Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Połączenie z lubelskiego lotniska do Mediolanu uzyskało tytuł Trasy Roku

Połączenie Lublin – Mediolan zostało wybrane trasą roku podczas 14. Plebiscytu „Najlepsza Linia Lotnicza” organizowanego przez portal Pasazer.com. Wydarzenie to co roku gromadzi przedstawicieli polskiej branży lotniczej oraz gości z zagranicy – m.in. reprezentantów największych linii lotniczych.

Organizowany przez portal Pasazer.com plebiscyt „Najlepsza Linia Lotnicza” jest wydarzeniem, w którym to głównie podróżni nagradzają przewoźników. W tej edycji Plebiscytu, po raz pierwszy w głosowaniu mogli udział wziąć jedynie pasażerowie, którzy kupili bilet lotniczy na lot z danym przewoźnikiem.

Na tej podstawie przyznano wyróżnienia m.in. w kategoriach: najlepsza linia niskokosztowa; najlepsza linia tradycyjna, zarówno krótkodystansowa jak i długodystansowa; najlepsza linia czarterowa; najtańsza linia lotnicza; najbardziej punktualna linia lotnicza. Przyznano także nagrody w kategoriach: „komfort”; oraz „rozrywka pokładowa”; a także „najsmaczniejsze menu pokładowe”.

Z kolei decyzją Kapituły Plebiscytu, składającej się z przedstawicieli polskich lotnisk, dziennikarzy oraz ekspertów rynku lotniczego, tytuł „Trasa Roku” otrzymało połączenie Lublin – Mediolan.

– Wyróżnienie przyjęliśmy z ogromną satysfakcją i zadowoleniem. To dla nas trasa o szczególnym znaczeniu, przede wszystkim ze względu na liczne kontakty handlowe pomiędzy województwem lubelskim a regionami w północnych Włoszech. Warto dodać, że nasze lotnisko jest jednym z dwóch w Polsce, z którego operuje easyJet, co jest dla nas bardzo dużym sukcesem i potwierdza potencjał Portu Lotniczego Lublin – mówi prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz.

Obecnie z połączenia z Lublina do Mediolanu pasażerowie mogą skorzystać dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele. W sezonie letnim, który zacznie obowiązywać od 26 marca, połączenie będzie realizowane w poniedziałki i piątki. W tym roku organizatorem gali był Kraków Airport.

61

62

(fot. nadesłane)
2018-03-05 18:40:56

11 komentarzy

 1. Gratuluję i trzymam kciuki za Lotnisko Lublin. Pozdrawiam Pana Prezydenta Krzysztofa Żuka, władze lotniska, oraz wspaniałych pasażerów którzy latają z tego lotniska.

 2. Taa ciemna maso wazelina wyszła z mody lepszy jest smar łt 40. A że ty jeszcze używasz by pupa cie nie piekła to twój problem. Jeśli masz pisać takie teksty to ryj w książki bo nie zdasz do kolejnej klasy.

 3. Do Mediolanu, trasa roku???
  To żydowskim braciom co nam Chrystusa wykończyli, trasa do Tel Aviw’u nie przypadła do gustu???

  • Jasny gwint!!!

   Tak, po stracie milionów na dogadywanie się z pejsatymi co do latania do ich świętego miejsca na Majdanku, taki ZONK, trasa do Mediolanu trasą roku.

 4. śmiechu warte, żenada roku, lotnisko ma stratę ponad 25 mln złoty, to ma być dobrze

  • Złotych, nie złoty…

  • A komunikacja miejska ma stratę około ponad 100 mln zł, to ma być dobrze?

   Pewne rzeczy mają więcej miar niż miara pieniądza.

   • Wieśniaczka na szpileczkach

    Tak, to widać po finansowaaniu trasy dla żydowskiej „braci”, która z odraza pogardzają woląc lądować na Okęciu i być z honorami konwojowanymi autokarami na Majdanek, przez naszą nie koszerną bo poświęcona policję.