Policyjny nalot na targowisko w Lublinie. Nielegalne papierosy u dwójki mieszkańców miasta

Lubelscy policjanci skontrolowali dzisiaj jedno z miejskich targowisk oraz przeszukali mieszkanie w dzielnicy Bronowice. Efektem wizyty policjantów było zarekwirowanie nielegalnych papierosów.

W poniedziałek policjanci z Lublina realizując posiadane informacje przeszukali jedno z mieszkań w dzielnicy Bronowice. Miały się tam znajdować nielegalne papierosy. Jak się okazało mundurowi trafili pod właściwy adres.

Podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez 64-latkę policjanci zabezpieczyli 500 paczek nielegalnych papierosów. Kolejne wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy zostały zabezpieczone u 33-latka na jednym z lubelskich targowisk.

Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby nielegalny towar trafił na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 16 tys. złotych. Wkrótce osoby, u których ujawniono nielegalne papierosy odpowiedzą za naruszenie przepisów karno-skarbowych.

(fot. Policja Lublin)

Zobacz również

33 komentarze

 1. Niech dalej zwiększają akcyzę i inne podatki, złodziejskie państwo !!!

  • Zlikwidowali nielegalny proceder, złapali złodziei a ty coś pierdzlisz o zwiększaniu akcyzy i złodziejskim państwie.

   • Jakich złodziei?? Coś ci ukradli kalmuku

    • zi mysli,ze jak czlowiek nie odda panstwu swojego utargu,to staje sie złodziejem. Złodziej to ten,ktory bierze nieswoje. Kto więc jest złodziejem?

     • Mer Dokładnie sprawiedliwy podatek powinien wynosić max 10% na utrzymanie państwa i tyle !!!! A w Polsce prawie 80% z tego co zarobisz idzie w podatkach na państwo i urzędników co o wszystkim chcą decydować !!! Ale cała masa NIEWOLNIKÓW POLSKICH tego nie kuma dlatego dają się rżnąć jak owce !!!

     • Mer, ty masz pojęcie jak działa ekonomia? to wyobraź sobie, że od jutra zatrzymujesz wszystko, co zarobisz, a płacisz za wszystko, co nie jest twoje. idziesz chodnikiem, jedziesz drogą, spacerujesz przez park – bulisz absolutnie za wszystko. razem z koszmarnie drogą służbą zdrowia. i nie myśl sobie, że 5 czy 10% daniny starczy na cokolwiek w Państwie…

     • ABC, za to z takich płotek co oszukali by państwo na 16 tys zł nie da rady wykarmić wszystkich 500+.
      Za to podnosząc stopniowo ceny można zbić dużo więcej, myślę, że mało kto z tych 500+ów zdaje sobie sprawę z tego, że gdy rząd powie „dobra, podnosimy teraz ceny o 3%”, a za pół roku powie „dobra, niestety, ale musimy znów podnieść ceny o 3%” to w rzeczywistości ceny nie są podniesione w sumie o 6%. Jeśli cena czegoś wynosi x, to po pierwszej podwyżce będzie kosztował o (3%*x)+x=y gdzie y to nowa cena po pierwszej podwyżce, a po drugiej podwyżce o (3%*y)+y czyli kolejne 3% ale już od nowej ceny. Matematyka na poziomie podstawówki, jednak słysząc o podwyżkach cen mało kto na to zwraca uwagę…

   • zi ty ****” !!! Żyj sobie dalej w swojej błogiej niewiedzy walą Cię jak chcą a Ty nawet tego nie widzisz ot polskie społeczeństwo

 2. ciekawe co by bylo jakby ludzie nagle zmądrzeli i przestali palić i pić …. katastrofa finansowa dla budzetu państwa gwarantowowana ….na „szczęscie” glupich nigdy nie zabraknie …..

  • PiS potrafi kasę wyciągnąć od obywateli. Jak ie z OFE to z podatków, akcyzy paliwowej, cła, vatu itp! Miliardy są potrzebne na rzesze Misiewiczow i premie dla lojalnych ludzi

   • szambo mamy od 1945, żadna afera nie rozliczona, nigdy żadne pieniądze nie wróciły do budżetu, kompromitacja wymiaru sprawiedliwości. Szkoda słów. Vat-u już nie kradną ale rośnie zagrożenie z zewnątrz. Lepiej było nic nie wiedzieć i seriale oglądać .

 3. Kupując ukraińskie albo białoruskie wspierasz budżet tamtych państw bo one czerpią z akcyzy i innych podatków. Tyle że z następstw palenia leczyć będzie Cię państwo polskie.
  A następstw nałogowego palenia czy tym bardziej picia nie wynagrodzą żadne wpływy z akcyzy bo to są dramaty i ogromne koszty leczenia. Tyle właśnie trzeba płacić za wolność wyboru.

  • Coś mi tu hitlerem zalatuje Eryk czy ty przypadkiem nie hajlujesz ???

  • to że napisy są białoruskie albo ukraińskie nie znaczy że tam zostały wyprodukowane. brak znaków akcyzy wskazuje też że i zagraniczne budżety nie zostały wsparte . Normalnie ludzie ludziom ułatwiają życie.

  • jaki budżet, większość to na lewo robione… w banderolkę wierzysz ? 🙂

 4. Od dawna tam trzymane były fajki. Tak samo jak na targu na krancowej pomiędzy ciasta i a pieczywem. Przez lata wszyscy wiedzą kto i gdzie sprzedaje fajki tylko nie policja

 5. Na Ruskiej nadal handlują

 6. na podzamczu i ruskiej obgonić się od handlarzy nie można, a tu wielki sukces policji, wytropili handlarzy
  śmiechu warte

 7. Nie ma podanej ilości u drugiego pana, ale przyjmuję że też 500 paczek, więc w sumie 1000 paczek. Cena polskich papierosów + – 15 zł x 1000 = 15000 tyś. Pytanie ??? jakie kryteria przyjmuje nasza skarbówka że jej wychodzi strat 16 tys. Bo nawet jeżeli papierosy zawieraja 60% akcyzy, to mi wychodzi że byłaby to wartość Max 9000 tyś zł. Jeżeli jestem w błędzie niech mi to ktoś wyjaśni.

 8. Chandlowałem i będę chandlował.

 9. Nie pale, nie pije, nie pracuje w tym kraju!

 10. krosny
  naucz się liczyć,a nie piszesz głupoty:-)

 11. dobrze się pozapinajcie bo PIS ostatnią koszulę zedrze …. gorzej jak za POprzedników

 12. 16 000 zł to jedna skromna kolacja dla polityka na nasz koszt !!!!!!!!!!!!!

 13. Wątpię że z Ukrainy, śmiem twierdzić, że hersztem tego i nie tylko tego gangu jest pewien cygan tureckiego pochodzenia, udający Bułgara…

 14. Obniżyli by ceny papierosów do 5-6 zł za paczkę to w perspektywie kilku lat państwo wyszłoby na swoje. Ludzie palący przerzuciliby się na ” polskie fajki ” bo byłyby niedrogie, a i handel by zlikwidowali bo nie opłacałoby sie sprowadzać i sprzedawać papierosów po 3 zł powiedzmy. Państwo chce sie nachapać i prędzej podniesie ceny do 20 zł za paczkę.

 15. Może do 5-6 złotych to nie, ale do 9-10zl tak i wtedy też by nikt śmieci robionych w stodole nie palił, tylko by nasze fajki przemycali dalej na zachód do Włoch Francji itp

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online