Wtorek, 23 lipca 202423/07/2024
690 680 960
690 680 960

Po latach służby mundurowe znów zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jest decyzja ministra

Funkcjonariusze i pracownicy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Służby Ochrony Państwa włączą się w tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak wskazuje szef MSWiA, jednym z najważniejszych zadań tych formacji jest pomoc innym, dlatego też nie może być inaczej.

Przed laty stałym elementem Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy były służby mundurowe. Policjanci przekazywali na licytacje szereg przedmiotów, żołnierze gotowali wojskową grochówkę, organizowano pokazy wykorzystywanego na co dzień sprzętu jak też szereg innych wydarzeń.

Wszystko zaczęło się zmieniać osiem lat temu, kiedy to sukcesywnie większość formacji powoli zaczęła się wycofywać z tej szczytnej inicjatywy. Tajemnicą poliszynela było, iż niezbyt przychylnie patrzyły na to nowe władze. Szefostwo MSWiA zapewniało jednak, że żadnego zakazu nie ma, wskazywano iż policjanci cały czas zabezpieczają finały WOŚP a strażacy urządzają pokazy dla uczestników. Jednak były to głównie jednostki OSP.

W tym roku nastąpiła znacząca zmiana. Minister Marcin Kierwiński poinformował właśnie, że podległe mu służby zaangażują się w zbliżający się finał WOŚP. Mowa tu o funkcjonariuszach i pracownikach Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Służby Ochrony Państwa. Do poszczególnych jednostek został już skierowany list zachęcający do udziału w wydarzeniu. Szef MSWiA wskazuje, że ma to na celu zachęcenie funkcjonariuszy i pracowników do wzięcia w tej pięknej i szlachetnej inicjatywie.

– Polki i Polacy od lat angażują się w zbiórkę prowadzoną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dzięki naszej hojności udało się do tej pory zebrać kwotę blisko 2 miliardów złotych. To pokazuje, jak wielkie i otwarte są nasze serca, gdy niesiemy pomoc innym. Jestem pewien, że podobnie będzie w tym roku i po raz kolejny darem naszych serc wesprzemy Orkiestrę – napisał minister spraw wewnętrznych i administracji.

Marcin Kierwiński podkreślił, że pomoc innym to jedno z najważniejszych zadań Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Służby Ochrony Państwa. Funkcjonariusze często na służbie mają też do czynienia z ludzkim cierpieniem, dlatego też doskonale wiedzą, że życie i zdrowie są najwyższymi wartościami.

65 komentarzy

 1. Szkoda że pisowskimi ♈ nie przeszkadzały miliony marnowane miesiąc w miesiąc każdego 11go 🤣

  • Dobrze ze nie byłeś 11-go w tym samolocie .Chociaż życzę Ci na Nowy Rok 2024 szczęścia i szybkiego zejscia

 2. Wojna 100 kilometrów od nas a oni w orkiestrę będą się bawić. No i ktoś będzie musiał zapłacić za te ich aktywności bezinteresowne.

 3. Pozdrawiam pisowski beton

  Ale skręca pisowców. Ja nie jestem za pis Ale…..

  • Ale jestes tępym POwcem zapomniałeś dopisać. Pewnie po swoim starym UBekiem

   • Tak mój tata to prokurator stanu wojennego Piotrowicz, kolegi tata to prezes Orlenu ubol Jasiński a koleżanki, to sędzia Kryże (super rodzinka) a drugiej koleżanki tatą jest konfident sb Kujda, tak tak wszyscy teraz w pisie. PS na kuklinskiego do ZSRR doniósł asystent Jana Pawła(tak ich też broni PiS)

    • Co dowodzi że niezależnie od przynależności partyjnej wszyscy to sku… 🙂 Ergo, wszyscy won 🙂 Owsik też

  • Typy Popaprancu i Kałowniku

 4. firmy które są na tej puszcze olewam i nie daje im zarobić

 5. Czytając niektóre komentarze odnoszę wrażenie że tegoroczny 32 finał WOŚP miałby wieksze poparcie i wsparcie gdyby zamiast hasła ” Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” grała pod hasłem ” Solidarni z Kamińskim i Wąsikiem. Gramy dla Mariusza i Macieja „. Komentarz beż komentarza.

 6. Mrówka Cała, Złoty Melon, Jasna Sprawa, Tabasco, Feel Mint Production, Jacek Stachera, Dzidzia Owsiak, Ola Owsiak, Ewa Owsiak, wnuczki Jurasa i sam filantrop za cudze pieniądze. Kto ma wiedzieć ten wie, a głupich nie sieją. 😆

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport