Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Parkrun w Ogrodzie Saskim. Walentynkowa edycja darmowego biegu lub spaceru na dystansie 5 km

W sobotę, 17 lutego, odbędzie się jedyny w Lublinie darmowy bieg lub spacer na dystansie 5 km. Mowa o Walentynkowej edycji parkrun Ogród Saski.

Tak jak co tydzień, w najbliższą sobotę odbędzie się parkrun w Ogrodzie Saskim. Jest to bezpłatne bieganie, truchtanie, maszerowanie i spacerowanie w centrum miasta na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Tym razem zaplanowano edycję walentynkową. Dlatego też warto zabrać na wydarzenie ukochaną osobę, włożyć na siebie dużo czerwonego, jak też przynieść gadżety walentynkowe.

Zbiórkę zaplanowano na godz. 8:30 przy wolierze z pawiami. Uczestnicy będą mieli do pokonania 3 okrążenia ogrodowymi alejkami. Jak podkreślają organizatorzy, to nie wyścig. Nie ma bowiem rywalizacji, każdy odbywa parkrun w swoim tempie. Jeden się ściga, inny truchta, jeszcze inny maszeruje lub spaceruje. To jest akurat najmniej ważne – liczy się przede wszystkim aktywność fizyczna, poprawa samopoczucia, relacje z innymi uczestnikami, poznanie nowych ludzi i otwarcie się na społeczność mieszkańców naszego miasta.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich entuzjastów biegania i aktywnego trybu życia, a więc także tych chodzących z kijkami, psami i dziećmi do lat 4 w wózku. Spacerowicze są u nas także bardzo mile widziani. To będzie nasze trzecie spotkanie w lutym, kiedy testujemy nowy start i nową metę – tłumaczą organizatorzy.

Uczestnicy ruszą w trasę o godz. 9:00. Całość potrwa około godziny, następnie zaplanowano wspólną kawę lub śniadanie w kawiarni Parzona na Krakowskiem Przedmieściu.

18 komentarzy

  1. Kto na to pozwala żeby nieliczni blokowali Ogród Saski dla Spacerowiczów! Tu darmowe, a cała reszta biznesowego wyciągania kasy od biegaczy, praktycznie co tydzień.

Dodaj komentarz

Z kraju