„Lubelskie Święto Morza i Bystrzycy” nad Zalewem Zemborzyckim. Bogaty program imprezy

W sobotę o godzinie 10 na terenie ośrodka Marina nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się „Lubelskie Święto Morza i Bystrzycy” . Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Po raz kolejny w Lublinie odbędzie się „Lubelskie Święto Morza i Bystrzycy”. Tegoroczna edycja ma szczególne znaczenie, ponieważ zbiega się z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę dostępu do morza. Wydarzenie to, obok niekwestionowanych walorów historycznych, patriotycznych i edukacyjnych, jest także okazją do zapoznania się mieszkańców Lublina z niedocenianą, niezagospodarowaną dla celów turystycznych rzeką Bystrzyca oraz utworzonego na niej Zalewu Zemborzyckiego, który w sezonie wiosenno-letnim jest miejscem aktywnego wypoczynku. Jest to też kolejny krok zmierzający do powstania nowoczesnej infrastruktury zarówno rowerowej, pieszej jak i wodnej oraz kulturalnej nad lubelskimi rzekami.

„Lubelskie Święto Morza i Bystrzycy” będzie miało charakter pikniku rodzinnego. Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Na Fali, przygotowało niezwykle bogaty program. Podzielony on został na tzw. „kajuty” czyli pomieszczenie na statku. Każda z nich zawiera inną tematykę: muzyczną, artystyczną, historyczną, dla dzieci, ekologiczną, ekonomiczną, mundurową, medyczną, sportowo-rekreacyjną, kambuz itd. Wśród atrakcji wymienić warto: koncert pieśni patriotycznych, koncert i opowieści o szantach, warsztaty fotograficzne, gry i zabawy przybliżające tematy morskie i wodne, warsztaty kulinarne, warsztaty bębniarsko-cyrkowe, warsztaty plastyczno-ceramiczne, malowanie twarzy i włosów, tatuaże, robienie dużych baniek mydlanych, „Jarmark pod żaglami” czyli warsztaty i prezentację wyrobów lokalnego rękodzieła oraz produktów regionalnych, tradycyjnych, naturalnych i ekologicznych.

Do tego mini rejsy po zalewie z mini kursem żeglarskim dla uczestników, mini regaty jachtów o niewielkim zanurzeniu, kajakowy spływ rodzinny, błękitny przejazd rowerowy w strojach z epoki przez Lublin, Biesiada żeglarska z dawną potrawą żeglarzy czyli gęstym gulaszem warzywnym. Piknik zakończy się o godzinie 16.30 a w godzinach od 17:00 do 21:00 odbędzie się wieczór szant i pieśni żeglarskich.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Świetnie! W koncu cos ciekawego wydarzy siecnad zalewem. Mam nadzieje ze takie imprezy przyspieszą odnowę zalewu 🙂

 2. Tylko z 1h 5zł trza zapłacić postoju auta na parkingu,TO JUŻ NA WATĘ CUKROWĄ NIESTARCZY DLA DZIECKA Pikniki są potrzebne …………ale z tym parkowaniem to przegieli….

 3. Nie ma obowiązku jeżdżenia autem, można pojechać komunikacją miejską.

 4. Dionizos Złotopolski

  LUBLIN ŻĄDA DOSTĘPU DO MORZA!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online