Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Orlen rozwiązuje umowy ze stacjami, gdzie sztucznie zawyżano ceny paliw

Po czwartkowych, porannych informacjach o sytuacji na Ukrainie, na stacje paliw w całym kraju ruszyły tysiące kierowców. Jak się okazało, niektóre ze stacji chciały wykorzystać całą sytuację i zawyżały ceny sprzedaży benzyny oraz oleju napędowego. Na całą sytuację zareagował PKN Orlen.

W czwartek w całym kraju przed stacjami paliw ustawiały się długie kolejki samochodów. Na niektórych stacjach widać je jeszcze dzisiaj. Wszystko za sprawą wydarzeń na Ukrainie. Jak się okazało, na niektórych stacjach, ceny w ciągu kilku godzin znacząco poszybowały w górę. Od naszych Czytelników otrzymywaliśmy sygnały, że benzyna oraz olej napędowy zmieniły swoje ceny o kilkadziesiąt groszy, w niektórych przypadkach nawet więcej.

Dzisiaj na te wydarzenia zareagował PKN Orlen, który zapowiedział wypowiedzenie umów właścicielom stacji kupujących paliwa od Orlenu, jak również wykorzystujących logo tej firmy.

– Rozwiązujemy natychmiastowo umowy z 9 stacjami sztucznie zawyżającymi ceny. W drodze są wypowiedzenia dla właściciela 8 stacji kupujących nasze paliwa i 1 stacji korzystającej z naszego logo. Będziemy weryfikować wszystkie sygnały dotycząc manipulacji cenami i bezwzględnie je zwalczać – zapowiedział Daniel Obajtek Prezes Zarządu PKN ORLEN.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

44 komentarze

  1. O to to ten z Mełgiewskiej to w ogóle jakiś furiat u niego zawsze 20-30 groszy drożej niż u wszystkich.

  2. W Przytocznie przy DK 48 to jak wsżedzie była ropa tak 5,78 do 6,00–6,05zł a u nich 6,99 zł tych to poje..ło Juz powinni koncesji i dostaw nie miec ten CPN juz dziś powinien być zamnięty

Z kraju

Polityka i społeczeństwo