Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Trwają powroty z długiego weekendu. Policjanci apelują o ostrożność

Jak wynika z policyjnych statystyk, od minionej środy na drogach regionu doszło do 9 wypadków, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 9 odniosło obrażenia. Mundurowi odnotowali także 196 kolizji drogowych, zatrzymanych zostało 42 nietrzeźwych kierujących.

Na drogach w kraju i regionie trwają powroty z długiego weekendu. To, czy dojedziemy bezpiecznie do celu, w dużej mierze zależy od nas samych: kierowców i pieszych.

Od środy na drogach naszego województwa doszło do 9 wypadków, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 9 odniosło obrażenia. Mundurowi odnotowali także 196 kolizji drogowych, zatrzymanych zostało 42 nietrzeźwych kierujących.

Kierujący pojazdami muszą dzisiaj liczyć się z większą liczbą policjantów na drogach, którzy będą prowadzili wzmożone kontrole. Funkcjonariusze sprawdzą, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach. Podczas kontroli policjanci będą sprawdzać także, czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach bądź na podkładkach. Będą zwracali także uwagę na stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stan trzeźwości kierujących wszelkimi pojazdami.

– Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy – informuje młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z lubelskiej policji.

(fot. Policja)

18 komentarzy

 1. Uwaga PiSolicja czai się teraz za każdym rogiem!!! Bele wykroczenie i bez żadnych skrupułów ograbią cię z ostatniego grosza i pozbawia chleba… Tak działa obecnie państwo PiSu…. bo nie można go nazwać Państwem Polskim… Wypadków i pijaków na drodze jak widać nie ubyło,,, a dług tzw. publiczny trzeba w jakiś sposób spłacać… Nie wyszło im karanie mandatami za brak maseczek to znaleźli inny sposób

  • Hej, szybki, wściekły twoj skowyt jest miodem dla nas jeżdżących normalnie.

   • Zobaczymy jak będziesz kwiczał jak przez przypadek trafisz na zdarzenie z twojej winy i zostaną wezwane psy!!!! Hehehe…. A co do mnie to się nie martw od 20 lat nie dostałem mandatu ? …

    • „przez przypadek trafisz na zdarzenie z twojej winy” – jeżeli powoduje się zdarzenie, to chyba naturalne jest to, że płaci się za to. A ten przypadek to najczęściej jest olewanie przepisów i nieuwaga. Nie można swojej nieudolności czy lenistwa tłumaczyć przypadkiem. Jeżeli się nie potrafi kierować, to płaci się mandat.

   • Normalnie jeżdżący to ci, co do miasta raz w tygodniu na zakupy do Biedronki? Ci co środkowym pasem na drogach szybkiego ruchu jadą z oszomiajacą prędkością 70 km/h? Ci co włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej,uważają,że jak zdążą się wcisnąć przed kogoś,zmuszając go do hamowania,to jest O.K.? Baran jesteś gościu!

 2. Po co ostrożność skoro mandaty wystarczą?

  • Bo te drugie motywuje do przestrzegania przepisów. Nic po ostrożności, skoro ktoś będzie jechał po pijaku czy autostradą pod prąd.

 3. policja ma być widoczna – nic tak nie dyscyplinuje jak radiowóz patrolowy

 4. Kto zna choć jednego policjanta z drogówki wie doskonale że jesteśmy dla nich jak bankomaty ….bezpieczeństwo to tylko hasło dla zamydlenia oczu i taka jest prawda ,bo karanie po tysiąc złotych za jakies szkody parkingowe typu ledwie widoczna ryska to nic innego jak golenie frajerów bo nikt mi nie powie że takie pierdoły mają jakikolwiek wpływ na bezpieczeństwo
  .Za piractwo ,prędkość czy wyprzedzanie na ciągłych jak najbardziej popieram ,ale nie za bzdury

  • nie musisz wzywać policji do takich zdarzeń – wystarczy oświadczenie, chyba, że uczestnicy są napruci

  • To napisz, że większość zaostrzeń Ci się podoba, ale tylko z jednym czy kilkoma się nie zgadzasz.
   Pisanie tylko o jednym z rodzajów wykroczeń i na tej podstawie ocenianie całości zmian, odczytuję jednak jako jednak bronienie piractwa drogowego. To brzmi trochę jak historia o tych rowerzystach przez których korki się robią na autostradach. Nie budujmy obrazu świata na wyjątkach czy jednostkowych (niemiadodajnych) przykładach.

 5. Dziadek ze Slamsowa

  Policjanci apelują o ostrożność… myślę, że najskuteczniejszym apelem będzie ”apel” to kieszeni tych co przepisy mają za nic.

  • Dokładnie. Apelować to może ksiądz z ambony, do ludzi którzy przynależą do jakiejkolwiek organizacji, ale nie posiadającej narzędzi do egzekwowania przepisów obowiązujących w tej organizacji.
   Ruch drogowy w Polsce jest regulowany ustawą (obowiązująca na wszystkich drogach publicznych RP) i dotyczy każdego. A aparatem do kontrolowanie i egzekwowania niestosowanie się do tych powszechnych przepisów jest właśnie Policja.
   Dlatego Policja nawet nie jestem pewien czy powinna apelować (być może tak). Na pewno powinna pouczać. Mandat to jest najlepsze pouczenie.

   • *) służby dyplomatyczne innych krajów oraz np. wojska innych krajów nie podlegają polskim przepisom, lecz opiera się to na wzajemnych umowach międzynarodowych

 6. Polaka nie da się w edukować ,trzeba mu dowalić na grubo to może zrozumie bat bat na tych tępych

 7. tak, a potem jedzie taki obesrany jak dzisiaj miałem okazję doświadczyć i prowadzi kolejkę 25 aut – w terenie zabudowanym 35-40, a poza 45 (z górki 50)

 8. Pić na wodę fotomontaż. Właśnie zajechałem do Lublina. Trasa Koszalin – Toruń droga krajowa ani jednego patrolu policji ani jednej suszarki. Torun – Lublin po autostradzie przez Warszawe też żadnego patrolu. Na wysokości Otwocka w stronę Lublina o 20 był wypadek, dwa auta na barierkach. Policja na miejscu ale tak zabezpieczone że ludzie wpadali autami zza wzniesienia120 km/h między policjantów.

Z kraju