Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ostrzeżenie o oblodzeniu dróg i chodników w regionie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dotyczące oblodzenia dróg i chodników. Ostrzeżenie obejmuje całe województwo lubelskie.

W ciągu najbliższych godzin prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu.

Ostrzeżenie obejmuje wszystkie powiaty województwa lubelskiego. Temperatura minimalna wyniesie od -3°C do 0°C, temperatura minimalna gruntu około -3°C.

Cienka, niewidoczna warstwa lodu może być groźna dla pieszych i kierowców. Warto zachować ostrożność.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

4 komentarze

  1. A służby drogowe ,oczywiscie „nic o tym nie wiedzą ” bo drogi nie będą posypane profilaktycznie solą ,tylko dopiero jak się ludzie w autach porozbijają …brawo wy

    • Dyrdymałko Eustachy

      ą chodowąZamiast stękać przed kompem, przypomnij sobie instytucję czynów społecznych, chwyć łopatę i posyp piaseczkiem chociaż przed klatką schodową to ci dobry Bóg dobry uczynek odfajkuje.

  2. Arcy Vikary (z zawodu: ksiądz)

    Oblodzenie dróg i chodników, zapowiada „żniwa” dla szrotmistrzów, dostarczającym gips do szpitali, a jak dobrze pójdzie to i grabarze zarobią (to też ludzie).

  3. Eustachy …od „posypywani dróg ” są odpwiednie „służby drogowe ” a nie „czyny społeczne ” za to biorą pieniadze i nikt ich nie będzie wyręczał …ale te „służby ” ostatnio chyba nie mają dostepu do prognoz pogody ,czy choćby internetu …wszędzie trąbia ze będzie oblodzenie ,a „one ” te słuzby znaczy ,jakoś zawsze zaskoczone i nie przygotowane …profilaktyka u nich nie istnieje ,drogi posypuja zawsze po niewczasie

Wiadomości z info112