Wtorek, 23 lipca 202423/07/2024
690 680 960
690 680 960

Na Lubelszczyznę skierowano dodatkowe siły mundurowe. Ruszają wzmożone kontrole ukraińskich ciężarówek (zdjęcia)

Szczegółowo sprawdzany będzie nie tylko stan techniczny pojazdów, lecz także ładunek oraz dokumentacja. Ruszają jeszcze bardziej wzmożone kontrole ciężarówek z Ukrainy.

W sobotę, w punkcie kontrolnym zlokalizowanym przy drodze ekspresowej S12/17 w Wierzchowiskach między Lublinem a Piaskami przedstawione zostały szczegóły kontroli ciężarówek poruszających się na Ukrainę. Chodzi o działania, jakie zostały zapowiedziane po spotkaniu przedstawicieli protestujących przewoźników z ministrem infrastruktury Alvinem Gajadhurem.

Ci pierwsi ogłosili, iż nie rozszerzą swojej akcji na kolejne przejścia graniczne, z kolei minister zapewnił o wzmocnieniu kontroli zagranicznych pojazdów. Mają je realizować zarówno inspektorzy Inspektoratu Transportu Drogowego jak też funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Granicznej oraz policji.

Dziś minister infrastruktury Alvin Gajadhur, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, szef Krajowej Administracji Skarbowej Bartosz Zbaraszczuk, podsekretarz stanu w Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Bartosz Grodecki i wojewoda lubelski Lech Sprawka przedstawili więcej szczegółów tych działań.

Alvin Gajadhur zapewniał, że kontrole ciężarówek są wzmożone już od pewnego czasu, jednak teraz będą jeszcze bardziej nasilone. Odbywać się będą głównie na drogach dojazdowych do przejść granicznych, na których trwają protesty. Kompleksowe sprawdzanie ukraińskich pojazdów ciężarowych ma być realizowane na MOP-ach, parkingach czy też w miejscach, gdzie infrastruktura na to pozwala.

Z kolei insp. Bartosz Zbaraszczuk wyjaśnił, że podczas kontroli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej będą skupiać się na zgodności towaru deklarowanego ze stanem faktycznym. Zapewnił również, iż kontrolowane będą też przewozy humanitarne. W tym przypadku chodzi o potwierdzenie, że to rzeczywiście jest pomoc humanitarna. W ostatnim czasie pojawiają się bowiem przypadki fałszowania dokumentacji, w której umieszczane są dane o tego typu transporcie a w rzeczywistości przewożone są zwykłe towary handlowe.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki dodał, iż na teren województw lubelskiego i podkarpackiego skierowane zostały dodatkowe siły i środki aby wesprzeć służby w celu skuteczniejszej realizacji działań kontrolnych. Ogłosił jednocześnie, że planowane jest uruchomienie dodatkowego pasa ruchu i odprawy dla przewoźników na przejściu granicznym w Dołhobyczowie. Chodzi o pojazdy wracające do kraju bez ładunku. Obecnie trwa oczekiwanie na ustosunkowanie się do tego strony ukraińskiej.

Na Lubelszczyznę skierowano dodatkowe siły mundurowe. Ruszają wzmożone kontrole ukraińskich ciężarówek (zdjęcia)

fot. LUW

Na Lubelszczyznę skierowano dodatkowe siły mundurowe. Ruszają wzmożone kontrole ukraińskich ciężarówek (zdjęcia)

fot. LUW

Na Lubelszczyznę skierowano dodatkowe siły mundurowe. Ruszają wzmożone kontrole ukraińskich ciężarówek (zdjęcia)

fot. LUW

10 komentarzy

 1. Bezczelny Lewak

  Jak wywalimy Obajtka to zerwiemy te umowy na promocje na benzynę z klerem Dosyć ! !

 2. Ale ten nowy rząd pisu, to postępowy same kobiety i nazwiska takie jakby nie stąd. Szacunek za otwartość. Jeszcze niech się kilku przyzna, że lubi chłopców i jak nic lewica, bo gospodarczo, to już się niczym nie różnią.

 3. Co będą kontrolować? Brak zezwoleń na transport, które aprobuje rząd w Warszawie bo na pewno nie polski.

 4. Trzeba było trzepać zagranicznych kierowców od samego początku a nie dopiero wtedy jak pojawiła się afera.

 5. brawo w koncu lepiej pozno niz wcale, jeszcze za mafie bolciarzy powinni sie wziąć

 6. PiS jak zwykle bohatersko walczy z problemami, które sami stworzyli 🙂

 7. To Unia stworzyła te problemy ciołku.

 8. Teraz dopiero wzięli się za kontrole? Czy ktoś uwierzy w to, że dopiero od niedawna coś jest nie halo z papierami i ładunkiem w transportach niby humanitarnych??? XD. Jaja chyba sobie ktoś robi.

 9. Nagle pisdziorki chcą coś robić ?
  Pakujcie walizki i wy..ć na Białoruś, tam wasze miejsce.

 10. Prawie dwa lata trzeba było czekać żeby pisowska władza ludowa podjęła jakieś działania w stosunku do tirów z UA.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport