Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pojazd wolnobieżny zsunął się z drogi i uderzył w dom (zdjęcia)

W piątek w Stoczku Łukowskim doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem wolnobieżnym na śliskiej jezdni zsunął się na jadącą za nim ciężarówkę i uderzył w pobliski budynek.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 8.00 w Stoczku Łukowskim na drodze wojewódzkiej nr 803. Ze zgłoszenia wynikało, że uczestniczyła w nim ciężarówka i pojazd wolnobieżny. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

– Mundurowi, którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że kierujący pojazdem wolnobieżnym – specjalistyczną maszyną leśną – jechał po jezdni w kierunku centrum miasta. Droga w tym miejscu biegnie „pod górę” i pojazd wolnobieżny miał problemy by pokonać to wzniesienie. Na śliskiej nawierzchni jezdni zsunął się i uderzył w jadący za nim samochód ciężarowy. Uderzona ciężarówka częściowo zsunęła się w boczną drogę, natomiast pojazd wolnobieżny uderzył w pobliski niezamieszkały drewniany budynek – relacjonuje asp. szt. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Na szczęście kierujący ciężarówki i pojazdu wolnobieżnego nie doznali obrażeń ciała. Policjanci ustalili, że obaj mężczyźni byli trzeźwi.

– Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości pojazdów do warunków, jakie panują na drodze. Zimowa aura dopiero się zaczyna, należy spodziewać się opadów śniegu i marznącego deszczu. Takie warunki atmosferyczne powinny wzmóc w nas czujność i spowodować dostosowanie techniki jazdy do sytuacji na jezdni. Sytuacja na drodze bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Wówczas nieodpowiednia prędkość może być jednym z czynników mających wpływ na utratę kontroli nad pojazdem, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – apeluje asp. szt. Marcin Józwik.

Pojazd wolnobieżny zsunął się z drogi i uderzył w dom (zdjęcia)

fot. Policja Łuków

 

Pojazd wolnobieżny zsunął się z drogi i uderzył w dom (zdjęcia)

fot. Policja Łuków

 

Pojazd wolnobieżny zsunął się z drogi i uderzył w dom (zdjęcia)

fot. Policja Łuków

8 komentarzy

  1. jak on to odwalil a to zdjecie man co to ?

  2. Przynajmniej będzie pretekst do rozbiórki.

  3. Pojazd wolnobieżny jest bez tablic. Więc czy posiadał wymagane ubezpieczenie OC dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych. Można takie zdobyć na numer VIN a tu nie pisali kto z czego pokryje koszty.

  4. A gdyby w tym budynku mieszkał Franio i pedałował sobie na rowerku trekingowym po wirtualnej ścieżce dla rowerków, to co by mogło się stać?

  5. jak sie zsunal jak tam powierzcnia plaska wjechal na bezczelego ciekawe co robil w trakcie?

Dodaj komentarz