Planowali uprowadzić włoskiego biznesmena. Policjanci zatrzymali sześć osób (wideo, zdjęcia)

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali sześć osób podejrzanych o planowanie uprowadzenia włoskiego biznesmena. Mundurowi podczas akcji znaleźli u podejrzanych i zabezpieczyli m.in. broń, paralizator oraz kajdanki.

Policjanci z Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z Prokuraturą Okręgową w Lublinie ustalili, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej mogli przygotowywać się do uprowadzenia obywatela Włoch. Mężczyzna prowadzi międzynarodową działalność gospodarczą. Do przestępstwa miało dojść prawdopodobnie w celu wymuszenia na nim lub członkach jego rodziny kilkuset tysięcy złotych okupu.

Funkcjonariusze ustalili miejsce przebywania członków grupy. Śledczy posiadali informację, że za planowanym uprowadzeniem mogą stać miejscowi przedsiębiorcy. Już w tamtym roku dwaj mężczyźni planowali próby uprowadzenia obywatela Włoch.

W akcji zatrzymania podejrzanych udział wzięli policjanci z Lublina, Szczecina oraz Krakowa. Łącznie w ręce policjantów wpadło sześć osób. W trakcie przeszukań mundurowi znaleźli przedmioty, które mogłyby być wykorzystane do popełnienia przestępstwa, m.in: broń, kajdanki oraz paralizator.

Mężczyźni zostali już doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Cztery osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także przygotowania do uprowadzenia osoby, w tym dwóm z nich przedstawiono zarzut kierowania tą grupą. Dwaj pozostali mężczyźni zostali przesłuchani w charakterze świadka. Decyzją Sądu Rejonowego w Lublinie czterech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(fot. wideo CBŚP)

Zobacz również

2 komentarze

 1. Jeszcze niech im gwał dołożą bo też mieli ukryte narzędzia i mogli ich użyć 😉

  • Stefanek proponuję podstawić w miejsce tego makarona własnego potomka (jak masz) lub kogoś bliskiego i opisać tok myślenia.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja