690 680 960

Policjanci podliczyli 23-latka za przewinienia na drodze. Nazbierało się kilka tysięcy złotych

Zamojscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego fordem, który popełnił szereg wykroczeń. Za to, co zrobił na drodze 23-latek, grozi mu grzywna w łącznej wysokości 3 200 złotych.

Policjanci z zamojskiej drogówki w Sitańcu zauważyli kierującego fordem, który jechał znacznie szybciej niż zezwalają przepisy. Mundurowi widzieli również, jak ten sam mężczyzna zaczął wyprzedzać na linii podwójnej ciągłej i kontynuował ten niebezpieczny manewr na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Mundurowi natychmiast przystąpili do kontroli drogowej pojazdu prowadzonego przez 23-latka z Zamościa. Popełnił on wykroczenia drogowe, za które grozi grzywna w łącznej wysokości 3 200 złotych.

Taryfikator za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych przewiduje grzywnę w wysokości 1500 złotych, wyprzedzanie na linii podwójnej ciągłej to kolejne 200 złotych, przekroczenie dozwolonej prędkości o 54 kilometry na godzinę zagrożone jest natomiast mandatem w wysokości 1500 złotych.

Jednak to nie wszystko, mężczyzna odpowie również za przestępstwo, którego się dopuścił siadając za kierownicę forda. Decydując się na to nie zastosował się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami. Przestępstwo tego typu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

(fot. Policja)

43 komentarze

  1. Co to za kara powinien dostać 30 tys. W porównaniu do kolizji gdzie można dostać mandat 1500 to te 3200 to śmiechu warte

  2. Miesiąc za darmo popracuje.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!