Policja i prokuratura zajęły się lądowaniem śmigłowca na stacji paliw. Chodzi o niebezpieczeństwo katastrofy

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, pod nadzorem prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Garwolinie, prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie lądowania śmigłowca na terenie stacji paliw. Sprawdzają, czy pilot nie stworzył zagrożenia.

Lądowaniem śmigłowca na stacji paliw w Garwolinie zainteresowały się policja oraz prokuratura. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, pod nadzorem prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Garwolinie, prowadzą bowiem czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek około godziny 18:30 na stacji paliw przy Trakcie Lwowskim wylądował niewielki śmigłowiec. Następnie pilot przepchnął maszynę pod dystrybutor, zatankował, zapłacił i odleciał. Świadkowie wyjaśniali, że pilot zdecydował się na taki krok, gdyż kończyło mu się paliwo.

Jak wyjaśnia podinsp. Katarzyna Kucharska z mazowieckiej policji, ustalono już, że za sterami śmigłowca siedział 36-letni mieszkaniec Warszawy. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia oraz sprawdzają, czy pilot lądując na stacji paliw sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym.

(wideo – mojacukrzyca.tv)

57 komentarzy

 1. Masakra. Lepiej żeby mu się paliwo skończyło w locie i doszło do katastrofy?

  • Lepiej by sie zajęli kierowcami rządowych konwojów. One powodują zagrożenie na drogach, a nie helikopter.

  • nie, tylko jak się ma uprawnienia pilota to wypada umieć liczyć ile potrzeba paliwa, no i raczej powinien lądować na polu obok a nie przy stacji paliw, potem znowu będzie „wina Tuska”

   • Co ty babciu łączysz jakiś tusków ect…ten to by nie zapłacił i wziął VAT …

  • Pilotowi, któremu skończyło się paliwo w locie należy odebrać uprawnienia. Wsiadasz do Ryana i lecisz do Madrytu. Na wysokości Paryża kończy się paliwo. Acha… Gratuluję podejścia do życia. Mam nadzieję że nie pracujesz w branży lotniczej.

 2. grzywna w cenie helikoptera i dożywotnia utrata licencji

 3. Gdzieś w internecie widziałem że taki sam albo bardzo podobny śmigłowiec wylądował na słowackiej stacji paliw należącej do tej samej sieci stacji paliw., wiec to chyba nie jest przypadek … tylko celowe działanie

  • Shell jako jeden z niewielu dystrybutorów sprzedaje w Polsce paliwo o LO 100, które parametrami odpowiada niskoołowiowej (czerwonej) benzynie lotniczej do silników tłokowych (do awionetek i takich małych helikopterów jak ten Robinson) – tak więc działanie mogło być o tyle celowe, że podyktowane obawą o spalanie stukowe w wypadku zastosowania „normalnej” 98.

   • Benzyna lotnicza ma kolor niebieski…

    • tylko avgas i tylko od niektórych producentów. na całym świecie paliwa 100LL oraz JET-A1 mają wszystkie kolory tęczy

    • Średnioołowiowa tak, durniu.
     Niskoołowiowa jest czerwona.

     • Nie uważasz, że używanie epitetu w tym przypadku było mocno nie na miejscu?
      Obraził Cię swoją niepełną wiedzą?

     • Nazywasz człowieka durniem ot tak. Z domu taką kulturę wyniosłeś ?

   • Kto Cię sponsoruje? Po pierwsze wiesz czym się różni silnik spalinowy awionetki, śmigłowca od silnika samochodowego? Na pewno nie rodzajem nalewanego paliwa! Shell sprzedaje 100 oktanów? A w innych jest 98? A wiesz jak jest w rzeczywistości? Abstrahując od tego że stacja Shell chwaliła się po zdarzeniu, przylotem, tankowaniem i odlotem, zaznaczając że mają firmową i jedyną mieszankę na rynku? Przypadek… Przelatywał przypadkiem z tragarzami? rodem z filmów Barei… Głupszej promocji z przyzwoleniem łamania przepisów i stworzeniem zagrożenia w ruchu lotniczym nie widziałem!

    • Bałwanie milutki, jeździłem chwilę Porsche 997 Turbo i informacje na temat liczby oktanowej paliw na poszczególnych stacjach były wtedy szczególnie bliskie memu sercu. Tylko tyle i aż tyle. A teraz wykręć korek biedy i zatankuj LPG do swojego bolidu.

     • Co Ty wiesz o lpg, płytki jesteś intelektualnie strasznie… Korek biedy… Porsche… Ręką w nocniku… Sen…

      • nieKrytyKrytyk

       qwerty, nie po prostu jak ktoś jest nie wychowany i słoma z butów wystaje, to jak wrzuci jakiś epitet w swój komentarz czuje się lepszy. bo ale nic nie zrobimy że ludzie ubodzy umysłowo jak kuba i nadpobudliwi może wchodzić na internet, śmiać mi się z takich buraków chce którym się wydaje że zjedli wszystkie rozumy. kuba miałeś porsche niby bimber BMW. O marzeniach swoich mówiłeś si?

       • ale jak już komuś odpisujesz, to czytaj uważnie komu. bo ja nikogo nie obraziłem i moje posty były wcześniej. a że ktoś się podszył i użył capslocka, to też mógłbyś się odnieść do niego, pisząc QWERTY

     • ta jazda to była już po przebudzeniu czy z rączką w ….

     • to zajęcie nocnego ochroniarza ?

  • dobrze Ci się kojarzy, dokładnie taki sam model i ta sama sieciówka

 4. Gdzie miał zatankować? Co nie zapłacił za paliwo?. Pocałujcie go w d…

  • Dokładnie
   W tym kraju to każdego za wszystko by chcieli zamykać i gnębić
   Jeśli nic nikomu się nie stało to nie było zagrożenia i szkoda kasy na całą procedurę karną

  • Polska to cudowny kraj. Pomógłbyś potrzebującemu i by cię zamknęli.

  • pokazują tylko, że nie znają prawa lotniczego. nie powinni się chwalić, że jakikolwiek prokurator się za to wziął…

 5. Będą badać coś co nie wymaga badania. Nie było katastrofy. Jaka władza, taka milicja

 6. Lepiej niech policja i prokuratura zajmie się osobami, które będąc na kwarantannie robiły sobie zakupy (stworzyły zagrożenie epidemiologiczne) i nikt tego nie zgłosił, tylko po fakcie ludzie mówili. U mnie np. jeden przypadek w miejscowości…

  • no to faktycznie mają się czym zająć, jak nikt niczego nie zgłosił tylko wszyscy sobie plotkują po tygodniu…

 7. Stworzył zagrożenie 100 rannych 10 trupów i 20 osoby na covid 19 padło.

 8. walcie się wszyscy na ryj. szukajcie afer gdzie indziej

 9. Prezes klubu łubudubu

  Lepiej niech swoje siły i środki skierują do zatoki sztuki i tam wyjaśniają zaniedbania sędziowskiej kasty… Tam to się stało i nikt nie reagował…

 10. To tak jakby karać wszystkich za posiadanie narzędzia gwałtu

  • Jakbyś tankował każdy napotkany dystrybutor, to nie wiem. Facet prawdopodobnie zaplanował konkretną stację na linii przelotu, by zaoszczędzić sobie dodatkowych opłat. Bajka o niespodziewanym braku paliwa? Tylko pacan nie obliczyłby na ile starczy paliwa.

 11. No i tak to jest zaraz go wsadza bo on ma a inni nie

 12. hehe, niedługo ci co się na maseczkach dorobili, będą lądować swoimi heli pod biedronkami i lidlami bo bułki trzeba kupić

 13. Tej wielkosci helikopter pogotowia lądował na asfalcie drogi 19 przy tłumie gapiów czy tez stwozył zagrożenie?

  • helikopter pogotowia zawsze ląduje na terenie zabezpieczonym (najczęściej straż pożarna, czasem policja).
   nie było tam żadnych służb? ludzie sobie chodzili pod wirnikiem? co za bzdura…

   • I tu się mylisz… Lądują nawet w przygodnym terenie bez zabezpieczenia gdy jeszcze inne służby nie dojechały lub są zadysponowani jako jedyni.
    Za bezpieczeństwo wokół helikoptera odpowiada załoga i kto widział chociaż raz pełne lądowanie/start z miejsca to wie jak to wygląda.

 14. G***zjady. Facet wylądował, zatankował i bezpiecznie odleciał. O co się przypier**ją?? Zawiść, nic więcej.

  • jerzy z wieży

   W Smoleńsku też tak miało być.
   To takie polskie…

  • Jak bezpiecznie? po pijanemu? bo jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby tankował śmigłowiec a nie siebie

 15. B jak bębenek

  Przyleciał zatankował poleciał..
  Na ..UJ drążyć temat…
  Swoją drogą niech zajmą się Smoleńskiem tbo tam sobie nie polatali.

 16. Masakra. To już lepiej jak by spadł i zabił siebie i innych jak by spadł na jakiś teren zamieszkały

 17. Czytając komentarze można przestać się dziwić, że doszło do wypadku w Smoleńsku, że na budowach giną ludzie, że mamy dużo ofiar śmiertelnych na drogach. Można wszystko, bo nic się nie stało. Przepisy są głupie. A jak coś się wydarzy, zawali się dach hali pod ciężarem śniegu, to zaraz pojawiają się pytania o nadzór, jak można było do tego dopuścić. Przysłowie o mądrym Polaku po szkodzie nie wzięło się znikąd.

  Oczywiście nie mówię, że należy ukarać pilota, ale niecodzienną sytuację warto wyjaśnić.

 18. Ten co suzuki latał pewnie też tam się tankowal

 19. Teraz jest taniej a po drugie Janusze jakby mu się skaczyła wacha to by nie wylądował i został tam w górze udowodnione naukowo widziałem w kruliku baksie

 20. Kubo! Twoje komentarze już dawno sięgnęły dna. Teraz coraz bardziej zagłębiają się w mule. Twoje komentarze świadczą o tym że Jesteś ” znafca” wszystkiego. Tylko nie własnego rozumu. Zalecam sporą dawkę Stoperanu i Waleriany. Ewentualnie jeszcze parę pasów bezpieczeństwa żeby nie było dostępu do internetu.

 21. Hahahaha, a mówiłem? Tak się podniecaliście, taki to dobry chłop miał być. Brawo, Widać właśnie jak jednym można więcej niż innym.

 22. Joe Głodomór

  Nawiązując do wypowiedzi Kuby i abstrahując od epitetów, które potem w dyskusji poleciały, chciałbym dodać, że paliwo Shell 100 to nie tylko oktany. Silniki Lycoming O-540, jakie są używane w śmigłowcach Robinson R44 nie są tak wyżyłowane, jak silniki samochodowe i zadowolić się mogą paliwem o niższej liczbie oktanowej, choćby lotniczą bezołowiową UL91. Kluczem jest zawartość etanolu w paliwie. STC na mogas do silników Lycoming i Continental nie dopuszcza stosowania paliwa z domieszką etanolu, a nasze benzyny 95 i 98 zawierają go od 5 do 10%. Wyjątkiem jest paliwo Shella, więc wielu lotników GA go używa. Co ciekawe – na paliwie Shella świece nie są tak zarzucane nagarem, a producent silnika dopuszcza wymianę oleju nie co 50, a co 100 godzin.
  Co innego silniki Rotax – tu wskazane jest paliwo samochodowe co najmniej 95, a lepiej 98, przy czym może zawierać do 10% etanolu, a jeśli używa się Avgasu, trzeba liczyć się z przyśpieszonym zużyciem silnika.

 23. kierowca fiata

  jak dobry silnik to go nie obchodza jakies roznice na oktanach ale takich prawie nie ma

 24. Więc po niektórych komentarzach sądząc można jechać pod prąd ekspresówka jak mam bliżej i się z nikim nie zderze???

 25. Masakra już nie mają się czego czepić.. rozumiem coś by się stało to tak można robic jakieś dochodzenia, ale gdy wszystko przebiegło w porzadku czepianie się o to to czyste sku…ństwo.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9764zł 0.6%
  • GBP 4.956zł 0.12%
  • EUR 4.4671zł 0.03%
  • CHF 4.2018zł 0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie