Ostrzeżenie IMGW przed upałem i burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami i burzami z gradem dla woj. lubelskiego. Ostrzeżenie o upale obejmuje wszystkie powiaty w regionie.

Niedzielne ostrzeżenie IMGW dotyczące upałów obejmuje oprócz województwa lubelskiego, także województwo mazowieckiego, świętokrzyskie oraz części województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego.

Z kolei ostrzeżenie o wystąpieniu burz z gradem obejmuje w naszym regionie powiaty: biłgorajski, tomaszowski, zamojski oraz hrubieszowski.

Najsilniejsze zjawiska konwekcyjne wystąpią na południowym-wschodzie. W rejonach burz wystąpią ulewy w których może spaść do 30 mm, opady gradu do 2 cm średnicy oraz porywy wiatru do 80 km/h. Na południowym wschodzie, gdzie dodatkowym czynnikiem będzie unoszenie orograficzne, suma opadów może sięgać 50 mm, lokalnie możliwe są opady gradu do 3 cm średnicy oraz porywy wiatru do 100 km/h.

W ciągu nocy burze będą prawdopodobne na południu/południowym wschodzie. Podstawowym zagrożeniem będą nawalne opady deszczu, miejscami możliwe będą opady gradu w tym dość dużego. Gwałtowne porywy wiatru będą tu raczej incydentalne, nie można ich jednak wykluczyć, szczególnie w przypadku superkomórek.

(fot. lublin112.pl, prognoza IMGW, grafika RCB)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Kolejne brednie bez żadnego rzetelnego pokrycia po co piszecie takie dyrdymały i się ośmieszacie

  • Tak, tak oczywiście. Nie będzie upału i nie padał deszcz i nie było burzy. Prosimy się nie ośmieszać takim komentarzem, bez sprawdzenia na radarze pogodowym, co działo się i dzieje w pogodzie. Jeżeli Pan tego nie potrafi, chętnie w komentarzu zamieścimy, gdzie dzisiaj były burze i gdzie obecnie pada deszcz.
   Pozdrawiamy serdecznie

 2. Ta ta radar sobie a realia sobie to co pokazuje monitor nie oznacza ze jest to prawda

 3. Zadzwoń na 112, 999, albo do najbliższgo grabarza – to też człowiek.

 4. Alez szanowna Redakcjo. Ten Pan Jaro to najzwyklejszy prowokator. Siedzi w domu i narzeka na upal. Nie potrafi sobie poradzic i siedzi zapocony w domu drac jape na innych bo jaśnie pan Jaro sie meczy.
  Wam tez sie doatalo bo akurat nad jego balkonem nie popadalo. Takiemu należy wyjasnic, ze jegi blok to nie wojewodztwo lubelskie i to, ze w centrum nie pada nie znaczy, ze na obrzeżach tez nie.
  Zwyczajna Lucyna niego . Proponuje byście nie odpisywali na zaczepki bo ludzie sie do tego szubko przyzwyczajają i zaraz zaczna trollowac.
  Bez sensu
  ps: super, ze jest cieplusio. Kocham taka pogode i kocham jesc.. 😉

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7303zł -0.3%
  • GBP 5.1069zł 0.34%
  • EUR 4.5237zł -0.23%
  • CHF 4.1974zł -0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL