Ogromne zainteresowanie Lubelskim Maratonem Turystycznym. Rowerzyści pokonają 310 km po drogach całego regionu

Ponad dwustu rowerzystów w niedzielę wyruszy z Lublina na trasy Lubelskiego Maratonu Turystycznego. Do pokonania będą mieli, w zależności od wyboru, ponad 200 lub 300 km.

W najbliższą niedzielę 27. maja odbędzie się III edycja Lubelskiego Maratonu Turystycznego. Organizuje go działające w Lublinie już od dziewięciu lat Stowarzyszenie „Rowerowy Lublin”. Impreza ma na celu promocję walorów krajobrazowych i turystycznych Lubelszczyzny oraz
propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. Maraton nie ma charakteru wyścigu lecz niesformalizowanej imprezy towarzyskiej dla dobrze przygotowanych kondycyjnie miłośników długodystansowej jazdy na rowerze.

Uczestnicy poruszać się będą w normalnym ruchu drogowym i mają obowiązek kierować się przepisami ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Impreza odbędzie się bez względu na warunki pogodowe. Osoby, które ukończą maraton otrzymają pamiątkowy medal.

Rowerzyści do wyboru będą mieli dwie trasy. Pierwsza liczy 310 km i wiedzie z Lublina przez Kazimierz Dolny, Nielisz, Cyców, Niemce do Lublina. Druga, ma 210 km i została wytyczona z Lublina przez Nielisz, Cyców, Niemce do Lublina. Start i meta maratonu usytuowana będzie przy stadionie „Arena Lublin”.

Uczestnicy będą startowali od godz. 06.00. Meta zamknięta zostanie o godz. 21.00 tego samego dnia. Limit uczestników wynosi 230 osób. Zainteresowanie jest bardzo duże i obecnie lista zawodników jest już zapełniona. Niemniej jednak kilka osób wycofało się ze startu, więc można jeszcze „wskoczyć” w ich miejsca. W tym celu należy skontaktować się z z organizatorem przez profil na Facebooku.

W dniu maratonu, przed stadionem, w miejscu gdzie wyznaczono start i metę Maratonu, we współpracy z Fundacją DKMS będzie prowadzona akcja „Dzień Dawcy Szpiku”. Wystarczy jedynie wypełnić ankietę i zrobić wymaz wewnętrznej części swojego policzka. Dzięki temu możesz uratować czyjeś życie.

Patronat honorowy nad maratonem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski a także lubelski kabaret „Smile”, którego skecz pt. „Uczelnia” był inspiracją do ułożenia trasy Nielisz – Cyców – Niemce. Patronem technicznym rowerowego maratonu została Fundacja Rozwoju Sportu w
Lublinie. Z kolei patronat medialny nad III Lubelskim Maratonem Turystycznym objęła TVP Lublin, Polskie Radio Lublin a także portal informacyjny lublin112.pl.

61

(fot. nadesłane)
2018-05-22 22:46:24

13 komentarzy

 1. Końcówka maratonu powinna prowadzić DK82 przez Turkę, czyli maraton powinien przebiegać trasą Kazimierz-Nielisz-Cyców-Niemce-Turka.

 2. Dobra trasa: Nielisz-Cyców-Niemce. Brawo za pomysł!

 3. I znowu pedalarze. Ile tego badziewia jeszcze!! Dookola parafii jezdzic!!! Wszystko sie nalezy takiemu!! Cala szerokością drogi!!! Placic mendy OC i obowiazkowo kontrolę trzezwosci!!! Się wykruszy trochę towarzystwa!!

  • Użytkownik drogi jak każdy inny. Tak samo podlega kontroli trzeźwości, jak ty w swojej puszce.

  • Ty pewnie całe życie przed telewizorem z piwem w ręku,dlatego taka frustracja.Jeśli nie dociera do ciebie że inni mogą mieć różne zainteresowania od twoich to jesteś po prostu ograniczony umysłowo.Negacja nie jest jedyną formą komunikacji ze światem 😀

 4. A kto mi zabroni lizać cyce Niemce? Nie każda Niemka jest z pochodzenia Niemką.

  • Nikt Ci nie zabroni, ale nie musisz o tym mówić publicznie. Poza tym rodowita Niemka to też kobieta.

 5. Hahaha, trasa MEGAAAAAA! Macie mojego lajka! xD Powodzenia!

 6. Wylales frustracje wiec teraz spakuj plecak i szybko do szkoły bo sprawdzian z przyrki. Pamiętaj – tata nie zartuje z tym pasem.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online