Gumowe kaczki znów popłyną Bystrzycą. To już VI edycja tej charytatywnej imprezy

W najbliższą niedzielę w Lublinie odbędzie się kolejny Wyścig Kaczek. To charytatywne wydarzenie zostanie zorganizowane już po raz szósty. Dla mieszkańców przygotowano również Festyn Rodzinny.

W niedzielę 16 czerwca odbędzie się szósty już Lubelski Wyścig Kaczek. Podobnie jak w latach poprzednich wydarzenie będzie miało wymiar nie tylko charytatywny, lecz również kulturalno-rozrywkowy. O godzinie 14 na błoniach przy Arenie Lublin rozpocznie się festyn rodzinny w trakcie którego czekać będzie szereg atrakcji. Wśród nich będą dmuchańce dla dzieci, malowanie twarzy, stanowisko z grami planszowymi, towarzyskie gry plenerowe, animowane zabawy dla dzieci, stanowisko Virtual Quest Lublin, Strefa Wysokich Lotów czy też super IQ z robotami. Nie zabraknie również stoisk gastronomicznych.

Sam Wyścig Kaczek rozpocznie się o godzinie 17:00. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na wsparcie potrzebujących dzieci w zakresie edukacji, opieki, wyżywienia i rekreacji, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z rodzin wielodzietnych. Do wyścigu może przyłączyć się każdy, wystarczy tylko zapisać się na listę startową, zakupić kaczkę i ta automatycznie będzie wystawiana do zawodów.

Właściciel kaczki, która jako pierwsza dopłynie do mety, otrzyma dwuosobową wycieczkę zagraniczną. Nagroda czeka również dla osoby, której kaczka na mecie będzie ostatnia. Będzie to wyprawa na plan filmowy „Przyjaciółek” oraz spotkanie z Anita Sokołowską, która jest ambasadorem tegorocznego Wyścigu Kaczek. W trakcie dotychczasowych pięciu edycji wydarzenia, w wyścigu wzięło łącznie ponad 8,5 tys kaczek. Z kolei na rzecz potrzebujących dzieci przekazano 168.320 zł.

(fot. lublin112)

5 komentarzy

  1. Tylko wody w Bystrzycy coraz mniej

  2. Plastikowe kaczki puszczają nie ma sprzeciwu a ja niedługo nie będę mógł raz do roku kupić talerzyków, sztućców, słomek ani kubeczków plastikowych.

  3. Ciekawe co na to ma do powiedzenia ochrona środowiska..??

  4. Co za świat ludzie bezkarnie zanieczyszczaja wodę, dla pieniędzy… nie ważne na jaki cel za to jakim kosztem naszej planety szczyt głupoty…

    • Przecież te kaczki są wyławiane po zakończeniu wyścigu! Także te, które zatrzymały się w szuwarach i nie dopłynęły do mety.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!