Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pierwsze dziecko w oknie życia w Lublinie. Noworodek trafił do szpitala

Dzisiaj o poranku w oknie życia w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie pojawił się noworodek. Chłopiec od razu został przewieziony do szpitala. To pierwsze dziecko pozostawione w tym miejscu od momentu działania lubelskiego okna życia.

W piątek rano do okna życia w Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia został przyniesiony żywy noworodek. Jak nam przekazano, chłopiec został zgodnie z procedurami objęty opieką zespołu hospicjum stacjonarnego, a następnie przewieziony do szpitala.

– W dniu dzisiejszym tj. 12.05.2023 o godz. 5.45 w oknie życia przy Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia zostało pozostawione dziecko. Jest to żywy noworodek. Chłopiec został natychmiast zaopiekowany przez zespół medyczny oddziału stacjonarnego Hospicjum. W stanie stabilnym zgodnie z procedurami został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego i przewieziony do szpitala. Okno życia w naszym Hospicjum funkcjonuje od grudnia 2021 r. Dzwonek alarmujący o otwarciu naszego okna życia zadzwonił po raz pierwszy. Chłopcu z całego serca życzymy zdrowia – poinformował nas Zespół Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

W grudniu 2021 roku przy Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia powstało okno życia. Jest ono miejscem, którego istnienie umożliwia pozostawienie noworodka w sposób bezpieczny, anonimowy i zgodny z prawem. Pierwsze w regionie okno życia powstało przy parafii pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Łęcznej w maju 2021 roku. Pomysł na stworzenie tego typu miejsca również w Lublinie pojawił się po zdarzeniach, jakie miały miejsce zarówno na terenie powiatu łęczyńskiego jak też lubartowskiego. Chodzi m.in. o kobiety, które utopiły lub też spaliły w piecu swoje nowo narodzone dzieci. Wtedy to podjęto decyzję, że powinno powstać okno życia, aby więcej takie sytuacje się nie powtórzyły.

(fot. LHD)

20 komentarzy

 1. Rodzice mają jeszcze szansę żeby wycofać się z tej decyzji!

 2. Matka zostawia dziecko no chyba ze nie zarejestrowane bo pozniej jej bedzie brakowalo dziecka bo jest w papierach a go nie czy sie myle?

 3. Cichobiorek cichodajek

  Po wyborach, jak (nie daj Boże) wygra Tusk ze swoimi „dobroczyńcami”, matki Polki zamiast 500+ będę dostawać np. 5 tysięcy plus, to okna życia stracą sens istnienia.

  • Mam nadzieję, że pi sss nie wygra, każdy lepszy od tych kłamców i złodziei, samo zło idi na wuj…

 4. Po tym co wprowadził nam piss z sektą ordoiuris na czele z kają g. to takie przypadki będą coraz bardziej liczne.

  • czyli masz zal do matki swojej brawo!

  • No właśnie, jeśli wybory wygra lewactwo z Tuskiem na czele to będzie skrobanie na życzenie na koszt NFZ i problem sam się rozwiąże.

 5. Nie wydziwiajcie. Ważne że dziecko żyje.

  • Dziadek ze Slamsowa

   Zadziwiony, po tym co napisałeś przypomniał mi się stary kawał:
   „Rozmawiają dwie stare babcie, sąsiadki: – Pani kochana wnusia mi się urodziła, a podobna do mnie jak dwie krople wody – mówi pierwsza.
   – Niech sie pani tak nie przejmuje, pani kochana. Najważniejsze, że dziecko zdrowe. – powiedziała druga.”

 6. Wysłać dzieciaka tej szurniętej godkowej. Niech wychowuje.

 7. I ja też, jestem za, popieram, prawdę piszesz, ??? za odwagę.

 8. .......................,

  Nie wiem co ja skłoniło do takiej decyzji- faktycznie że lepiej iż oddała, niż by utopiła czy spaliła. Tak czy inaczej, szkoda malucha. Mam nadzieję ze trafi do dobrej rodziny, wyrośnie na porządnego człowieka, który będzie opływać w luksusie, odnajdzie matkę i pokaże jej środkowy palec.

  • I wtedy matka będzie pewna, że podjęła x lat temu dobrą decyzję, bo dziecko trafiło do kochającej rodziny i dało sobie radę w życiu.
   Swoją drogą, porządny człowiek środkowego palca nie pokazuje.

  • A może właśnie zamiast środkowego palca podziękuje, może biologiczna matka mimo chęci nie ma możliwości / warunków do zapewnienia godnego życia dziecku.
   Nie oceniaj zza monitora, bo nie znamy kontekstu. Ważne, że dziecko ma szansę na normalne życie.

 9. Matka to, matka tamto.., a co z ojcem ? Gdyby ojciec był sensowny, to matka nie oddawałaby dziecka.

Dodaj komentarz

Z kraju