Osiem nowych autobusów trafi do Lublina. Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę z Ursusem

Zakończyły się wszystkie procedury związane z przetargiem na dostawę dla Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie autobusów komunikacji miejskiej. Spółka podpisała więc umowę z firmą, która złożyła najkorzystniejsza ofertę.

Wynikiem pozytywnym zakończyła się tzw. kontrola uprzednia postępowania przetargowego na dostawę autobusów komunikacji miejskiej. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie podpisał dzisiaj umowę z firmą, która złożyła najkorzystniejsza ofertę. Jest nią lubelski Ursus Bus.

W ramach umowy producent dostarczy osiem fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów jednoczłonowych klasy maxi. Wszystkie pojazdy będą miały silnik spełniający wymagania normy emisji zanieczyszczeń Euro VI. Będą to pojazdy niskopodłogowe, monitorowane, klimatyzowane, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażone w biletomaty z możliwością płatności kartą, bramki liczenia pasażerów oraz cztery podwójne porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Wykonawca dostarczy autobusy będące przedmiotem zamówienia w jednej transzy do 29 maja 2018 r. Zakup pojazdów jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu „Niskoemisyjna sieć komunikacji zbiorowej dla północnej części LOF wraz z budową systemu biletu elektronicznego komunikacji aglomeracyjnej” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. Nowe autobusy będą dedykowane do obsługi m.in. linii nr 44 i 74. Wartość całej umowy opiewa na kwotę brutto: 9 492 264,24 złotych.

To nie jedyna umowa, jaka w ostatnim czasie została zawarta z Ursusem. Na początku lipca Zarządu Transportu Miejskiego podpisał umowę z Konsorcjum Ursus Bus na dostawę 15 nowych trolejbusów przegubowych. Oprócz pojazdów Ursus będzie też musiał dostarczyć narzędzia specjalne, przyrządy diagnostyczne i kontrolno-pomiarowe, oprzyrządowanie, programy do wykonywania prac obsługowo-naprawczych a także dodatkowe komplety opon zimowych. Same trolejbusy będą dwuczłonowe, w pełni niskopodłogowe, mają mieć wydzieloną przestrzeń dla osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi.

Z wyposażenia można wymienić klimatyzację, cztery podwójne porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, monitoring, automat biletowy, kasowniki, system informacji pasażerskiej oraz nagłośnienie. Producent na dostarczenie pojazdów ma czas do 21 maja 2018 r. Wszystkie 15 trolejbusów ma dotrzeć w jednej transzy. Jak zaplanował Zarząd Transportu Miejskiego, nowe pojazdy będą kursować m.in. na liniach nr 151 i 161.

(fot. Ursus – zdjęcie ilustracyjne)
2017-08-03 20:14:36

Zobacz również

19 komentarzy

  1. na aledrogo jest 9 mercedesow z mpk lublin po 9 tys za sztuke a kupia ursusy po ok milion za sztuke.ale jaja.gdyby zakup autobusow zalezal ode mnie kupilbym autobusy najlepiej mercedesy na aledrogo .za milion kupilbym ich ze 30 i 10 na czesci.dzieki temu moznaby obnizyc ceny biletow do 2 zlotych za normalny i1zloty za ulgowy i podniesc pensje pracownikom 20procent a przy okazji zatrudnic paru mechanikow.jestem przekonany ze wiekszosc lubelakow byloby zadowolonych po stokroc bardziej z niskich cen niz z tych nowiuskich ursusow i solarisow .w autobusie wystarczy klima .jak ktos chce sobie naladowac urzadzenie mobilne to niech to zrobi w domu.szkoda ze jeszcze przed wejsciem do takiego ursusa jakas modelka nie wrecza laptopa na czas przejazdu zeby nikomu sie przypadkiem nie nudzilo.paranoja.paliwo tanie a zaraz sie okaze ze trzeba podniesc ceny biletow…brawo

  2. Ursus jak i autosan to tandetne niewypały.Jezdzilem dwa lata autosanem i nie mogę powiedzieć o zadnej zalecie,tylko o samych wadach.Huk w srodku przy wlaczonych nagrzewnicach,brzęczące szyby w kabinie,lusterka przy jakichkolwiek opadach brudzą sie co sprawia ze nie widać nic a wytrzeć od srodka nie mozna bo ręką nie mozna sięgnąć itd itd.Pseudospece z ZTM wola wybrac zlom ,bo przeciez oni za to nie płacą,tylko podatnicy

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska