Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Polowanie na daniela w Lublinie. Bezkrwawe łowy w Ogrodzie Saskim

Były już w Lublinie dziki, sarny, lisy, czasami zdarza się jeleń, ale daniel pojawił się w mieście po raz pierwszy. Zawędrował aż do Ogrodu Saskiego.

W środę przed południem funkcjonariusze lubelskiej policji pełniący służbę w śródmieściu zauważyli daniela leżącego w krzakach w Ogrodzie Saskim. Zwierzę wyglądało na mocno osłabione, praktycznie się nie ruszało. Leżąc w jednym miejscu tylko obserwowało otoczenie. Natychmiast powiadomiono straż miejską oraz Lubelskie Centrum Małych Zwierząt. Zapadła decyzja o odłowieniu daniela.

Początkowo próbowano tego dokonać za pomocą specjalnej pętli, jednak zwierzę nie pozwoliło do siebie podejść. W wyniku tego konieczne okazało się użycie środka usypiającego. Ponieważ daniel po oddaniu strzału zaczął biegać po terenie Ogrodu, zamknięte zostały bramy oraz zabezpieczone wyjścia. Wszystko po to, aby nie wydostał się na ulice, jak również nie zrobił nikomu krzywdy. Po kilku minutach środek usypiający zaczął działać i zwierzę zostało schwytane.

Jak się okazało, daniel widziany był na terenie miasta już wczoraj wieczorem. Mieszkańcy informowali o biegającym jeleniu. Publikowaliśmy też ostrzeżenie dla kierowców o przemieszczającym się po ulicy Północnej zwierzęciu. Był to właśnie najprawdopodobniej schwytany dzisiaj daniel. Jak nas poinformowano w Lubelskim Centrum Małych Zwierząt, daniel ma umaszczenie typowo hodowlane, stąd też podejrzenie, że uciekł z jednej z hodowli. Obecnie trwa ustalanie właściciela zwierzęcia.

(fot.lublin112)
2016-11-02 17:34:01

8 komentarzy

 1. „Po kilku miastach środek usypiający zaczął działać” 😀 😀 😀

 2. Na filmie widać jak policjant się potyka.Moje pytanie jest takie czy ten stróż prawa jest trzeźwy.

  • tak ! szukaj problemu. potyka sie bo na cos wszedl. buraku ten filmik jest o tym jak łapiuą zwierze a ty sie patrzysz kogo by tu uje**ć ! napisz skarge do komendy głównej że policjant podczas łapania Daniela sie potknął !

 3. Czym się różni Daniel od Jelenia?
  Jeleń stawia Daniel pije.

 4. Konkretnego w tle nie widać, chyba rozrzucać kiełbasę poszedł.

 5. ” Jak nas poinformowano w Lubelskim Centrum Małych Zwierząt, daniel ma umaszczenie typowo hodowlanym”

  POWAŻNIE? Wydawało mi się że „zmienia suknię na zimę”, ale niech mnie tam…

 6. Dlaczego filmik jest urwany? Dlaczego boicie się pokazać w jaki sposób został złapany ten daniel? I co robi tam policja skoro mamy straż miejska od takich pierdół jak zbłąkane zwierzątko?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo