Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jeden był nietrzeźwy, drugi zaś trzeźwy. Obaj nie powinni kierować

Dwaj nieodpowiedzialni kierowcy zostali zatrzymani przez policjantów z nałęczowskiego posterunku. Pierwszym był 43-latek, który jechał rowerem mając 2,4 promila alkoholu we krwi. Godzinę później policja zatrzymała 46-latka, który prowadził samochód, mimo obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Na terenie gminy Nałęczów zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdami, mimo, że nie powinni tego robić. Policjanci zauważyli, że mężczyzna jadący rowerem nie trzymał prostego toru jazdy i postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Okazało się, że miał on 2,4 promila alkoholu w organizmie. Za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Godzinę później ten sam patrol zatrzymał do kontroli kierowcę samochodu marki Renault. Był on trzeźwy, ale sprawdzając w systemie, policjanci stwierdzili, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który wydany został przez sąd.

46-latek, pochodzący z powiatu krakowskiego, będzie ponownie odpowiadał przed sądem. Tym razem grozi mu surowsza kara, aż do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Puławy)

10 komentarzy

 1. Dostali cynk na drugiego.

 2. Z tymi rowerzystami to by wyluzowani.

  • 1. Rowerzysta nie nagra policjanta schowaną w samochodzie kamerką, więc policjant nie zrobi z siebie idioty w internecie.
   2. Rowerzysta nie będzie uciekał, a tym bardziej nie potrąci zatrzymującego go policjanta.
   3. Pijany rowerzysta to w najczęściej szybkie postępowanie mandatowe. Pijany kierowca więcej pracy. Trzeba wstępnie zatrzymanego przesłuchać (później to robi inna osoba), przebadać, zawieźć na bazę, wypełnić pewnie mnóstwo papierów. To zapewne długo trwa. A co jeżeli policjant musi odebrać dziecko z przedszkola, zaraz po służbie, która może się przedłużć.
   A co jeżeli we Włodawie jest 3 policjantów na dyżurze i całą procedura musi zająć się jeden policjant, któremu kończy się czas służby? Za nadgodziny bardzo niechętnie płacą.
   A Ty kogo byś wybrał do kontroli, żeby „przepracować” kolejny dzień służby?

 3. A generał za granatnik jaka karę otrzymał? Może redakcja się tym zainteresuje i spyta kolegów z policji?

  • czerwona wandzia

   a ten co cię wystrugał to ile dostał za zaśmiecanie środowiska ???

 4. Co tam jest napisane na blankiecie mandatowym? Dwa tysiące piętset?

 5. „Pomimo bycia trzeźwym, sprawdzając w systemie, policjanci stwierdzili, ”

  Z tego zdania wynika, że to policjanci byli jakimś cudem trzeźwi (bo to oni są podmiotem w zdaniu), więc powinno się zaczynać od „Pomimo bycia trzeźwymi”. Język polski trudna język.

 6. Piętset złotych!!! analfabeta wypisywał ten mandat

 7. Obaj mają wywalona na to co się stało i dalej będą jeździć. Do czasu aż kogoś zabiją na drodze. Wtedy zaczną się pytania o to jak mogło do tego dojść.

 8. Opłaca się to odsiedzieć w Aś JEST FUUUUUUL WYPAS Wiem bo byłem za mandaty na kwotę 1000 zł ,Fakt ,że musiałem czekać ponad rok.Ale się opłacało.

Dodaj komentarz

Z kraju