Policyjna akcja na bardzo ruchliwej drodze naszego regionu. Warto zwracać uwagę na prędkość

Policjanci z kilku komend naszego regionu prowadzą działania na przebiegającej przez województwo lubelskie drodze krajowej nr 19. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Droga krajowa nr 19 przebiega przez teren całego województwa lubelskiego i od dawna jest uznawana, za jedną z najbardziej niebezpiecznych tras. Bardzo często dochodzi na niej do groźnych wypadków, z których wiele kończy się tragicznie w skutkach. Dlatego też każdego dnia policyjne patrole starają się powstrzymywać kierowców, którzy za nic mają obowiązujące przepisy i swoją jazdą stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Co pewien czas organizowane są też akcje, kiedy to na trasie tej działa znacznie większa ilość policyjnych patroli.

Jedna z nich, pod kryptonimem „Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19” rozpoczęła się w piątkowe popołudnie. Jest ona prowadzona na terenie powiatów, przez których przebiega ta droga krajowa, czyli: janowskiego, kraśnickiego, lubelskiego, lubartowskiego, radzyńskiego i bialskiego. W działaniach prewencyjno – kontrolnych przede wszystkim biorą udział nieoznakowane radiowozy.

Funkcjonariusze kontrolują prędkość, z jaką poruszają się kierujący, ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów czy też sposób przewożenia pasażerów. Mundurowi zapewniają, że kierowcy popełniający wykroczenia i przestępstwa w ruchu drogowym, w postaci np. nieprawidłowego wyprzedzania czy też nieudzielania pierwszeństwa przejazdu, które to są główną przyczyną groźnych wypadków, nie mają co liczyć na pobłażanie. Bacznie obserwowane są też poczynania pieszych, którzy to również często są uczestnikami tragicznych w skutkach zdarzeń na tej trasie. Głównym celem akcji, która potrwa przez cały weekend, jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach.

(fot. policja – zdjęcie ilustracyjne)
2018-08-04 16:11:48

21 komentarzy

 1. Dziwne to. Ludzie bardziej boją się dostać 500PLN mandatu i utracić PJ na 3 miesiące, niż zabić kogoś lub siebie samochodem.

 2. ja bym proponował żeby najpierw policjanci drogówki nauczyli się szanować przepisy drogowe dopiero potem łapali zwykłych obywateli

  • Bez sensu piszesz. Złodzieje chcą, żeby łapać gwałcicieli. Gwałciciela żądają, żeby łapać morderców, a im pozwalać nadal gwałcić, itp.
   Wszystkich trzeba łapać. Policjanci w oznakowanych radiowozach są bardzo wyczuleni na takich „zwykłych obywateli jak Ty” mocno zatroskanych o bezpieczeństwo i porządek na polskich drogach.
   Nie rób z siebie męczennika prześladowanego przez policję, bo po tym wpisie widać, żeś „zwykłe bydło drogowe”.

 3. W ramach protestu nie dają MK i nie zabierają PJ,Przynajmniej mi.

 4. I dobrze ,wkoncu cos ,bo to jest „Autostrada Smierci .”Nie raz jadac z mężem pukamy sie w glowe na idiotow co wyprzedzaja na podwójnej prawie niemal jadac na czolowke z nami i innymi .To jest masakra ta 19 tka..strach jeździć ..wyjechać na skrzyżowanie ,a tiry to juz wogule jezdza czasem szybciej niż osobówki. Ja nie wiem gdzie to sie tak spieszyc zeby 150 jechac zakręty ścinać …żeby nie awaryjny to byloby wiecej wypadków .Jestem w 8 mcu ciąży i jadac ta trasa to mam zawsze serce w gardle mimo ze siedze obok..i równierz przez ta trase i wypadki ja nie siadam za kierownica ..no tymbardziej teraz.

   • Twoje wzruszenie jest tak zabawne jak kolejne kilka trupów tego weekendu. Zaprawdę zabawne. Przezabawne.

   • Magdalena ma rację. A dopóki będą żyć w Polszy tacy jak Ty to trup będzie się ścielił gęsto na polskich drogach. Banda Januszy „szybko ale bezpiecznie” 150 po jednojezdniowej, wyprzedzanie na 4 tego zero myślenia. Brawo !

  • Jak Cię „TIRy” wyprzedzają to lepiej siedź w domu.

  • Tir jedzie do 93km/h jak jeździsz, że trzeba Cię wyprzedzać?

   • Nawet mniej bo do 90 😉 Jazda powyżej 90km/h przez więcej niż pół minuty jest już zapisana w tacho i przy kontroli ITD jest kłopot i mandat 🙂 Najczęściej jeżdżą 89/90.
    Po przeczytaniu komentarza tej kobiety w ciąży nie radzę jej wyjeżdżać na ulicę z takimi problemami jak opisała…

   • Raczej do 90 🙂 i to w tych starszych bo teraz to 85 alblo nawet 83 mają ograniczniki :/ jeździłem takim to już całkiem zawalidroga.

  • Magdalena ty to lepiej oddaj dobrowolnie PJ albo nadal bądź tylko pasażerem, skoro dk 19 to dla ciebie aż taki hardcore. Sama pewnie stwarzasz jeszcze gorsze niebezpieczeństwo swoim zawalidrogą jadąc 35km/h na dozwolonych 90km.. Bo takie pierdoły, dla ,których najnormalniejsza w świecie droda szybszego ruchu niż 50km to już droga do piekła, powinny siedzieć w tych swoich stodołach i nosa nie wyściubiać i pooddawać te PJ wygrane w Laysach.

 5. To jest akcja pod kryptonimem „dawajcie w końcu te mandaty „

 6. Brak policji brak wypadków.

 7. Karac to upośledzone wiecznie spieszące się towarzystwo idiotów drogowych ,mandatami z górnej półki i zabierac prawko …ja juz się boję wyjezdzać na drogę …co chwila jakiś zje…any poj…b się trafia

 8. Po co portal L112 powiadamia o takich akcjach? Przecież drogowi wariaci powinni być elimiowani. Pisze się o takich akcjach, wariat zwalnia a za jakiś czas może zabić niewinne osoby. Redakcja powinna się poważnie zastanowic nad sensem pisania takich rzeczy.

 9. Totalna obłuda pod pozorem poprawienia bezpieczeństwa wyciąganie pieniędzy, żeby ratować dług państwa przekraczający sześciokrotnie roczne dochody Polski.
  Zapisy na sanatoria, czy do tzw specjalistów na 2022,2024….
  Głodowe emerytury
  Totalny brak samowystarczalności żywieniowej kraju. Rolnictwo dostarcza ok 15% żywności.
  Marchew z Maroka, ziemniaki z Cypru i Egiptu..
  Nie ma przemysłu, prąd, woda, opał, oddane w obce ręce….
  Raczej wiem, czym to się zakończy, jak rodacy upomną się o swoje. Druga Jugosławia, druga Libia, druga ukraina…..
  I powstaną samozwańcze państewka…
  Niemcy wezmą śląsk i pomorze. Amerykanie warmię, mazury, suwalskie i obwóg kaliningradzki, gdzie też dziwnym trafem jacyś ludzie będą chcieli się „wyzwolić”
  Plebsowi zostanie państewko wielkości królestwa Warszawskiego….

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew