690 680 960

Policyjne naloty na lubelskie targowiska. Mundurowi zachęcają do anonimowych informacji o handlu nielegalnymi papierosami (zdjęcia)

Lubelscy policjanci zabezpieczyli na lubelskich targowiskach łącznie 3000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ponad 1300 paczek było w posiadaniu 57-latka, który został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Łączne uszczuplenie tytułu nieopłaconych należności podatkowych wyliczono na blisko 70 tysięcy złotych.

Policjanci z Lublina wspólnie z funkcjonariuszami LUCS przeprowadzili w ubiegłym tygodniu kontrole na lubelskich targowiskach. Działanie były prowadzone pod kątem kradzieży telefonów komórkowych, aktywności „kieszonkowców” oraz przestępczości akcyzowej.

Mundurowi w trakcie kontroli sprawdzali legalność telefonów oraz prowadzili obserwację miejsc, gdzie zgłaszane są przypadki handlu tytoniową kontrabandą.

Policjanci w trakcie czynności zauważyli 57-latka, który w samochodzie marki Volkswagen posiadał ukryte 1350 paczek papierosów bez akcyzy. Mieszkaniec Lublina trafił do policyjnej celi i usłyszał zarzuty z kodeksu karno-skarbowego.

Łącznie w trakcie wspólnych działań obu służb na targowiskach zabezpieczono 3000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby kontrabanda trafiła na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby blisko 70 tysięcy złotych.

Przechowywanie i przewożenie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obrotu stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

– Jednocześnie informujemy, że osoby, które są świadkami handlu nielegalnymi papierosami lub mają wiedzę na temat tego procederu mogą anonimowo przekazywać informacje na adres e-mail: dyż[email protected] – zachęca komisarz Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.

(fot. Policja Lublin)

28 komentarzy

 1. Kilku policjantów w ,,cywilkach” i po temacie. Ale po co?

 2. Nie sposób opisać jak gardzę policją i sądami… I nie dlatego, że mnie karały, bo nigdy tego nie robiły 🙂 A takie artykułu i apele, tylko tą niechęć wzmagają. Ślepcy od chyba już 40. lat nie widzą co się dzieje pod samym zamkiem, całkowicie na legalu. Stfu.

 3. nieKrytyKrytyk

  jak po co, czemu ma zarobić obywatel po 2 złote na paczce, jak może państwo na akcyzie zarobić 8 złoty.
  ceny paliw też wam obniżyli i z planowanej straty w 2022 już planują 2.8 mld zysku.
  właśnie po to, wy macie robić a miske ryżu, to państwo ma zarabiać.

  • To że ty robisz za miskę ryżu bo jesteś tłumokiem to nie znaczy że każdy tak ma.

   • Kolego HOLA HOLA.Nie bądź tak pewny siebie.Wszyscy IDZIEMY NA DNO.Covid-19 ma 4 cele:Mamy być 1.CHORZY 2.BANKRUTAMI 3.WYCOFANIE OBIEGU 4.Depopulacja ziemi do minimum.Teraz mamy Wojnę (Ustawka Globalna) a nie długo znowu Plandemia.Już straszą na JESIEŃ/ZIMĘ PANDEMIĄ a z ludzi robi się BANKRUTÓW STOPNIOWO

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne warsztaty Know Hau w Strefie Psa w SKENDE
51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2022
Zaproszenie na terenową akcję poboru krwi – 19 sierpnia
Piknik „Kwiaty we włosach” dla najstarszych mieszkańców Lublina
175. rocznica urodzin Bolesława Prusa