Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci z Lublina i Morąga zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich (wideo, zdjęcia)

Policjanci Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji oraz mundurowi z Morąga zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich. Narkotyczne rośliny uprawiane były na wynajętych posesjach.

Policjanci z Lublina ustalili, że na terenie województwa warmińsko-mazurskiego mogą znajdować się dwie plantacje konopi indyjskich. Do działań włączyli się także mundurowi z Morąga.

Pod koniec stycznia przeprowadzono działa na wcześniej wytypowanych posesjach, na terenie powiatu ostródzkiego. Najpierw funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę który użytkował posesję, gdzie policjanci znaleźli plantację konopi.

Podczas przeszukania znaleziono tam 4,2 kg marihuany oraz 621 roślin. Zabezpieczono także specjalistyczne urządzenia służące do uprawy konopi indyjskich, takie jak wentylatory, systemy oświetlenia, węglowe filtry powietrza, nagrzewnice, agregat prądotwórczy wysokiej mocy oraz inny sprzęt przemysłowy i elektryczny.

 

 

Kilka dni później policjanci zatrzymali koleją osobę. Plantacja prowadzona była w wynajętym domu jednorodzinnym. Rośliny znajdowały się w specjalistycznych namiotach. Zabezpieczono tam 100 krzewów konopi, a także sprzęt do jej uprawy.

Łącznie w sprawie zabezpieczono 721 krzewów konopi i 4 kilogramy marihuany. Wartość narkotyku, jaki można było uzyskać z zabezpieczonych roślin to nie mniej niż 300 tys. zł. Zatrzymani usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a następnie zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Podejrzanym grozić może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. wideo CBŚP)

9 komentarzy

 1. do redakcji:
  co to jest 4,2kh;-) ???

 2. 1-2 dni temu pisałem, że Lubelscy Policjanci to patałachy albo biorą w łapę. Bo łapią tylko same płotki, a tu proszę. Brawo

  • Brawo za co? Faktycznie jest się czym szczycić. Niech się wezmą za prawdziwych przestępców.

 3. Dlaczego ze znalezionych 4,2kg zabezpieczono tylko 4kg? 200g trafiło do podziału dla znalazców?

  • Nie od dzisiaj giną narkotyki z depozytów policyjnych. Jakiś czas temu zginęło 120kg kokainy i 200tys paczek papierosów. Poszło na sprzątaczkę ?

 4. Oczywiście. Penalizujmy marihuanen. Niech zarabiają gangsterzy zamiast budżetu. A do leczenia ludzi importujmy z Kanady i Izraela, niech oni zarobią, po co my.
  Ciekawe – tyle słychać o zatrzymaniach handlarzy trawą, a jakoś o ofiarach trawy nie. A przecież ktoś musi wypalać to co ci handlarze sprzedadzą. Wychodzi więc na to, że trawka jednak nie zabija w przeciwieństwie do np. zupełnie legalnego alkoholu. Na ulicach także nie widać „ćpunów”, za to alkoholików zniszczonych przez ten nałóg jak najbardziej. Kolejny mit o szkodliwości trawki upada. Za to przez te bzdurne mity chorzy ludzie którzy mogli by używać trawki w leczeniu nie mają realnie takiej możliwości. Bo leczyć się można, ale dopiero gdy w zasadzie jest już „po ptokach”.

  • W pogoni za rozumem

   Wyniszczająca wojna a następnie 50 lat komuny swoje zrobiło. A tak przy okazji rocznicy to wygląda na to, że komuna wcale się nie skończyła. Przemalowano ściany a tutaj potrzebny był remont generalny. Ludzi i ich potrzeb nie bierze się pod uwagę. Liczy się wpływ do budżetu, nawet po trupach do celu, oczywiście pod intencją bezpieczeństwa obywateli.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo