Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Klub wyborczy Krzysztofa Żuka z silnym wsparciem. Do koalicji dołączyła Polska 2050

Podobnie jak w poprzednich wyborach samorządowych, komitet wyborczy prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka ma zapewnione poparcie PSL-u, Nowej Lewicy oraz Wspólnego Lublina. Teraz do tego grona dołączyła Polska 2050.

W piątek prezydent Lublina Krzysztof Żuk poinformował, że łączy siły z Koalicją 15 października w nadchodzących wyborach samorządowych. Jak podkreślił, Lublin jest miastem zgody i porozumienia, dlatego też do Rady Miasta zostaną wystawieni wspólni kandydaci. Poparcia komitetowi wyborczemu Krzysztofa Żuka udzielili Marta Wcisło z PO, Krzysztof Hetman z PSL-u, Wiktor Sawicki z Nowej Lewicy, Jacek Bury z Polski 2050 a także Mariusz Banach ze Wspólnego Lublina. To oznacza jeszcze większe wsparcie dla urzędującego obecnie prezydenta w porównaniu do poprzednich wyborów.

Jak wyjaśniał Krzysztof Żuk, jego komitet wyborczy powstał po to, aby skonsolidować środowiska i ugrupowania polityczne wokół najważniejszej sprawy, jaką jest nowa strategia rozwoju Lublina. Mowa o budowaniu przyszłości dla mieszkańców Lublina. Prezydent podkreślił, że komitet ten spełnił swoje oczekiwania i dzisiaj, można powiedzieć, staje się koalicją 15 października, czyli koalicją wszystkich tych sił demokratycznych, które wygrały wybory w październiku i które obecnie biorą na siebie odpowiedzialność patrząc oczywiście na teraźniejszość i przyszłość Polski.

– My w tym wymiarze lokalnym i regionalnym również tę odpowiedzialność właśnie tak pojmujemy. To że w Lublinie w ostatnich latach rządziła koalicja, która łączyła wszystkich, wtedy nie było Polski 2050 ale byliśmy razem z PSL-em, byliśmy z Lewicą i ze środowiskiem wywodzących się z rad dzielnic, organizacji pozarządowych i ze środowiska, które kiedyś było w PiS, czyli radnych Wspólnego Lublina. Muszę Państwu uczciwie powiedzieć, z ręką na sercu, koalicja ta spełniła te wszystkie oczekiwanie które mieszkańcy do nas kierowali – mówił Krzysztof Żuk.

Nie ukrywano, że proces negocjacji nie należał do łatwych, jednak każda ze stron dążyła, aby porozumienie programowe uzgodnić i je podpisać. Wspólny start w wyborach samorządowych daje bowiem szansę na uzyskanie większości w radzie miasta. A to ma zapewnić skuteczność i sprawczość, która gwarantuje, że oczekiwania mieszkańców zostaną spełnione.

Marta Wcisło wskazywała, że Krzysztof Żuk zmienił oblicze Lublina. Nie tylko infrastrukturalnie, wprowadzając go do pierwszej ligi polskich miast, lecz również mentalnie jednocząc siły polityczne. Dlatego też PO popiera wszystkich jego kandydatów do rady miasta wiedząc, że aby skutecznie rządzić i rozwijać dalej miasto, potrzebna jest większość. Z kolei Krzysztof Hetman podkreślał, iż jeden wspólny komitet jest wyrazem wielkiego szacunku wobec mieszkańców Lublina oraz odpowiedzialności za losy stolicy naszego regionu. Nie ukrywał też, że decyzję o koalicji podjęto, gdyż wszyscy potrzebują doświadczonego, kompetentnego człowieka, który będzie potrafił wykorzystać kolejną szansę, jaka stoi przed polskimi samorządami, w tym przypadku przed Lublinem.

Natomiast Jacek Bury zaznaczył, że Polska 2050 to organizacja, która w DNA ma troskę o obywatela, o rozwój, o lepsze funkcjonowanie zarówno Państwa, jak też samorządu. Udowodniono też, że członkowie ugrupowania potrafią współpracować, rozmawiać i doprowadzać do kompromisów. Tak samo teraz, w obliczu wyzwania jakim jest Lublin, piękne miasto, które w ostatnim czasie wspaniale się rozwijało, potrafią się porozumieć i pójść wspólnie dla dobra mieszkańców. Wszystko po to, aby miasto było jeszcze lepsze, jeszcze bardziej demokratyczne, gospodarne zielone i przyjazne mieszkańcom. Aby każdy był dumny z tego miasta. I ten cel ma być wspólnie realizowany.

78 komentarzy

  1. Lublin od dawna w czołówce najbardziej zadłużonych i zabetonowanych miast Polski ! NIGDY WIĘCEJ ŻUKA !

    • Dokładnie jesteśmy na pierwszym miejscu najbardziej zadłużonych miast powyżej 100k mieszkańców. No ale do komitetu powinni się dopisać jeszcze Deweloperzy i Budimex.

Dodaj komentarz

Z kraju