W PKS-ie 200 złotych, na kolei 6600 złotych. Duże różnice zarobków w radach nadzorczych spółek podległych marszałkowi

Choć stanowisko takie samo, tak jak i właściciel firmy, to jednak w radach nadzorczych spółek podległych Marszałkowi Województwa Lubelskiego, występują bardzo duże różnice w wysokości płac. Jedni otrzymują 100 złotych, inni 6600 złotych.

Lubelska Fundacja Wolności, zajmująca się kontrolowaniem wydatkowania pieniędzy publicznych, prześwietliła tym razem zarobki w radach nadzorczych spółek samorządowych, podległych Marszałkowi Województwa Lubelskiego. Jak się okazuje, rozpiętość poborów jest bardzo duża. Niektórzy zarabiają 100 złotych, inni z kolei co miesiąc inkasują 6600 złotych.

Najlepiej opłacany przewodniczący Rady Nadzorczej, który miesięcznie zarabia 6600 zł, pracuje w Przewozach Regionalnych. Urząd marszałkowski ma w tej spółce swoje udziały, podobnie jak w Porcie Lotniczym Lublin. W tym przypadku przewodniczący Rady Nadzorczej inkasuje co miesiąc 4403 zł, a członkowie po 3302 zł miesięcznie. Z kolei w Lubelskim Rynku Hurtowym płace wynoszą odpowiednio 3633 i 3467 zł. Ostatnią ze spółek, w której zarobki nie są najgorsze, są Lubelskie Dworce. Przewodniczący rady otrzymuje 2400 zł, a członkowie po 1800 zł każdego miesiąca.

W innych spółkach podległych marszałkowi, zarobki rad nadzorczych są o wiele niższe. W PKS w Międzyrzecu Podlaskim przewodniczący rady nadzorczej zarabia 1200 zł miesięcznie, a członkowie po 800 zł, w PKS w Zamościu są to kwoty odpowiednio 1000 zł i 700 zł, w Targach Lublin wszyscy członkowie rady nadzorczej zarabiają po równo – 990 zł miesięcznie, a w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym przewodniczący rady otrzymuje 950 zł z kolei członkowie po 700 zł. Na szarym końcu jest PKS w Biłgoraju, gdzie na konto przewodniczącego wpływa miesięcznie 200 zł, a członków rady po 100 zł.

Jak wyjaśnia Beata Górka, Rzecznik Prasowy Marszałka Województwa Lubelskiego, różnica płac w poszczególnych spółkach zależy od ich kondycji finansowej. Uchwałę taką podjął Zarząd Województwa Lubelskiego, działając w tym przypadku jako Zgromadzenie Wspólników przedmiotowych spółek. Tymczasem zyskiem mogą pochwalić się tylko trzy z nich: Lubelskie Dworce, Rynek Hurtowy Elizówka oraz Przewozy Regionalne. Pozostałe zakończyły rok ze stratą.

(fot. Urząd Marszałkowski)
2017-10-19 23:20:18

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Bardzo się cieszę że osoby o wysokich kwalifikacjach są dobrze opłacani. Mają bardzo odpowiedzialne stanowiska i to powinno przekładać się na ich zarobki. Dzieki ich ciężkiej pracy w naszym regionie żyje się coraz lepiej.

  • ” … Choć stanowisko to samo … ” . To tak jak w MPK . Jeden kierowca ma 13 zł , a drugi prawie 20 zł na godz . Dlaczego zarząd utrzymuje nadal tyle grup zaszeregowania na zasadzie komunistycznego systemu płac jeżeli pracownicy wykonują swoje obowiązki w formie demokratycznego wywiązywania się ze swoich obowiązki .

 2. Nie umieją zarządzać to jeszcze powinni dopłacać

 3. Obciąć dotacje państwowe dla kolei.

 4. Cichobiorek cichodajek

  A podacie jakie zarobki maja proboszczowie , a jakie biskupi, nie wyłączając pana Budzika

 5. Sosnowski swoich z PSL-u nie da skrzywdzić. Oby do wyborów a cała ta sitwa pójdzie na cztery wiatry. Pawlak też zadekował się na lotnisku w Świdniku zamiast wracać na gospodarkę i w polu robić.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!