Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pogoda nie sprzyjała, lecz frekwencja była rekordowa. W kolorowych strojach pobiegli w szczytnym celu (zdjęcia, wideo)

Ponad 700 osób, większość przebranych za mikołajów, śnieżynki, renifery czy postacie z bajek i filmów, wzięło udział w Charytatywnym Biegu Mikołajkowym. Wszyscy z uśmiechem na ustach dotarli do mety.

W sobotę w Świdniku odbył się Charytatywny Bieg Mikołajkowy. Była to już 10., a więc jubileuszowa edycja tego, cieszącego się sporym zainteresowaniem wydarzenia. Ma ono przede wszystkim dobroczynny charakter. Tym razem zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację 10-letniej Alicji Wieczorek.

Pomimo niesprzyjającej pogody, szczególnie opadów śniegu i porywów wiatru, frekwencja była rekordowa. Do biegu przystąpiło bowiem ponad 700 osób. Wszyscy w kolorowych strojach, wielu przebranych za mikołajów, śnieżynki, renifery czy postacie z bajek i filmów. Mieli oni do pokonania 5-kilometrową trasę, gdzie punkt startu i mety znajdował się na al. Lotników Polskich przed budynkiem Kina Lot.

Zarówno w biegu głównym, jak też nordic walking nie liczył się czas dotarcia do mety, lecz pokonanie całej trasy. Na wszystkich czekały medale. Wśród uczestników był m.in. starosta świdnicki Łukasz Reszka.

 

 

5 komentarzy

  1. Ludzie jednak są nienormalni.

    • Zacznij ocenę od siebie

    • Dlaczego tak sądzisz? Pisowcy oddali tyle miliardów na sektę w Toruniu i komunistyczną telewizję, że nie zostało nawet złotówki dla chorego dziecka, które chce żyć. Ludzie prywatni sami zorganizują te pieniądze w taki czy inny sposób. Nie widzę w tym biegu, żadnego klechy, ani zakonnicy ale za tą są ich karykatury i to jest dobitne.

  2. wewengosz lublin

    Gratulacje za wytrwałość

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo