690 680 960

Po pijanemu i bez prawa jazdy uciekał przed policją. Uderzył w blok mieszkalny

W nocy z piątku na sobotę w Krasnymstawie policjanci usiłowali zatrzymać do kontroli citroena. Kierowca rzucił się do ucieczki.

W piątek przed północą, policjanci patrolujący ulice Krasnegostawu, zauważyli jadący ulicą Kościuszki samochód osobowy, który pomimo nocy, poruszał się bez jakiegokolwiek oświetlenia. Mundurowi od razu przystąpili do próby zatrzymania auta do kontroli. Jednak kierowca zignorował sygnały błyskowe i dźwiękowe i zaczął uciekać. Gdy wjechał w ulicę PCK, skręcił na chodnik prowadzący do prześwitu pod blokiem. Następnie stracił panowania nad autem i zaczepiając o rynnę uderzył w budynek.

Wtedy z citroena wyskoczyło trzech młodych mężczyzn, którzy natychmiast pieszo rzucili się do ucieczki. Funkcjonariusze ruszyli za nimi i w bezpośrednim pościgu zatrzymali dwóch z nich. Obaj zatrzymani mieli po 18 lat i byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało u nich po około promilu alkoholu w wydychanym powietrzu. Jednak żaden z nich nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Obaj twierdzili, jechali jako pasażerowie. Tej samej nocy trafili do policyjnego aresztu.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili kierowcę i z samego rana udali się do jego miejsca zamieszkania. Okazał się nim także 18-latek, po zatrzymaniu przyznał się, że to on prowadził citroena. Nie ukrywał, że wcześniej spożywał alkohol oraz wyjaśnił, iż gdy uderzył w blok przestraszył się i uciekł. Co więcej, nie posiadał wcale uprawnień do kierowania samochodami. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP Krasnystaw)
2015-04-12 14:28:14

8 komentarzy

 1. „W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili” WŁAŚCICIELA(…)?

 2. WIELKA SZKODA OJ SZKODA ZE SIE NIE ZAŁATWILI NA TYM BUDYNKU..OJ SZKODA…JEDNEGO PIJAKA BY BYO MNIEJ…!!..

 3. Wielka szkoda,że się nie zabił ale pewnie jeszcze będzie próbował.

 4. nie życz komu bo nie wiesz co ciebie czeka

  • Pan Cieć z Alei Lubartowskiej w Lublinie k/Świdnika

   To, że mnie może „coś” bliżej nieokreślonego czekać wcale nie jest dla mnie powodem, żebym nie mógł tu wyrazić niekłamanego, szczerego żalu, że ten młodociany opój nie osiągnął stanu przez uczonych zwanego stabilnym.
   I w tym też względzie, uprzejmie podtrzymuję zdanie przedmówców, którzy też wyrazili taki sam żal.

 5. chciał wbiec do klatki ale zapomniał że jeszcze jedzie samochodem …. ?

 6. Jestem za tym żeby zginął w męczarniach i nikomu postronnemu pijak krzywdy nie zrobił.

Kursy walut

 • USD 4.4325zł 1.12%
 • GBP 5.3212zł 0.85%
 • EUR 4.7476zł 0.6%
 • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas