On cofał fiatem na obwodnicy, ona asekurowała go z tyłu (zdjęcia)

Do bardzo groźnej sytuacji drogowej doszło dziś na obwodnicy Lublina. Starszy mężczyzna za kierownicą fiata postanowił cofać, zaś za pojazdem szła starsza kobieta i asekurowała go.

Dzisiaj na obwodnicy Lublina nasz Czytelnik zarejestrował niezwykle niebezpieczną sytuację drogową. Otóż starszy kierowca fiata, prawdopodobnie przejechał zjazd z obwodnicy w kierunku Warszawy i postanowił wrócić, cofając na lewym pasie. Zachowanie obu osób mogło doprowadzić do wypadku.

– Przesyłam do redakcji zdjęcia z obwodnicy Lublina – zjazd z obwodnicy Lublina na Warszawę. Starszy pan cofał fiatem seicento na lewym, szybszym pasie. Przed (za) autem szła starsza kobieta pokazując kierowcy seicento, czy może cofać, czy jedzie auto i czy ma się zatrzymać. Ręce opadają – napisał Czytelnik Mateusz.

Zachowanie tego kierowcy mogło doprowadzić do tragedii. Publikujemy ku przestrodze, aby kierowcy mieli świadomość, że do takich sytuacji może niestety dochodzić.

(fot. nadesłane Mateusz – dziękujemy!)

Zobacz również

31 komentarzy

 1. Jedni na ekspresówce cofają, inni zawracają i jadą awaryjnym, a jeszcze inni pędzą 200km/h. Wszyscy siebie warci.

  • Ciekaw czy @Franio jedzie 50 w zabudowanym?

  • Tak, ale cofać, zawracać, jechać awaryjnym i pędzić 200 km/h wolno Ci jeśli, jesteś młodym kierowcą, bo „młodość ma swoje prawa” oraz „musi się wyszumieć”, a tak poza tym, to „kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem”,

   Jeśli jesteś starszym kierowcą, masz jeździć perfekcyjnie i nie masz prawa popełnić żadnego, nawet najmniejszego, błędu. A jak taki błąd popełnisz, to trzeba Ci od razu dożywotnio zabrać prawko. A Ciebie od razu do utylizacji jako zbędny balast dla społeczeństwa.

   Rozumiesz, czy coś jeszcze wymaga dodatkowych wyjaśnień?

   • Ja nie rozumiem… Nazywasz popełnianiem błędu JAZDĘ POD PRĄD drogą ekspresową, cofanie na autostradach? Chyba żartujesz… To jest zbrodnia, którą większość wykonuje z premedytacją, bo szkoda im paru kilometrów, które muszą nadrobić po popełnieniu błędu i nie zjechaniu w dobrym miejscu lub kilkudziestu minut stania w korku bo był wypadek…
    To z wiekiem też ma trochę wspólnego, bo zobacz ile razy jadących pod prąd dziadków zatrzymuje policja… A to jest mega niebezpieczne. Więc młodość nie musi się wyszumieć, i starość musi się doedukować.

   • ,,szumieć” ? szumieć to w łóżku, a nie stwarzając zagrożenie dla innych …

 2. Zabrać dziadziowi prawo jazdy niech się pomęczy zdać co jest mało prawdopodobne bo patrząc po babci to już dawno nie powinien wsiadać za kierownicę…

 3. dobrze, że dwa tiry się nie wyprzedzały bo by mieli zjazd…na łono abrahama

 4. z dziś: dziadek z babką, seatem, pod prąd od ul.Hutniczej w stronę Witosa, nie wiem czy się opamiętał czy wyjechał na Witosa pod prąd czy w stronę ronda przy Makro też pod prąd…

 5. Ale, że co, problem, że babka bez kamizelki była? 😉

 6. jeżdżę codziennie obwodnicą i nigdy nie widziałam policji, a trochę mandatów by wpadło i może było by bezpieczniej

 7. Czy Policja Lubelska się już zajęła dana sytuacja…???

 8. Udostępnić policji i zabrać dziadkowi kwity. Jednego grzyba bez mózgu będzie mniej

 9. A redakcja to tylko publikuje ku przestrodze, czy może zawiadomiła odpowiednie służby o popełnionym przestępstwie?

 10. I proszę zwolnić z pracy w WORD-zie wszystkich cymbałów zatrzymujących się pod wiaduktem na Witosa. Przecież to jest narażanie na utratę zdrowia i życia pozostałych uczestników ruchu. Dzisiaj rano deszcz, wiatr i ograniczona widoczność a ten se zrobił przerwę na pierdzenie chyba. Jeszcze mu kuźfa grilla brakowało do kompletu. Po kiego grzyba coś takiego? Czy to ma jakąś wartość dydaktyczną dla kursanta? Następnym razem ja też sobie tam stanę tylko, że przed nauką jazdy i będziemy tam sobie stali do wieczora, bo chyba cofać pod mostem to nie wolno.

  • Nie wiem czy jeszcze jest na kursie czy egzaminie coś takiego jak hamowanie awaryjne. Miejsce o którym piszesz jest ulubione przez nauczających żeby dać po heblach. Lepiej niech uczą innych ważniejszych manewrów na drodze a nie tylko żeby nie daj Boże nie najechać na linię albo prawidłowo zaparkować.

   • Jest, na egzaminie mialem tam wlasnie wykonac taki manewr, gdzie za mna jechal samochod, nie wykonalem go ze strachu poprostu bo balem sie ze ten z tylu ktory wcale wolno nie jechal nie wyhamuje i strzeli mnie w tylek, oczywiscie dostalem upomnienie za „niewykonanie polecebia egzaminatora”, ale i tak zdalem, wiec nie robilem szumu o to, ale za takie polecenia powinni leciec z roboty bo to narazanie siebie i kursanta na utrate zdrowia, a WORDu na koszty za rozbity samochod, zreszta jakis czas temu przed autobusem komus kazali hamowac no i tylek skasowany 🙂

  • alfo – o tyle się z Tobą zgadzam, że grill by się tam przydał

 11. zaczyna się sezon na „pamięć o bliskich” i tak do nastepnej niedzieli

 12. Zabrać dziadowi prawko , jakby TIR w nich zapalił to byłby dżem — kuwa dwa stare puste pruchna

 13. Nie boję się tych co za….ją,boję się tylko tych co dziwnie i niepewnie jadą…

 14. Na policję kur** zgłaszać a nie publikować ku przestrodze. Takie tępaki i tak internetu nie przeglądają a na obwodnicy można spodziewać się wszystkiego, więc i tak trzeba mieć oczy dookoła głowy. Policja na obwodnicy wogóle nie ma poza zapowiedzianymi akcjami. Jak dostaną 100 filmów, to może komuś się lampka zapali.

  [email protected]

  http://stopdrogowymwariatom.pl/zglos-wykroczenie/

 15. oznakowanie obwodnicy jest niewystarczające, znaki pojawiają się tylko raz i nie ma powtórzeń ani zapowiedzi kierunków! ile osób jadąc od Lubartowa nie trafiało na zjazd na Chełm/Warszawa a potem przejeżdżało przez pas zielenie (był brak barierek obecnie już są)? Porażka oznakowania i stąd takie sytuacje

 16. Masakra. Te dziadki zamiast mózgu mają kał w głowie…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online