Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci weszli jednocześnie do czterech mieszkań. Wpadło czterech dilerów (zdjęcia)

Lubelscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy odpowiedzą za handel narkotykami. Trzech z nich zostało objętych policyjnym dozorem, a jeden trafił do aresztu na okres 2 miesięcy.

W miniony wtorek lubelscy policjanci jednocześnie weszli do czterech mieszkań na terenie Lublina oraz jednej z podlubelskich miejscowości. Mundurowi podejrzewali, że mieszkający tam mężczyźni w wieku od 19 do 28 lat zajmują się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości marihuany i mogą posiadać środki odurzające.

W trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 26-latka, kryminalni natrafili na marihuanę, z której można by przygotować prawie 1500 porcji dilerskich tego narkotyku. Z kolei u jednego z 19-latków ujawnili prawie 150 porcji dilerskich marihuany.

Policjanci zatrzymali także dwóch mieszkańców Lublina w wieku 19 i 28 lat. Obaj mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków odurzających oraz wprowadzanie ich do obrotu. Obaj zatrzymani zostali objęci dozorem policji. Wobec 28-latka zastosowano również poręczenie majątkowe w kwocie 10 tys. zł. Z kolei od 19-latka policjanci zabezpieczyli ponad 3 tys. zł. na poczet przyszłych kar. Grozi im kara nawet do 15 lat pozbawieni wolności.

Drugi z 19-latków usłyszał zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i posiadania narkotyków. Wobec niego także zastosowano dozór policji. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Natomiast 26-latek usłyszał cztery prokuratorskie zarzuty. Oprócz posiadania znacznych ilości marihuany i wprowadzania jej do obrotu odpowie za udzielnie narkotyków innej osobie oraz za wymuszenie rozbójnicze, którego dopuścił się w styczniu tego roku.

Wczoraj na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec 26-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci weszli jednocześnie do czterech mieszkań. Wpadło czterech dilerów (zdjęcia)

(fot. Policja Lublin)

10 komentarzy

  1. ”1500 porcji dilerskich” to jest 1,5 kg ?

    • Jak się to żre to tak wychodzi.

    • Niee 1500 porcji dilerskich to są jakieś śmieszne ilości, myśle ze porcja dilerska nie najara się nawet początkujący palacz, piszą tak dlatego żeby wyglądało na więcej i żeby ludzie myśleli ze są groźnymi przestępcami a niewiem kto sprzedaje na porcje xd

  2. Dzięki Bogu!!! Teraz nie boję się wyjść na miasto

  3. Kolejny kartel został zlikwidowany

  4. Jeszcze 2-3 lata temu policja lublina chwaliła się takimi wynikami co kilka dni teraz to palców za dużo na dłoni

  5. Dlaczego nikt nie zajmie się ********* z ul. TYMIANKOWEJ?!?!?!?! Za każdym razem po wizycie policji jest czysty. Dlaczego nikt dokładnie nie przeszuka tego dilera?!?!?!?! Osiedle Łęgi ćpają na potęgę…Mówię tu o wybrańcach. Tak samo osiedle Błonie. Dopalacze i jakieś tam inne specyfiki o różnych nazwach. A później dzieją się sceny dantejskie. Ludzie się boją i milczą… KONIEC Z TĄ PATOLOGIĄ!

  6. Wy ludki jesteście ,,cykory”. Bójcie się dalej wyjść na ulicę i niech wam dzieci trują. Dziwię się wam i to bardzo. I niech was straszą dalej. Żenada. Brak słów.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo