Policjanci zatrzymali wójta za przepaloną żarówkę w aucie. Poczuli alkohol

Zobaczył, że ma przepaloną żarówkę w aucie, pojechał na stację paliw, aby kupić nową. Po drodze zatrzymali go policjanci. Wójt był pod wpływem alkoholu.

Spore problemy czekają wójta gminy Lubartów, który został zatrzymany za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Wszystko wydarzyło się w tym tygodniu w podlubelskich Niemcach. Krzysztof Kopyść został zatrzymany przez policjantów do rutynowej kontroli. Powód był błahy, mianowicie w peugeocie, którym się poruszał, była przepalona żarówka. Gdy mundurowi zamierzali poinformować siedzącego za kierownicą mężczyznę, iż należy wymienić żarówkę, poczuli od niego woń alkoholu. W wyniku tego, kontrola potoczyła się w innym kierunku.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie. Zostały mu więc zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami, zaś policjanci przygotowują dokumentację dotyczącą przestępstwa, którego się dopuścił. Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości min. 5 tys. złotych oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

Krzysztof Kopyść w rozmowie z naszym reporterem nie ukrywał, iż żałuje swojego czynu. Miał też nie mieć świadomości, że w jego organizmie jest jeszcze alkohol.
– Wróciłem z pracy, gdzie tego dnia miałem sporo problemów. Potem zająłem się koszeniem trawy. W tym czasie wypiłem piwo. Później miałem chwilę czasu, więc chciałem wymienić żarówkę, która się przepaliła w samochodzie. Nie mogłem jednak znaleźć nigdzie zapasowej, więc postanowiłem podjechać na pobliską stację paliw, aby kupić nową. Mając tyle spraw na głowie, zapomniałem o tym wypitym piwie – tłumaczył nam wójt.

Jadące z przepaloną żarówką auto zauważyli policjanci, którzy w Niemcach prowadzili kontrole pojazdów. Gdy peugeot wracał, zatrzymali kierowcę do kontroli.

-Widziałem ten radiowóz, jak jechałem po żarówkę. Przecież gdybym miał świadomość, że wypiłem to piwo, bym wrócił inną drogą. Do tego upał spotęgował działanie alkoholu i stało się, jak się stało – dodaje wójt.

Krzysztof Kopyść kieruje gminą już drugą kadencję. W ostatnich wyborach startował z własnego komitetu wyborczego. Wcześniej od 2002 do 2006 roku pełnił funkcję sekretarza w Gminie Niemce. Był też Wicedyrektorem biura zarządu Funduszem Składkowym Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Od 2010 roku jest Wójtem Gminy Lubartów. W ostatnich wyborach samorządowych zdobył 2335 głosów i został wójtem w I turze. Jeśli okaże się, że sąd uzna go za winnego, oraz zapadnie prawomocny wyrok, to Krzysztof Kopyść straci mandat wójta, a mieszkańcy będą musieli wybierać nowego wójta w wyborach uzupełniających.

-Czeka mnie normalne postępowanie. Będę jednak wnioskował o warunkowe umorzenie sprawy – dodaje wójt.

(fot. lublin112)
2017-08-06 12:00:06

Zobacz również

97 komentarzy

 1. nie podobają mi się te wasze komentarze , przemawia przez was nienawiść i zemsta że oto człowiek na wysokim stanowisku to trzeba go utrącić, zglebić, poniżyć … A taki przypadek każdemu może się zdarzyć. Osłabiony był upałem i ciężką pracą , doszedł stres w urzędzie a i głowa pewno słaba. Proponuję umorzyć sprawę bo nikomu nic złego nie zrobił a naukę z tej przygody wyciągnie i tym bardziej więcej czegoś podobnego nie zrobi. Wyrozumiałym trzeba być dla drugiego człowieka wy chodzące ideały !

  • „andrzeju” – nie jeden nadużył już wyrozumiałości, a osoba publiczna, jaka jest ten ochlapus, powinien po prostu po męsku wziąć na klatę zły uczynek i ponieść jego konsekwencje, a nie: „będę wnioskował o umorzenie…”.
   Wiejski ćwok i tyle

  • Nie. Nie moze sie zdarzyc. Jak w ogole wojt gminy moze nie pamietac co robil. Tlumaczenie zje..nego jasia. Robi z siebie idiote.Tępić alkohol za kierownicą. Zero pobłazania. 0.8 to prawie promil! Prawko na 2 lata i zawiasy plus wplata na fundusz gwarancyjny

  • Mnie się nie zdarzy. Piastować urzędu wójta nie zamierzam. Naukę z tej przygody niech wyciąga w zaciszu domowym a nie w gabinecie Urzędu Gminy. Z wypowiedzi wynika, że jest osobą na wskroś nieodpowiedzialną. Kolejny na forum, dla którego jak nic się nie stało, to przechodzimy dalej do porządku dziennego. Takie zachowania, to tylko przyzwolenie na jazdę pod wpływem, zapewne tych, którzy robią to notorycznie i jakoś im się udaje. Dziwne , że jakoś w przypadku ks. Sz z parafii na LSM, takie komentarze się nie pojawiały.

 2. Nie wiem, czy wielu komentujących ma świadomość że w Polsce obowiązują jedne z najostrzejszych dopuszczających limitów zawartości alkoholu w organizmie. W Polsce jak wiadomo do 0,2 % a w Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Belgi 0,5 % a w UK czy na Malcie to 0,8%. Nie bronię pijanych kierowców którzy mając blisko 1 promila i siadają za kółko bo to jest już patologia ale jazda po jednym mocnym piwie czy lampce wina nie powinna być ścigana od razu jak przestępstwo. A mało kto jest w stanie określić czy zmieścił się w limicie bez profesjonalnego alkomatu precyzyjnie zawartość alk.

  • Dlaczego nie dopisałeś krajów, gdzie dopuszczane jest 0,00 ? Kolejna manipulacja wielbiciela jazdy pod wpływem lub wczorajszego.

   • Aaron Fleischman

    Dokładnie 🙂 Jest masa krajów, gdzie limit wynosi 0,00 i nie ma zmiłuj 🙂 A są to np. Rumunia, Słowacja, Węgry, Białoruś, Rosja, Ukraina, Czechy i inne 🙂

    • Węgry, Białoruś, Ukraina i Rosja to chyba nie są wzorce demokracji i poszanowania praw człowieka.
     W Czechach i na Słowacji do 0,3 promile za jazdę po pijaku jest… mandat.
     Za jazdę po pijaku powyżej 0,3 jest… też mandat, tyle że taki, żeby Tobie w pięty poszło (i punkty karne, jak masz prawo jazdy wydane w tym kraju).
     Ani w Cechach ani na Słowacji jazda po pijaku nie skutkuje automatyczną utratą prawa jazdy 🙂

     A w Rosji i krajach byłego ZSSR, jak to mawiał mój znajomy Rosjanin: „surowość naszego prawa łagodzi trochę brak obowiązku jego przestrzegania”.

     • Chętnie poznam twoje zdanie na temat demokracji i poszanowania praw człowieka, gdy taki gość z 0,21 promila zabije ci na ulicy bliską osobę i nie poniesie żadnych konsekwencji. Wszak to tylko 0,21 promila.

     • @?
      Moje zdanie jest takie, że prawo jest prawem i należy go przestrzegać.
      Jestem legalistą, dlatego też przez dwa lata życia jeździłem (i to wielokrotnie) po jednym-dwóch piwach, tam gdzie było mi wolno. W Polsce nie zdarzyło mi się siąść za kierownicę po alkoholu.

      Ale – jak kogoś 0,21 tak „znieczula”, że nie jest w stanie kontrolować pojazdu, to może lepiej niech ani za jedno (picie) ani za drugie (prowadzenie) się nie bierze w życiu? I mam na myśli obydwie te czynności podejmowane oddzielnie, a nie łącznie.

      A w Rosji czy na Ukrainie z łatwością wykpisz się od odpowiedzialności za jazdę po pijaku łapówką… na Białorusi też tak było, ale tam w końcu, dość drastycznymi metodami rodem wprost z Korei Północnej, łapownictwo ukrócono i podobno na chwilę obecną trudniej jest już dać łapówę drogówce (za to na Ukrainie drogówka zdaje się właściwie służyć tylko do dorabiania sobie przez łapanie turystów i wymuszanie od nich łapówek).

  • Na Białorusi auto poszłoby pod młotek bez względu na to czyją jest własnością.

 3. U nas wójt też pije i jeździ, ale policja nie reaguje. Pozatrudniał w szkołach żony policjantów i teraz robi co chce.

 4. Wójt takim sam człowiek jak każdy, niczym się nie różni od innych. Wszyscy odpowiadajmy za swoje błędy, nauczmy się przyznawać do nich.

 5. wójt gminy fajsławice zawsze na gazie

  • będą go teraz wozic za nasze pieniądze, auto służbowe z kierowca dostanie i rzadnej kary dla niego nie bedzie tylko wygoda

 6. Dobra ściema. Ciapneli flache, jechał po następną… po co w to mieszać jakąś żarówkę, jedno piwo, ciężkie dni… itd. Jak zapomniał, że wypił to w ilu zawodowych sprawach ogarnia go ” niepamięć „.

 7. Mnie lub tobie to zaraz laweta izba wytrzezwien a tu juz znajomosci ……….

 8. Mocno walczył w sobotę.

 9. Aaron Fleischman

  Pojechał na stację kupić żarówkę, a jak wracał to dalej nie miał światła. Jeśli kupuje się żarówkę, to chyba nie po to, by jej nie zakładać i wozić w samochodzie 😉

 10. Jeżeli jest z PO to zapłaci za niego budżet miasta. To taka nowa polska tradycja wielkomiejska.

 11. Niech wójt sprawdzi jak toczy sie sprawa pani doktor gdzies spod chelma, rzecznik izby stwierdzil w radiu lublin,ze „jezeli lekarz pije to jest chory i NIE NALEŻR GO KARAĆ, tylko leczyc”- precedens?

 12. Panie jeszcze wójcie jak pan by sprzedawał to wiśniowe lwiątko to chętnie kupie pod warunkiem że pan nie palił papierosów w aucie i nie gził się z […] bo na alkohol nie mam uczulenia…jutro sprawdzę czy będzie lew pod UG.

 13. Zwróciłeś uwagę , że strona nie jest aktualizowana od dwóch lat?. Dlaczego PiS nie wystawił go jako swojego kandydata? Zapewne po wygranych wyborach parlamentarnych przez PiS przybrał piórka by korytko utrzymać. Poczekamy zobaczymy jak się sprawy potoczą.

  • To było do @Kuba 23:03 ale wywaliło na koniec.

   • Doczytałem, ale nadal nie czuję się przekonany.
    To nie był jakiś tam „szeregowy członek” tylko „członek zarządu”.
    Że „członek” (nomen-omen) to widać więc wprost z treści strony.
    A nie ja odpowiadam za aktualizację tej strony.

    • Dalej upierasz się przy informacji z przed dwóch lat, bo ci do twoich poglądów pasuje. Poszukaj aktualnych. Jak zalegalizowano Solidarność, też „członkowie” masowo zdawali swoje legitymacje partyjne i zapisywali się do związku. Ilu z takich teraz okazało się kretami? Choćby taki Bolek. Pan Burmistrz startował z własnego KWW a nie KW PiS. więc był nic nie znaczącą osobą. Po zmianie władzy na górze świetnie wpisał się w powiedzenie ” Przyczepiło się g…no do okrętu i mówi płyniemy”

 14. A co. To że wójt to już ma być gorszy od was, jemu też można bronka wypić i pojechać do sklepu, hipokryci…

 15. przynajmniej nie kręci jak politycy PO czy księża …

 16. Sympatyczny chłop ten nasz Pan Wójt, ale dla przykładu musi ponieść karę bo przecież sądy są niezawisłe i nie można tak jednego za coś skazać a innego nie ….

 17. Redakcjo-wyrok w sprawie ogloszono.prosze o kontynuacje tematu

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9666zł -0.06%
  • GBP 4.9699zł 0.41%
  • EUR 4.4739zł 0.06%
  • CHF 4.2121zł 0.22%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”