Omikron w regionie. Zakażenie tą mutacją stanowi w woj. lubelskim 8%

Nowa mutacja koronawirusa coraz szybciej rozprzestrzenia się po kraju. W woj. lubelskim ten wariant odnotowano w 8% wszystkich zakażeń. Należy liczyć się z tym, że w ciągu najbliższych tygodni Omikron może stanowić już większość rejestrowanych nowych przypadków zakażenia.

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia przekazało informację, że w wyniku sekwencjonowania w Polsce wykrytych zostało 328 przypadków wirusa w wersji Omikron. Oznacza to, że na przestrzeni ostatnich 4 tygodni wersja ta stanowi już 10 proc. wszystkich przypadków zakażenia.

Obecnie najwięcej przypadków zakażenia tą mutacją odnotowano na terenie woj. mazowieckiego oraz pomorskiego. W woj. lubelskim natomiast wariant ten został odnotowany u 8% wszystkich zakażonych osób. Wczoraj wojewoda Lubelski Lech Sprawka zapewnił, że region przygotowany jest na kolejną falę zakażeń. Są dwa warianty, zależne od rozwoju fali zakażeń, dotyczące bazy szpitalnej dla zakażonych pacjentów. Pierwszy to rozwój w regionie 2300 łóżek covidowych, drugi zaś przewiduje powiększenie tej bazy do około 3300 łóżek. W obu wariantach chodzi również o rozwój łóżek respiratorowych, w pierwszym przypadku do 200 takich łóżek, w drugim do około 380 łóżek.

– Jesteśmy przygotowani na każdą sytuację. Biorąc pod uwagę poziom zakażeń – damy radę. Natomiast minusem sytuacji jest to, że w odróżnieniu od IV fali, kiedy startowaliśmy z liczbą hospitalizowanych na poziomie kilkudziesięciu pacjentów, w tej chwili mamy hospitalizowanych, wczoraj np. – 707 osób, w tym 72 osoby na łóżkach respiratorowych. Jesteśmy już na pewnym poziomie zajętych łóżek. Niemniej jednak, dyrektorzy i personel szpitali województwa lubelskiego jest bardzo sprawny w tym zakresie. Ci pacjenci, którzy będą wymagali pomocy, taką pomoc otrzymają – mówił wczoraj wojewoda lubelski

Liczba łóżek dla pacjentów w lubelskich szpitalach – stan na dzień 14.01.2022 r. 1643/700 ogółem liczba łóżek dla pacjentów COVID-19/zajęte łóżka 170/59 ogółem respiratory dla pacjentów COVID-19/zajęte respiratory.

(fot. WOT)

11 komentarzy

 1. Czy są jeszcze wolne miejsca w tymczasowym – bo nie wiem jak się ubrać – do szpitala czy do trumny 😉

 2. Jestem taki zabawny.

 3. Może jeszcze zdążę złożyć podanie o pracę, kto wie.

 4. Tylko zaprzestanie testów zakończy plandemię

  • Zaprzestać testów lub zabrać dodatek covidowy wtedy zakończy się następnego dnia.
   Sprzedali się lekarze za dodatek jak Judasz za srebrniki, lepszego porównania trudno szukać.

 5. boimy się waszej „pomocy” ….a co do testów , każdy judaszowy lekarzyna już powinien wiedzieć że …..CDC przyznaje, że pandemia Covid była wynikiem niewłaściwego testu.
  Po cichu, bez zainteresowania mediów, Centers for Disease Control and Prevention (CDC) wycofało technologię PCR jako oficjalny test do wykrywania i identyfikacji SARS-CoV-2.
  „Po 31 grudnia 2021 roku CDC wycofa wniosek do U.S. Food and Drug Administration (FDA) o tymczasowe zezwolenie (EUA) na stosowanie panelu diagnostycznego CDC 2019-Novel Coronavirus (2019-nCoV) Real-Time RT-PCR Diagnostic Panel, czyli testu wprowadzonego po raz pierwszy w lutym 2020 roku do wykrywania wyłącznie SARS-CoV-2.”
  Lab Alert: Changes to CDC RT-PCR for SARS-CoV-2 Testing
  CDC przyznaje, że test PCR nie jest w stanie odróżnić SARS-CoV-2 od wirusów grypy.

 6. To dlatego niektóre masońskie szczury opuszczają w panice tonącą plandemię… boją się sprawiedliwości….

 7. Prawnuk Rabina S.

  Już niedługo zaczną się zgony osób zaszczepionych. Pierwsi odejdą Zaszczepieni 3 i czwartą dawką. Następnie analogicznie 2 oraz pierwszą. Przykro mi, ale taka jest kolej rzeczy.

 8. fałszywa pandemia

 9. Podobno Zaszczepieni będą żyć wiecznie

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew