Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ostatni dzień zapisów do Konkursu Wiedzy o lubelskiej komunikacji miejskiej

Zbliża się VI Edycja Konkursu Wiedzy o lubelskiej komunikacji miejskiej. Jutro ostatni dzień, kiedy można zgłosić się do udziału. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

Już po raz szósty w Lublinie odbędzie się Konkurs Wiedzy o lubelskiej komunikacji miejskiej. Ponieważ odbędzie się on już 4 grudnia, wtorek jest ostatnim dniem, kiedy można zgłaszać chęć uczestnictwa. Przede wszystkim do udziału zaproszeni są do gimnazjaliści, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci, chcący poznać bliżej komunikację miejską, jak też stać się jej czynnym uczestnikiem, a nie tylko biernym pasażerem. Poprzednie edycje konkursu cieszyły się dużym zainteresowaniem, sala za każdym razem była wypełniona po brzegi.

Najlepsi uczestnicy jak zawsze mogą liczyć na nagrody. W tym roku do wygrania będzie odtwarzacz mp3 i głośnik bluetooth, uprawnienia do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską oraz atrakcyjne akcesoria związane z komunikacją miejską. Ponieważ część pytań w poprzednich edycjach sprawiała użytkownikom problemy, w tym roku ma być trochę łatwiej. – Mogę też na zachętę zapowiedzieć, że arkusz konkursowy będzie nieco łatwiejszy niż w zeszłym roku, kiedy to według opinii uczestników, a także wyników, pytania były najtrudniejsze ze wszystkich dotychczasowych edycji – wyjaśnia Maciej Mikulski z Lubelskiego Towarzystwa Zrównoważonego Transportu, które jest organizatorem konkursu.

Po zakończeniu zapisów na stronie internetowej LTZT (www.komunikacja.lublin.pl) i profilu projektu na facebooku, opublikowana zostanie wskazówkę do części trzeciej konkursu. Konkurs objął patronatem honorowym Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk oraz Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz. Patronami są: Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Solaris Bus&Coach oraz portal lublin112.pl.

Ostatni dzień zapisów do Konkursu Wiedzy o lubelskiej komunikacji miejskiej

(fot. materiały organizatora)
2015-11-30 22:55:49

9 komentarzy

 1. hahaha a w nagrode podwyżki biletów nas niedługo czekają dzięki POwcom i Wspólnym, szalom gnojowniczku

 2. Ciekawe, czy forumowi znafcy od MPK,ZTM,PKS Kozia Góra itp, zdążą się zapisać? Często chwalą się swoją wiedzą w komentarzach pod artykułami związanymi choć trochę z komunikacją publiczną w mieście inspiracji. Tam będą mieli okazję się wykazać.

 3. A będą pytania o notorycznym zastawianiu skrzyżowań przez kierowców pksów (mpk) , jazdy na czerwonym świetle, i włączania się z zatoczek od razu na lewy pas?

  • Na pewno, razem z pytaniami o kierowców notorycznie zajeżdżających drogę autobusom, wciskających się na milimetry, zmuszających do gwałtownego hamowania.

   • no ciekawe, kto częściej musi gwałtownie hamować z powodu wciskania i wumuszeń… kierowcy osobówek czy mpk? BTW, nie tylko kierowcy autobusów jeżdżą na czas. niektóre inne zawody też mają napięty „rozkład” a jednak potrafią kulturalnie jak ludzie się zachować na drodze.

  • Też to ostatnia zauważyłem, ale to wynika z miernych ich umiejętności. Babrali teraz jak leci, nawet śmiem twierdzić ze część kierowców jest młodsza od autobusów którymi jeździ !!

 4. A ja mam super pytanie konkursowe. Dla czego kierowcy mpk nie używają kierunkowskazów i jeżdżą z niewłaściwych pasów ? odp. Bo każdy wie dokąd oni jadą…

 5. ja słyszałem że pierwsze będzie „ile pasów ruchu zajmuje jadący po łuku autobus? A. 2 B. 3 C. tyle ile się da – możliwie najwięcej.

 6. łoś super ktoś

  Proponuję pytanie:
  Czy woźnice z MPK jeżdżą jak chcą bo:
  A) nie znają przepisów ruchu drogowego
  B) świadomie do nich się nie stosują
  C) nie mają zielonego pojęcia o kodeksie drogowym i nie panują nad prowadzonym pojazdem.