690 680 960

Pijany kierowca z powiatu chełmskiego zakończył jazdę cysterną w rowie (zdjęcia)

W miniony wtorek nietrzeźwy kierowca zakończył jazdę cysterną na krajowej 17 w przydrożnym rowie. Mieszkaniec powiatu chełmskiego miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Wola Ducka w powiecie otwockim w województwie mazowieckim. Kierowca ciągnika siodłowego z cysterną załadowaną 27 tonami cementu zjechał z drogi, a pojazd przewrócił się na bok.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Kierowca nie ucierpiał w zdarzeniu. Jak się okazało 35-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Mężczyzna podejrzany o przestępstwo drogowe trafił do policyjnego aresztu. Pozostali na miejscu policjanci z drogówki zabezpieczali miejsce kolizji do czasu przepompowania ładunku do pojazdu zastępczego i podniesienia ciężarówki.

Kierowca po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut karny kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do przestępstwa drogowego i zgodził się na dobrowolne poddanie karze: pozbawienia wolności w zawieszeniu, wysokiej grzywnie na rzecz funduszu postpenitencjarnego i orzeczenia wobec niego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 5 lat.

Pijany kierowca z powiatu chełmskiego zakończył jazdę cysterną w rowie (zdjęcia)

Pijany kierowca z powiatu chełmskiego zakończył jazdę cysterną w rowie (zdjęcia)

Pijany kierowca z powiatu chełmskiego zakończył jazdę cysterną w rowie (zdjęcia)

(fot. KPP Otwock)

13 komentarzy

 1. Jestem kierowca zawodowym i jako przedstawiciel tego zawodu uważam iż kiedy zawodowy kierowca w czasie wykonywania swojej pracy zostanie złapany po spożyciu powinien dostać bezwzględny zakaz prowadzenia pojazdów o masie powyżej 3.5 tony dożywotnio. To nie zabawa takie auto nie jest dla kogoś kto siada po alkoholu. Takie osoby nie powinny a wręcz nie mogą mieć dostępu do takich aut. Więc albo jesteś pijakiem albo kierowca…

  • Dokładnie tak jak piszesz. Co to za kara, wyrok w zawieszeniu i 5lat zakazu…. Czas szybko mija i głupota w głowie zostaje…

  • Dlaczego zabierać od kat. C w górę? Każdemu pijakowi zabierać dożywotnio w imię zasady – nie szanujesz, nie będziesz miał. Tworzyć obozy pracy i za nie szanowanie wyroku sądu skazywać na rok, dwa, trzy, pięć czy tam ile trzeba lat pracy, żeby zresocjalizować tych niepokornych. Nie ma miejsca i litości dla alkoholu na drodze.

 2. … to trudny zawód , trzeba mieć charakter i mocną psychikę , inaczej tak to się zakończy !!!

 3. Czy nie da się usunąć z dróg tych morderców? Naprawdę niewykonalne? Kiedy dotrze do zakutych rządzących łbów, że tylko konfiskata pojazdu, jako narzędzia przestępstwa ukróci cholerne pijaństwo. Dopiero jak moczymorda nie będzie miał czym jechać, to nie pojedzie. Zakazy kierowania, to oni wrzucają do kibla przy pierwszym klocku po wydaniu. Jak kogoś nie powstrzymało upojenie alkoholowe, to papierek z sądu go powstrzyma przed jechaniem? Pozabierać i zlicytować skorupy, to będą co najwyżej z rowerem w rowie leżeć. I nie zwracać uwagi, czy pojazd tatusia czy cioci. Udostępnił samochód pijakowi, to niech kupuje nowy. Po pół roku będzie porządek.

  • Morderców nikt nie zatrzyma. 95% śmierci na drodze niosą ze sobą kompletnie TRZEŹWI KIEROWCY.

 4. Ave100% racji.Oby pijany wsiok podszedł z torbami za koszty.

 5. Tu się zgodzę, konfiskata samochodów i obozy pracy dla niepokornych jak u Rosjan. Pozapieprza jeden z drugim kilka lat tylko za michę bez żadnych wygód i wyprawek to drugi się zastanowi czy warto, wszystkie cięższe roboty interwencyjne na rzecz państwa powinny być obganiane takimi gamoniami i tym powinni zarabiać na swoje utrzymanie w więzieniu.

 6. Zaraz zaraz a kto zapłaci za skład 250 tysi terez przecież nie ubezpieczyciel. Co on kurła myśli że dobrowolnie podda się karze i koniec , chiba że skład był jego w co wątpie .

 7. Pijany tirem …zabrał bym mu na dożywotnie prawo jazdy no chyba że miał mniej niż 0.5 .to na kilka lat bo może chłop słabo wytrzeźwień np po weselu jakimś i nie świadomie się poruszał

 8. 2.5 promila?? Zabralbym na zawsze nawet na rower bym dał mu zakaz .co za de….I weź jedź se osobówka bezpiecznie jak takie palanxy jeżdżą …

 9. kara więzienia w zawieszeniu i pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów, to jakaś kpina, 10 lat minimum powinno być i żadnych zawiasów, przestępstwo to i kara odpowiednia

Kursy walut

 • USD 3.975zł -0.05%
 • GBP 5.0198zł 0.11%
 • EUR 4.3542zł -0%
 • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas