690 680 960

Pijany 14-latek uciekał tico przed policją. Auto zatrzymało się na boku (zdjęcia)

Zatrzymany przez policjantów, po pościgu, 14-latek tłumaczył mundurowym, że pożyczył auto od rodziców. W ręce policjantów wpadli także dwa jego nastoletni koledzy. Wszyscy mieli w organizmach po około 1,5 promila alkoholu.

W piątek przed godziną 1.00 w nocy policjanci z Lidzbarka Warmińskiego zauważyli wyjeżdżający z myjni samochodowej pojazd marki Daewoo Tico. Mundurowi postanowili zatrzymać auto do kontroli.

Kierowca nie chciał się jednak zatrzymać, pomimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych dawanych przez funkcjonariuszy. Rozpoczął się pościg za pojazdem. Po chwili z głównej drogi auto skręciło w kolejowy nasyp, gdzie kierujący stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i przewrócił auto na prawy bok.

Dalej uczestnicy tego zdarzenia kontynuowali ucieczkę pieszo. Po chwili policjanci ujęli dwóch pasażerów 14 i 16-latka. Mundurowi dotarli też do kierującego autem 14-latka. Chłopak przyznał się do kierowania pojazdem. Twierdził, że auto „pożyczył” od rodziców.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że nastolatkowie byli pijani. W ich organizmach znajdowało się po około 1,5 promila alkoholu.

Wkrótce nieletni staną przed sądem. Policjanci będą również ustalać, skąd nastolatkowie mieli alkohol. Po przeprowadzeniu z nimi czynności służbowych, zostali przekazani pod opiekę rodziców.

(fot. Policja Lidzbark Warmiński)

13 komentarzy

  1. Pijany 14 latek…co się dzieje z tymi dziećmi?? A może jeszcze prawo jazdy z clubcardu miał?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Rodzinny na Rynku w Modliborzycach
Koncert: Śpiewajmy Piosenki Żołnierskie
Zlot motocyklowy w Szczebrzeszynie
Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Lublin
Piknik Rodzinny w Konopnicy