Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Paulina Guba zdobyła złoty medal w Berlinie!

Ogromny sukces naszej zawodniczki i kolejny medal dla Polski! Podczas rozegranego w środę konkursu Paulina Guba, zawodniczka AZS UMCS Lublin, pchnęła kulę na odległość 19.33 m! Polka w ostatniej kolejce pchnęła na odległość 19,33 m i wyprzedziła faworytkę gospodarzy, Niemkę Christinę Schwanitz. To pierwsze w historii złoto zdobyte przez reprezentantkę Polski w tej dyscyplinie podczas Mistrzostw Europy. Gratulujemy!

– Nie wiem jak to zrobiłam. Wygrałam! Jestem w szoku, bo nie czułam, że pchnęłam tak daleko. Strasznie się cieszę! Dziękuję mojemu trenerowi. To nasz wspólny sukces. Pokazałam, że potrafię pchać. Głowa wytrzymała – powiedziała po konkursie Paulina Guba.

2018-08-09 07:05:25
(fot. UM Lublin)

5 komentarzy

  1. Brawo , dofinansować LA i zabrać patałachom od piłki kopanej.

  2. Jakoś lekka atletyka przechodzi bokiem i nikt nie zwraca uwagi na niemałe sukcesy. A w pilce nożnej marzeniem było choć wyjście z grupy… Szkoda.

  3. Brawo !!! Nasi „wielcy” piłkarze za przesiedzenie meczu na ławce rezerwowych więcej zarobili. Reprezentacja polski w piłce nożnej powinna dostać kasę od strzelonej bramki. Od dawna wiadomo, że polska piłka nożna leży jak glizda na mrozie a mimo to pompuje się w nią ciężkie pieniądze. Lekkoatletów nawet nikt nie chce na prawdę pokazywać. Byle reklama stacji tv opiera się na pokazie rozgrywek piłki nożnej. Szkoda, że ci, którzy na prawdę coś potrafia i zdobywają medale są pomijani.

  4. Najsmutniejsze jest to,że większości serwisów na stronach głównych jest piłka nożna. Żeby znaleźć klasyfikację medalową z Berlina trzeba chwile poszukać. Promowana jest piłka nożna, która kosztuje podatników grube miliony a poziom jest…… szkoda gadać. Jak słucha się historii, babcia jest sponsorem Haratyka to się nóż w kieszeni otwiera.
    Uzależnić piłkarzom w dużym stopniu wypłaty od wyników, zrównać nagrody z innymi dyscyplinami pozostałą kwotą dofinansować inne dyscypliny i zostaną sami prawdziwi sportowcy a nie celebryci……

Z kraju