690 680 960

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę: Tylko w Lublinie zebrano ponad 30 ton darów

Zaledwie pięć godzin zbiórki a ilość darów imponująca. W głównym magazynie akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę wciąż trwa segregowanie zebranych produktów.

Wczoraj odbyła się Wielka Uliczna Zbiórka Darów w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Tysiące wolontariuszy w kilkuset miejscach w całym kraju zbierało dary rzeczowe, które jeszcze przed świętami trafią do potrzebujących. Łącznie zarejestrowane zostały 462 sztaby, w tym w samym tylko Lublinie 75. Jednak akcja odbywała się na terenie całego kraju, w województwie podkarpackim zarejestrowano 49 sztabów, w łódzkim 30 i po kilka w województwach: śląskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim, dolnośląskim i kujawsko-pomorskim. Z kolei na ulicach Warszawy wolontariusze zbierali dary w 31 punktach zbiórek.

Podczas pięciu godzin ulicznej zbiórki, w samym tylko Lublinie udało się zebrać około 33 ton darów. Jest w tym około 10 ton artykułów spożywczych i 18 ton odzieży i obuwia. Do tego około 4 ton książek oraz zabawek i maskotek. W tym roku darczyńcy przynosili również nietypowe rzeczy, np. sprzęt AGD i RTV, a tego typu rzeczy do magazynu trafiło około tony. W Białej Podlaskiej zebrano ponad dwie tony darów, z kolei podczas zbiórki w siedmiu puławskich sklepach ponad 200 kilogramów trwałej żywności.

Jak przyznają wolontariusze z roku na rok, poprawia się jakość dostarczanych rzeczy. Sporo ubrań czy też zabawek jest fabrycznie nowych, wiele innych nie nosi śladów użytkowania. Z kolei często się też zdarza, że używane ubrania przynoszone są już uprane. Wszystkie zebrane dary trafiły do głównego magazynu, gdzie są cały czas segregowane. Jeszcze przed świętami zostaną przygotowane paczki żywnościowe, które będą przekazywane do potrzebujących rodzin. Ubrania z kolei będą wydawane według potrzeb poszczególnych osób.

Zbiórka jednak jeszcze się nie kończy. W dniu 12 grudnia o godz. 12.00 w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, przy ul. Spokojnej 4 odbędzie się „Charytatywna Aukcja Przedmiotów”. Dary można też cały czas przynosić do głównego sztabu akcji.

(fot. lublin112)
2015-11-30 22:29:32

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3254zł -0.52%
  • GBP 5.3279zł -0.59%
  • EUR 4.708zł -0.02%
  • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas