Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

W lubelskim szpitalu na świat przyszły czworaczki. Są to dwie dziewczynki i dwóch chłopców

Alicja, Julia, Jakub i Nikodem – to imiona czworaczków, jakie przyszły na świat w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie. Dzieci mają się dobrze, ich rodzice również.

W minioną środę w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie na świat przyszły czworaczki. Jest to dwóch chłopców i dwie dziewczynki. Dzieci rozwijają się prawidłowo, a dumni rodzice nie kryją szczęścia z powiększenia się rodziny.

Jak wyjaśnia nam pani Paulina, pomimo tego, iż była to ciąża wysokiego ryzyka, przebiegała bez problemów. Mama cały czas przebywała w domu, szpital odwiedzała jedynie w dni, kiedy miała zaplanowane wizyty. Sam poród również obył się bez komplikacji.

– O tym, że będzie czwórka dzieci, wiedzieliśmy od początku. Dokładnie od 8-9 tyg, kiedy to pojawiły się serduszka. Wtedy to podczas badania wyszło na jaw, że jest to ciąża mnoga. Jeżeli chodzi o sam poród, to zakończył się on po blisko godzinie. Dłużej trwały przygotowania do rozwiązania – dodaje pani Paulina.

Chłopcy otrzymali imiona Nikodem i Jakub zaś dziewczynki Julia i Alicja. Teraz rodzina liczy siedem osób, gdyż państwo Paulina i Marcin mają też 2-letnią córkę Gabrysię.

Rodzice podkreślają, iż są już psychicznie przygotowani na tak duże powiększenie się rodziny. Jeżeli zaś chodzi o wyprawkę, to zakupy dopiero przed nimi. Nie chcieli bowiem wcześniej kompletować wszystkiego, gdyż do końca nie było wiadomo, jak sytuacja się rozwinie.

Chwilę po porodzie rzeczniczka Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie Alina Pospischil wyjaśniała nam, iż w przypadku tak mnogich ciąż, potrafią pojawiać się komplikacje po porodzie. Tym razem, na szczęście wszystko przebiegło zgodnie z planem. Poczwórnej dumy nie kryją też sami medycy, gdyż taka sytuacja to prawdziwa rzadkość i duże wydarzenie dla szpitala.

O ile średnio trojaczki pojawiają się raz na ok. 7 tys. porodów, tak już czworaczki zdarzają się raz na ponad 600 tys. przypadków. Ostatni raz w SPSK4 w Lublinie czworaczki przyszły na świat w 2018 roku. Było to 3 chłopców i 1 dziewczynka. Wcześniej, w 2011 roku, urodziło się dwóch chłopców i dwie dziewczynki.

11 komentarzy

 1. To będzie za jednym razem karta dużej rodziny nie licząc plusów.
  Gratulacje i wyrazy współczucia będzie to ciężka pracą na 4 etaty.

 2. Krystyna Śliczniak - Piecyk

  Gratulujemy wspaniałej rodzinie. Życzymy zdrówka dla dzieciaczków, a rodzicom cierpliwości i wytrzymałości. Cieszymy się bardzo, że ten poczwórny cód miał miejsce w Michowie, naszej miejscowości. Serdecznie pozdrawiamy.

  • 1. Słownik ortograficzny im kup w prezencie żeby nie ,,wyszły” nigdy na ameby tak jak ty teraz.
   2. Qńgratulejszyn dla rodziców.
   3. ,,Dzieci mają się dobrze, ich rodzice również. ” – ja na jego miejscu bym się b. źle czuł o ile w ogóle bym coś jeszcze czuł.

   • tępić piwniczaków

    do jahira – nikogo nie interesują Twoje wypociny. Na szczęście Twoje DNA nie opuści piwnicy z której piszesz

  • dołączam się do życzeń, wszystkiego najlepszego

 3. nowi dłużnicy huraa xD

 4. „Chłopcy otrzymali imiona Nikodem i Jakub zaś dziewczynki Julia i Alicja. Teraz rodzina liczy siedem osób, gdyż państwo Paulina i Marcin mają też 2-letnią córkę Gabrysię.” coś mi tu nie pasuje.

 5. Na załączonym obrazku widać, że już od małego wymaga się jak prawidłowo pokazuje się palec
  Będą starsze to pewnie zechcą znać znaczenie gestu: „Tak mi dopomóż Bóg” pokazanego podczas obrad Sejmu III RP.

 6. Chrystusie niebieski, dwójkę ciężko ogarnąć a co mowa czterech małych bandytów 🙂 :p Wytrwałości i cierpliwości dla rodziców. 😉

 7. Gratulację dla dzielnych rodziców!

Dodaj komentarz

Z kraju