Pielęgniarki z kolejnego szpitala poszły na zwolnienia. Protest przybiera na sile

Po naszym materiale, dotyczącym serii zwolnień lekarskich u pielęgniarek ze szpitala MSWiA, otrzymaliśmy informacje, o proteście w kolejnym lubelskich szpitalu. Ponad sto pracownic przebywa w nim na zwolnieniach.

Przeciążenie pracą ma być przyczyną absencji pielęgniarek z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 przy ul Staszica w Lublinie. We wtorek do pracy nie przyszło ponad sto z nich. Wszystkie złożyły zwolnienia lekarskie. Z informacji jakie nam przekazano, to kolejny szpital w naszym regionie, gdzie pielęgniarki mają dość oczekiwania na podwyżki, dlatego też wzorem swoich koleżanek z innych placówek, zdecydowały się na tego typu krok.

Oprócz wyższych pensji, walczą one o poprawę warunków pracy. Oficjalnie, obecnie szpital funkcjonuje bez większych problemów. Nie jest jednak wykluczone, że jeżeli sytuacja taka potrwa dłużej, mogą zostać wprowadzone ograniczenia w działalności placówki. Nie odbyły się jeszcze żadne rozmowy w tej sprawie z dyrekcją szpitala, choć ta zna żądania finansowe pracowników. Spotkanie ma się odbyć jeszcze w tym tygodniu. Żądania są takie same jak w innych szpitalach, czyli wzrost płac o 1000 złotych. Tymczasem kwota ta nie jest akceptowana przez dyrekcję, która tłumaczy że ich spełnienie przewyższa możliwości finansowe szpitala.

Seria protestów pielęgniarek zaczęła się od szpitala przy al. Kraśnickiej. Tam udało im się wynegocjować podwyżki. Potem w ślad za koleżankami, poszły pielęgniarki z innych szpitali. Obecnie protest trwa również z szpitalu w Biłgoraju. Na zwolnieniach przebywa tam ok. 60 osób. Poniedziałkowe rozmowy nie przyniosły żadnych znaczących rezultatów.

(fot. SPSK1)
2018-06-19 19:28:14

Zobacz również

32 komentarze

 1. BRAWO !!! POPIERAM !!! W końcu Polska wstała z kolan !! Nam się po prostu należy !!

 2. nie jestem za po

  Czekam na lawinę pisowskiego hejtu, jak to się pielęgniarkom w głowach poprzewracało.

 3. Lewe zwolnienia.

 4. A to zachłanne larwy, zwolnić je wszystkie na zbity pysk! Nie pasuje praca w szpitalu to niech szukają innej, proste.

  • Durny jak kapitan Jajec z „Pułkownik Kwiatkowski”.

  • A wiesz co znajdą bez problemu. Opieka nad starsza osoba przychodnie . I cala unia Europejska czekac tylko ciekawe kto będzie tu q szpitalu pracował bo nowych chytnychcbrak

  • A kto będzie pracować w szpitalu? Tak ciężko zrozumieć, że brakuje pielęgniarek?!

  • Jakiś Ty pusty jak puszka po piwie.
   Popracuj w ten sposób i za te pieniądze. Ciekawe ile wytrzymasz albo stan i powiedz im to w twarz skoro tak potrafisz jechać w komentarzach

   • A co? Ktoś ich siłą do szpitala zapędził? Nie wiedziały czego się spodziewać po tej pracy?:))

   • Ale o co wam chodzi? Miałem okazje leżeć na Staszica i opieka medyczna była dość dobra. Pielęgniarki też złe nie były, chociaż czasami cięzko bylo doprosic sie o gotowaną wodę. Po za dawaniem kroplówek i roznoszeniem obiadów to na codzień mają całkiem dużo wolnego czasu, w czasie którego mogą spokojnie siedzieć na recepcji i popijać kawkę. Aż tak ciężko to tam nie mają. A co do kasy, to normalne, że każdy by chciał więcej zarabiać, szczególnie obecnie gdy mamy ceny takie jak na zachodzie, a niestety o podwyżkach zarobków nikt nie pomyślał.

  • Aaron Fleischman

   @aas, hahahaha, no tak, przecież jest dziesięciu na każde ich miejsce. Zejdź na ziemię, chamie nieskrobany 🙂 Pielęgniarek jest dramatyczny niedobór i to one rozdają karty. Tak to się kończy, kiedy latami każe się jakiejś grupie zawodowej jeść korę z drzew i harować non-stop za miskę ryżu, „bo to przecież powołanie, a nie praca”. Chętnych do takiej pracy jest coraz mniej, aż w końcu zostają nieliczni, którzy uzyskuję przewagę właśnie tym, że wykonują pracę, której nikt inny wykonywać nie chce.

   No to teraz niech zdychają ci, którzy latami wyzywali pielęgniarki od „nierobów” i „roszczeniowej hołoty”.

   OBYŚ BYŁ PIERWSZY!!!!

  • Do aas a ty pracujesz czy na 500+ jesteś .

  • Won z patologia w służbie zdrowia

   DOKŁADNIE. WYPIEPRZYC NA ZBITY PYSK!! A GDZIE JEST ZUS??? KIEDY KONTROLE TYCH LEWYCH ZWOLNIEN!!!!!!!!!!!

  • Gdzie jest ZUS???? ?? Jak normalny człowiek pracownik zachoruje pójdzie na zwolnienie to zaraz ZUS wzywa na kontrole!!!! A tutaj coto ma być??? Czy te krowy są uprzywilejowane ??????

 5. To komentarz do pajaca aas

 6. sprawiedliwość dla wszystkich - prawo na przestępców

  Tam są protesty gdzie jest finansowanie z pieniędzy budżetowych. W firmie prywatnej nikt nie zaprotestuje bo właściciel powiesi kłódkę na drzwiach. W produkcji dobrze wykwalifikowany pracownik zarabia dużo mniej niż bylejaki klawiatura. Pielęgniarki zaś nie mogą dużo mniej od lekarzy zarabiać bo lekarze nie potrafią zrobić tego co robią pielęgniarki. Lekarze dostali olbrzymie podwyższki to i pielęgniarki bez protestów powinny to samo dostać.

  • Powinni wszyscy uczciwie zarabiac Kazdy kto wyvral swoj zawod taki czy owaki powinien tak zarabiac aby mu zostawalo z miesiaca na miesiac a nie brakowalo to kazdy by wydajniej pracowal i z checia szedl do pracy.

 7. pielęgniarki myślały .ze za opiekę WODZĄ Narodu dostaną kasę niech idą zrywać maliny do chłopa

 8. W koncu skladaly przysiege opieki nad chorym…. czyli co pidcieraja sobie tym dvpe!
  Skoro ida na zwolnienia nie spowodowane chorobą wyjepac je na zbity pysk! Na ich miejsca przyjda te ktore beda sluzyc choremu i beda pracowac.
  Idac ich droga pojdzmy wszyscy na zwolnienia w kazdym zawodzie bo za malo nam placą !!!!!!!!

  • Aaron Fleischman

   No właśnie o to chodzi, że zarabiają tak mało, że nikt na ich miejsce nie przyjdzie. Mało tego, nie ma w tym zawodzie zastępowalności pokoleń. Średnia wieku pielęgniarki w Polsce to 50 lat, nikt się do tej pracy nie garnie, a te które jeszcze ją wykonują, muszą harować za 2-3. Wkrótce fizycznie pielęgniarek zacznie brakować, a wtedy będzie lament i płacz, że ludzie w szpitalach umierają i dlaczego przez lata nikt nie zadbał o uposażenie tej grupy zawodowej na tyle, aby nie wystąpiły brak kadrowe.

   A jeśli już wycierasz sobie buzię ich przysięgą, to racz zauważyć, że lekarze też strajkowali i nikt jakoś im nie wypominał tego, co tam kiedyś ślubowali.

  • PIELĘGNIARKA NIE JEST SŁUŻĄCĄ TY PUSTY ŁBIE, WYKONUJE ZAWÓD DLA PIENIĘDZY BO MA RODZINY I DOM , TERAZ NAWET KSIĄDZ NIE SŁUŻY ZA WSZYSTKO BIERZE KASĘ I PODATKU NIE ODPROWADZA , JEMU TEGO NIE POWIESZ ŻE BIERZE ZA DUŻO ZA POGRZEB?. NIE ZNASZ PRACY PIELĘGNIAREK TO SIĘ NIE WYPOWIADAJ BO ŻAL D… ŚCISKA PO TAKICH KOMENTARZACH, TO PIELĘGNIARKI TAK NAPRAWDĘ RATUJĄ ŻYCIE PACJENTOM BO TO ONE SĄ PIERWSZE PRZY ŁÓŻKU CHOREGO JEŚLI SIĘ COŚ DZIEJE, W NOCY PRACUJĄ KIEGY LEKARZ SIĘ WYSYPIA DO RANA. JEŻELI CHODZI O PRZYSIĘGĘ TO JEJ DOTRZYMUJĄ ALE NIE ZNACZY TO ŻE MAJĄ PRACOWAĆ ZA JAŁMUŻNĘ, NIEJEDNOKROTNE 500+ JEST WYPŁACANE Z ICH PODATKU, TYLE W TEMACIE A JEŻELI MASZ NIEDOSYT INFORMACJI TO SKOŃCZ SZKOŁĘ I SIĘ ZATRUDNIJ W TYM ZAWODZIE I WTEDY POROZMAWIAMY, KIEDY ODBĘBNISZ 7 DYŻURÓW NOCNYCH ZA 400 ZŁ.

 9. Oszustki na lewych zwolnieniach prokurator powinien wszcząć śledztwo

 10. Pff w prywatnej firmie za lewe zwolnienia to by człowiek na bruk wyleciał. Ale w budżetówce to przejdzie, w końcu tam pracują same święte krowy.

 11. To dlaczego nikt prywatny nie założy szpitala, takiego z blokami operacyjnymi kardiochirurgii, torakochirurgii, R, interną ? Bo taki szpital nigdy nie zarobi na siebie, utrzymuje się ze składek z NFZ i częściowo powinien być dotowany przez państwo. Prywaciarz jakby taki założył, to by go zamknął przed wypłatą. Nie porównujcie szpitala do prywatnych firm. Takie leczenie to kosmiczne koszty, gdybyśmy mieli z własnej kieszeni za to płacić wielu z nas by umarło, np. 1 dzień na R to ok. 3000 zł. , przeszczep narządów to setki tysięcy. Solidaryzujcie się z pielęgniarkami, bo państwowe szpitale muszą istnieć.

  • W Polsce są zarejestrowane 103 prywatne szpitale, w tym np. PAKS (Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca), które posiadają kilkanaście oddziałów kardiologii inwazyjnej… Jakoś na siebie zarabiają, a owi „prywaciarze” ich nie zamykają… Na całym świecie jest system ubezpieczeń medycznych, które są przypisane do pacjenta – jeśli leczy się w prywatnym szpitalu, ubezpieczyciel płaci szpitalowi prywatnemu. Szpitale państwowe zajmują się głównie osobami bez ubezpieczenia i świadczą pomoc doraźną – nie przeprowadzają drogich operacji, itp.

  • KROWY SMIERDZACE DO UCZUCZCIWFIZYCZNEJ PRACY!! !!!! ZA 1600MIESCZNIE.

 12. Popieram te pielegniarki ze staszica maja taki zepierdziel ze to sie w glowie nie miesci…. ogromny bałagan w tym szpitalu…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8247zł 0.07%
  • GBP 4.9965zł 0.25%
  • EUR 4.3322zł -0.11%
  • CHF 3.8171zł -0.05%

  Polub nas

  Materiały wideo

  „Grzesiu czego ty nie śpisz”. Spotkanie leśniczego z niedźwiedziem (wideo)
  Fotograficzne podsumowanie roku 2018 w Porcie Lotniczym Lublin (wideo)
  Spadł z motoroweru przed nieoznakowanym radiowozem (wideo)
  Wjechała rowerem na przejście. Po chwili doszło do potrącenia (wideo)
  Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Rzeszowie. Nagranie z monitoringu (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Studenci Uniwersytetu Medycznego zagrają dla małych pacjentów
  „Globalna wioska” w Lublinie. Bedzie można poznać kulturę, kuchnię i zwyczaje panujące w kilkunastu krajach
  Lublin na weekend. Sprawdź co się wydarzy
  „Zdrowy Nowy Rok, Zdrowe Ferie” – bezpłatne badania profilaktyczne w Tarasach Zamkowych
  UMCS zaprasza na Noc Biologów 2019
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.