Pociągi z Lublina do Zamościa pojadą szybciej. Trwają przygotowania do przebudowy linii kolejowej

PKP Polskie Linie Kolejowe szykują się do przebudowy 53 km torów pomiędzy Rejowcem a Zawadą oraz budowy łącznicy w Zawadzie. Dzięki temu podróż koleją z Lublina do Zamościa ma być szybsza o ok. 20 minut.

Trwają prace związane z opracowywaniem dokumentacji przedprojektowej związanej z planowanym remontem linii kolejowej łączącej Lublin z Zamościem. Chodzi o przebudowę ok. 53 km torów pomiędzy Rejowcem a Zawadą i ok. 12 km szlaku od Zawady do Zamościa. W ramach inwestycji ma powstać również nowy tor, który połączy obie linie kolejowe. Dzięki temu prędkość pociągów ma się zwiększyć do 120 km/h dzięki czemu podróże z Lublina do Zamościa będą wygodniejsze, a przede wszystkim szybsze. Jak obliczono, czas przejazdu pomiędzy miastami skróci się o ok. 20 minut. Sprawniej poruszać się będą również pociągi towarowe.

Łącznica, czyli nowa jednotorowa linia o długości ok. 2 km, będzie przebiegała po śladzie linii zlikwidowanej kilkadziesiąt lat temu. W ramach inwestycji przewidywana jest także budowa nowego przystanku Zawada Wschodnia, przebudowa peronów na 8️ stacjach i przystankach, budowa wiaduktu drogowego oraz dwóch kolejowych, a także modernizacja 5️9 przejazdów kolejowo-drogowych. Dzięki temu podniesie się również poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym.

Inwestor, czyli PKP Polskie Linie Kolejowe, wybrał już najkorzystniejszy wariant łącznicy w Zawadzie oraz przebudowy linii Rejowiec – Zawada i Zawada – Zamość. W ciągu drogi krajowej nr 74 Zamość – Szczebrzeszyn zaplanowano też budowę wiaduktu, przy czym tory mają zostać obniżone, aby zmniejszyć wyniesienie obiektu ponad teren. W Zawadzie zaś powstanie Lokalne Centrum Sterowania, które obejmie stacje Krasnystaw Fabryczny, Krasnystaw, Izbica, Ruskie Piaski, Zawada, Zamość. Po zakończeniu inwestycji pociągi poruszające się trasą Lublin – Zamość nie będą musiały zajeżdżać do Zawady i tam dopiero zmieniać kierunek jazdy. Tylko to sprawi, że podróż zostanie skrócona o 12 minut. Opracowywanie dokumentacji ma się zakończyć na początku 2020 r.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)

10 komentarzy

 1. co ten gościo w pociągu się małym bawi? 🙂

 2. Proponuję na wykonawcę robót słynne astaldi

 3. będzie jak z trasą Lublin-Warszawa – kilka miliardów i parę lat wyłączone z użytku by oszczędzić 10 minut na przejeździe

 4. Fajnie . Szybciej o 12 min. będę w ZOO .

 5. A co z projektem pana Morawieckiego, tzn nowej trasy; Trawniki- Krasnystaw i Zamość- Rawa Ruska?

 6. Głosuj dziadek na PiS bo jak POwróci Schetyna i Czarzasty to ważniejsze będą Sądy, emerytury UBeków i plan Rabieja. Piniendzy nie będzie ! Trzeba będzie znowu zaciskać pasa !
  i będzie Choooj z tą Polską Wschodnią a ogólnie będziemy krajem teoretycznym.
  Donald jeszcze wróci bo on wie że tu są pieniądze Zakopane.

 7. Ja lubię owady, np Mucha.

 8. a fasolkę po bretońsku lubisz ?

 9. Uwazam też ze do Zamościa powinna być trasa zelktrfowana i powinny jeździć pociągi elektroniczne a przystanek Zamość wschód powiem stać się dworcem PKP

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online