690 680 960

Policjanci weszli jednocześnie do czterech mieszkań. Wpadło czterech dilerów (zdjęcia)

Lubelscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy odpowiedzą za handel narkotykami. Trzech z nich zostało objętych policyjnym dozorem, a jeden trafił do aresztu na okres 2 miesięcy.

W miniony wtorek lubelscy policjanci jednocześnie weszli do czterech mieszkań na terenie Lublina oraz jednej z podlubelskich miejscowości. Mundurowi podejrzewali, że mieszkający tam mężczyźni w wieku od 19 do 28 lat zajmują się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości marihuany i mogą posiadać środki odurzające.

W trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 26-latka, kryminalni natrafili na marihuanę, z której można by przygotować prawie 1500 porcji dilerskich tego narkotyku. Z kolei u jednego z 19-latków ujawnili prawie 150 porcji dilerskich marihuany.

Policjanci zatrzymali także dwóch mieszkańców Lublina w wieku 19 i 28 lat. Obaj mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków odurzających oraz wprowadzanie ich do obrotu. Obaj zatrzymani zostali objęci dozorem policji. Wobec 28-latka zastosowano również poręczenie majątkowe w kwocie 10 tys. zł. Z kolei od 19-latka policjanci zabezpieczyli ponad 3 tys. zł. na poczet przyszłych kar. Grozi im kara nawet do 15 lat pozbawieni wolności.

Drugi z 19-latków usłyszał zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i posiadania narkotyków. Wobec niego także zastosowano dozór policji. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Natomiast 26-latek usłyszał cztery prokuratorskie zarzuty. Oprócz posiadania znacznych ilości marihuany i wprowadzania jej do obrotu odpowie za udzielnie narkotyków innej osobie oraz za wymuszenie rozbójnicze, którego dopuścił się w styczniu tego roku.

Wczoraj na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec 26-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lublin)

10 komentarzy

  1. ”1500 porcji dilerskich” to jest 1,5 kg ?

    • Jak się to żre to tak wychodzi.

    • Niee 1500 porcji dilerskich to są jakieś śmieszne ilości, myśle ze porcja dilerska nie najara się nawet początkujący palacz, piszą tak dlatego żeby wyglądało na więcej i żeby ludzie myśleli ze są groźnymi przestępcami a niewiem kto sprzedaje na porcje xd

  2. Dzięki Bogu!!! Teraz nie boję się wyjść na miasto

  3. Kolejny kartel został zlikwidowany

  4. Jeszcze 2-3 lata temu policja lublina chwaliła się takimi wynikami co kilka dni teraz to palców za dużo na dłoni

  5. Dlaczego nikt nie zajmie się ********* z ul. TYMIANKOWEJ?!?!?!?! Za każdym razem po wizycie policji jest czysty. Dlaczego nikt dokładnie nie przeszuka tego dilera?!?!?!?! Osiedle Łęgi ćpają na potęgę…Mówię tu o wybrańcach. Tak samo osiedle Błonie. Dopalacze i jakieś tam inne specyfiki o różnych nazwach. A później dzieją się sceny dantejskie. Ludzie się boją i milczą… KONIEC Z TĄ PATOLOGIĄ!

  6. Wy ludki jesteście ,,cykory”. Bójcie się dalej wyjść na ulicę i niech wam dzieci trują. Dziwię się wam i to bardzo. I niech was straszą dalej. Żenada. Brak słów.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce