Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ośmiuset młodych pływaków na zawodach w Lublinie. Po autograf Otylii Jędrzejczak stała długa kolejka (zdjęcia)

Młodzi pływacy z całego kraju, a także z Ukrainy, zjechali do Lublina na zawody pływackie Otylia Swim Cup. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się dziś możliwość spotkania z najlepszą polską pływaczką w historii.

W sobotę, na basenie olimpijskim Aqua Lublin rozpoczęły się zawody pływackie Otylia Swim Cup. W wydarzeniu bierze udział blisko ośmiuset młodych pływaków. Reprezentują oni kluby z całego kraju, m.in. z Lublina, Lubartowa, Puław, Międzyrzeca Podlaskiego, Rzeszowa, Warszawy, Będzina, Siedlec, Wrocławia, Mińska Mazowieckiego, Jarosławia, Dębicy, Leska, Mielca, Torunia, Szczecina czy też Gdańska.

Zawody mają wymiar międzynarodowy, gdyż biorą w nich udział także zawodnicy z Ukrainy. Wszyscy rywalizują na dystansach 50, 100, 200 i 400 metrów stylem dowolnym, 50, 100 i 200 metrów stylem grzbietowym, 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym, 50 i 100 metrów stylem motylkowym oraz 200 metrów stylem zmiennym.

Jak zaznacza pochodzący z Lublina, dwukrotny mistrz olimpijski z Atlanty i Sydney Mariusz Siembida, organizacja takich zawodów pomaga w zachęcaniu dzieci do uprawiania pływania. Dodaje, iż bardzo ważne jest, aby zacząć pływanie od najmłodszych lat. Przypomina także, że w Lublinie znajduje się jedna z najlepszych szkół mistrzostwa sportowego, a na Aqua Lublin są chyba najlepsze warunki do trenowania w Polsce.

– Lublin mocno stawia na sport, zarówno drużynowy, jak i indywidualny, a jedną z najważniejszych dyscyplin w mieście jest pływanie. Gdy przychodzi czas mistrzostw Polski, czy międzynarodowych imprez, łącznie z igrzyskami olimpijskimi, to te sukcesy sportów indywidualnych cieszą chyba najbardziej. Pływanie jest wiodącą dyscypliną w Lublinie, a zawodnicy naszego AZS UMCS odnoszą duże sukcesy – mówi Jakub Kosowski, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Lublina.

Na najlepszych zawodników w poszczególnych stylach i kategoriach wiekowych czekają medale. Jest też sporo nagród indywidualnych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się też możliwość spotkania z najlepszą polską pływaczką w historii – Otylią Jędrzejczak. Po autografy i wspólne zdjęcia ustawiały się długie kolejki.

 

8 komentarzy

  1. Zabójczyni brata dalej się rozsławia ???

  2. Były instrukcje jak zabić brata wyprzedzanie na trzeciego ?

  3. Jak zabić w jedżdzie 1samochodem osobowym brata style dowolnne

  4. Dla czego nie siedzi ???????????????????? wolne sondy ???

  5. Do 123,masz coś jeszcze do powiedzenia w tej sprawie, prokuratura chętnie się tym zainteresuje,

  6. Male podsumowanie:
    – flagi UA: to nie sa zawody miedzynarodowe tylko okregowe, wiec wolalbym nie ogladac flag UA, szczegolnie gdy przykrywaja te flagi innych uczestnikow na podium
    – zachowanie czlonkow Polonia Warszawa dalej na poziomie wiesniactwa: przeklinanie, bicie sie, nieszanowanie innych (srodkowy palec w strone przeciwnikow), pierdzenie wuwuzelami do bolu uszu

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo