Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Podpisano umowę na rozbudowę i modernizację Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

We wtorek Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie podpisało oficjalnie umowę z firmą Budimex na rozbudowę i modernizację szpitala. Termin zakończenia robót wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektów ma nastąpić w grudniu 2019 roku.

W ogłoszonym w marcu b.r. przetargu na rozbudowę i modernizację COZL wpłynęła tylko jedna oferta złożona przez firmę Budimex i to właśnie ona ostatecznie została oficjalnym wykonawcą. Łączna kwota inwestycji to ponad 116 mln zł, z czego ok. 28 mln zł pochodzi z budżetu państwa, 82,5 mln zł ze środków samorządu województwa lubelskiego, a pozostałe 5,5 mln zł. z dofinansowania w ramach projektu „Zakup specjalistycznego wyposażenia i technologii teleinformatycznych dla Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli”

-To bardzo ważny dzień nie tylko, dla naszego szpitala, ale i wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego. Rozbudowa i modernizacja szpitala to jedna z najważniejszych inwestycji w naszym regionie. Dzięki niej będziemy mogli zapewnić naszym pacjentom jeszcze lepsze warunki leczenia onkologicznego. – podkreśla Jerzy Kuliński, dyrektor COZL.

Zakres prac zawartych w umowie to m.in. przebudowa istniejącego zespołu poradni specjalistycznych, modernizacja i rozbudowa budynku radioterapii oraz budowa budynku dydaktyczno-administracyjnego i diagnostyczno-laboratoryjnego z częścią łóżkową. Inwestycja obejmuje również zakup specjalistycznego wyposażenia i technologii teleinformatycznych.

(fot. nadesłane)
2018-07-03 22:17:04

5 komentarzy

  1. Tylko co z tego, że piękne budynki, że kolorowe korytarze i inne cuda skoro COZL nie kontaktuje najnowszych metod leczenia, ponad 80 % zabiegów chirurgicznych jest wykonywanych „na otwarto” a nie laparoskopowo nie mówiąc o aseptyce i nantyseptyce… Wiele by wymieniać… Szkoda tylko pacjwntow w tym wszysykim…

  2. Niech dołożą jeszcze dwa miliony i zmienią elewacje.

  3. Że niby ta rozbudowa ma poprawić jakość leczenia? bo przecież o to się rozchodzi. Pieniędzy na szkolenia dla pracowników brak (pracownik musi wziąć urlop wypoczynkowy i płacić z własnej kieszeni), pieniędzy na wspomnianą przez poprzednika nowoczesną chirurgię brak (główna met. leczenia radykalnego większości nowotworów), pieniędzy dla premie dla pracowników brak (stała stawka, niezależna od liczby pacjentów, brak motywacji do wydajnej pracy. Specjaliści onkologiczni jeżdżą za pracą, czasem do innego województwa, bo czują się upokorzeni zarobkami na poz. 2 średnich krajowych, niektórzy odchodzą. Za to jest ohydny budynek z kilkoma niepotrzebnymi oddzialami i pieniądze na nowe budowle. Zarządza tym wszystkim człowiek bez pojęcia o leczeniu, któremu nakazano zaciskanie pasa. Rozbudowa bez sensu. Poprzednia dyr. też nie była święta, żeby nie było.

    • Wafel skoro wszystko jest na nie i wszyscy są beee to może sam coś zrobisz żeby było cacy bo nażekać i nic nie robić to każdy potrafi….. Niech coś robią i próbują poprawić nasze warunki, zawsze można rozliczyć ich w wyborach, a póki co trzeba wspierać skoro chcą pchać ten wózek.

  4. Nie widzę marszałka Sosnowskiego. Czyżby wstydził się, że cały ten cyrk z niedokończeniem terminowym budowy, to jego robota?