Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Plantatorzy malin zablokowali przetwórnie. „Co chwila podjeżdżają ciężarówki z owocami z Ukrainy”

Po blokadach dróg producenci malin zablokowali dojazd do zakładów przetwarzających owoce. Zapewniają, że będą protestować aż do skutku.

55 komentarzy

 1. Przyjdzie czas ukrainy w uni europejskiej to skoczyć się biznes rolny. Będą ograniczenia w oprysku, nawozie, płacz i bieda itd to stanie się tak konkurencyjna jak Polska czy kraje zachodu.

  • Jakiej Ukrainy…? W jakiej Unii Europejskiej heheee…? Prędzej sahara znów zrobi się zielona niż dziki wejdzie do Unii.

 2. To nie ukraińskie czy mołdawskie, tylko pola są w tych krajach, ale właścicielami upraw przeważnie nie są Ukraińcy.

 3. Putin już wygrał.

 4. uKRAICY , przerosic za wymordowanie tysiecy POLSKICH dzieci. Mowicie ze walczycie z cala EU ato . wno prawda. Walczycie za siebie a jak wam nie pasuje to NIE WALCZYC w czym macie problem. Ktos was musi nauczyc szacunku do inncy. Orban dorze gada.

 5. Szwaby przeproście za wymordowanie miliony niewinnych ludzi o zagrabienie majątku państw i kiedy zaczniecie spłacać ten dług.

 6. polskie owoce są z badaniami i normami a i tak mają w sobie wiecej chemii i nawozów niż ukraińskie…. różnica jest tylko taka ze trzeba za ne zapłacić 2-3 razy więcej ….

  • Nieprawda w krajach EU są kontrole i listy dozwolonych środków a na Ukrainie robią co chcą.

 7. Wiadomo szkoda polskiego rolnika/sadownika ,bo orobić się trzeba po łokcie .Ale szkoda mi też tych kierowców . Każdy swoją prace wykonuje z dala od domu a tu jeszcze blokady ,protesty .

 8. Na wino przetworzyć szybko pójdzie.

 9. Biedni, łatwowierni rolnicy, głosowali na PIS a teraz się okazuje że jednak nie ma gruszek na wierzbie ??
  Ministerstwo Rolnictwa jest w Warszawie na Wspólnej 30, tam sobie jedźcie protestować. Pis was przyjmie jak na dżentelmenów przystało – tak jak kobiety gazem i pałą.
  Dalej na nich głosujecie, to my wyjdziemy z Unii, a ukraina wejdzie .
  Rolnicy dostali w du… na zbożu teraz dostaną na owocach miękkich, przed wyborami jeszcze poprobujemy jabłek i ziemniaków , a na koniec i tak się okaże ze na wsi dostali 60% poparcia.

 10. jakieś trzy lata temu został nałożony zakaz importu ukraińskich malin po przebadaniu ich stwierdzono tyle chemii że można by było zbierać je w nocy najwięcej było w nich związków rakotwórczych, a teraz nikt nie kontroluje tego sprowadzają ile chcą i co chcą bo Załęski tak chce bo wojna i trzeba zrozumieć ich rolnika. Pytanie kto zrozumie polskiego rolnika a przede wszystkim polskiego obywatela że biznes jest ważniejszy od naszego zdrowia!

Dodaj komentarz

Z kraju