Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany przyjechał po dzieci autobusem. Miał je zabrać ze Świdnika do Zamościa

Niemal promil alkoholu miał w organizmie kierowca autobusu, który przyjechał zabrać dzieci na wycieczkę szkolną. Mężczyzna wpadł dzięki kontroli zleconej przez szkołę przed odjazdem.

Dzięki kontroli przeprowadzonej przez świdnicką drogówkę wyeliminowano z ruchu kierowcę, który pomimo swojego nietrzeźwego stanu miał zawieźć dzieci do Zamościa.

Badanie alkomatem wykazało u niego blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali 51-letniemu mieszkańcowi gminy Piaski prawo jazdy. Teraz mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze Świdnika przypominają, że kontrolę autokaru może zgłosić każdy i najlepiej zrobić to na kilka dni przed planowaną podróżą. W tym celu należy zadzwonić do Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku pod numer telefonu: 47 81 21 210. We wskazane miejsce zostanie wysłany patrol policji, który sprawdzi kierowcę oraz pojazd pod kątem technicznym.

(fot. Policja Świdnik)

8 komentarzy

  1. To się pewnie zdziwił moczymorda jeden.

  2. To już chyba trzeba nie mieć mózgu, żeby taki numer odstawić. Sprawdzanie trzeźwości przy wycieczkach to standardowa operacja. Totalna głupota.

  3. 3bany alkoholik, do pudła i na odwyk. Może któryś z rodziców oskarży tego bydlaka o chęć zabicia dziecka, oby.

  4. A co z tymi dziećmi???

  5. Co trzeba mieć we łbie, żeby się tak załatwić?

  6. stary szybki i wściekły

    51 lat na karku, a rozumu, brak. Śmiało można zaryzykować , że pije i jeździ od dawna , tylko do tej pory nikt go nie przyłapał. Tylko kary bezwzględnego więzienia skutecznie odstraszyłyby moczymordy od kierownicy

Z kraju

Polityka i społeczeństwo