Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Kierujący oplem miał prawie 4 promile. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Kierujący pojazdem osobowym 30-latek z gminy Borki miał w organizmie prawie 4 promile. Pijanego mężczyznę zatrzymał kierowca, który obserwował jego wyczyny na drodze. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przedwczoraj kilka minut przed godziną 17 mieszkaniec Siedlec jadąc przez miejscowości Tchórzew w powiecie radzyńskim zauważył podejrzanie poruszającego się opla. Kierujący nim mężczyzna jechał całą szerokością drogi, w pewnym momencie zatrzymał się na nieogrodzonej posesji.

Zgłaszający o wszystkim powiadomił policję. Do czasu przyjazdu mundurowych mężczyzna uniemożliwił kierowcy opla kontynuowanie dalszej jazdy. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło podejrzenia zgłaszającego. 30-letni mieszkaniec gminy Borki, miał w organizmie niemal 4 promile alkoholu i w takim stanie przewoził pasażera.

Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. 30-latek musi się także liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

8 komentarzy

  1. Wiejski parch takich powinno się zamykać,

  2. Teraz będzie jeździł z zakazem. A gdyby tak zabrać auto

  3. Brawo dla mieszkańca z Siedlec! Ten niedokazały i nieodpowiedzialny kierowca mógł kogoś zabić lub poważnie skrzywdzić. Koniec z przymykaniem oczu dla pijaków, alkoholików za kierownicą. Chcesz pić załatwić dla siebie transport. Pileś nie kierujesz autem, traktorki czy rowerem. Świat idzie do przodu, świadomość prawa, odżywiania, stylu życia, a wielu Polaków mentalnie dalej w PRL-u… Jeszcze raz gratulacje dla DOROSŁEGO I ODPOWIEDZIALNEGO PANA!

  4. o ch*ju złoty:D jak non wpełzł do samochodu?:D

Z kraju