Wszystkich Świętych w regionie (relacja na żywo)

Rozpoczynamy relację z dróg i ulic w naszym regionie. Będziemy w niej na bieżąco informować o sytuacji na drogach, utrudnieniach w ruchu, jak też publikować wszystkie możliwe informacje związane z dniem Wszystkich Świętych. Materiał będzie aktualizowany na bieżąco.

10:45
W okolicach cmentarzy, choć panuje duży ruch, jak na razie jest spokojnie. Problemem jest jak zawsze, znalezienie wolnego miejsca do parkowania. W Garbowie przy drodze krajowej nr 12 ruch odbywa się bez zakłóceń.
20171101_104453

10:20

Należy pamiętać, że trwa policyjna akcja „Znicz”. Tak jak i w latach poprzednich, służbę na drogach pełni znacznie więcej patroli. W trakcie akcji funkcjonariusze, dbają o bezpieczeństwo podróżnych. Będą również kierować ruchem ulicznym w rejonie cmentarzy, gdzie nastąpi zmiana organizacji ruchu. Policjanci zachęcają by swoje pojazdy pozostawiać na specjalnie wyznaczonych parkingach, a jeżeli jest to możliwe w rejon nekropolii kierować się komunikacją publiczną.

Policjanci zwracają też szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, prawidłowość przewożenia pasażerów ze szczególnym zwróceniem uwagi na przewożone dzieci, na stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących. Apelują też do pieszych uczestników ruchu, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku z pobocza. Przed wejściem na jezdnię powinni zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Przebieganie lub wychodzenie spoza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie.

9:30

Przypominamy, że w okolicach wielu cmentarzy wprowadzona została zmiana w organizacji ruchu.

Powiat bialski

Przy starym cmentarzu przy ul. Nowej i Janowskiej w Białej Podlaskiej ustawiono znaki zakazu zatrzymywania się. Na drodze krajowej nr 2 na wysokości nowego bialskiego cmentarza ustawiono znaki ograniczające prędkość do 50 km/h. Będą one obowiązywały do 5 listopada. Otworzony został również drugi wjazd na ul. Cmentarną – od strony ul. Ekologicznej. Od tej ulicy będą m.in. wjeżdżały autobusy komunikacji miejskiej, a ich tymczasowy przystanek będzie na ul. Cmentarnej, nie będą one bowiem dojeżdżały do parkingu przy samym cmentarzu. Przy cmentarzach w Białej Podlaskiej, Wisznicach oraz Wólce Dobryńskiej ustawiono znaki ostrzegające o zbliżaniu się do cmentarzy i zakazy zatrzymywania na wyznaczonym odcinku po przeciwnej stronie drogi niż cmentarz. Ustawiono także znaki informujące o zakazie handlu w obrębie pasa drogowego w sąsiedztwie cmentarzy. Znaki zakazu zatrzymywania się ustawiono także na drodze wojewódzkiej nr 812 – na wysokości cmentarza w miejscowości Rossosz.

Powiat chełmski

W rejonie cmentarza przy ul. Mościckiego w Chełmie, od ul. Mościckiego do skrzyżowania z ul. Reytana ruch odbywa się tylko w jednym kierunku. W przypadku dużego natężenia ruchu na skrzyżowaniu ul. Wojsławickiej i 3 Maja będzie prowadzona ręczna regulacja ruchem.

Powiat janowski
W okolicy cmentarza w Janowie Lubelskim obowiązuje zakaz zatrzymywania po obu stronach ulicy. Pojazdy należy zostawiać na parkingu mieszczącym się przy cmentarzu od ulicy Kamiennej. Przy cmentarzach usytuowanym przy drogach krajowych, m.in. w Dzwoli, zostały ustawione znaki zakaz zatrzymywania. Parking znajduje się obok cmentarza. Piesi powinni korzystać ze znajdującego się tam chodnika. – wjazd do cmentarza w Krzemieniu został odpowiednio oznaczony.

Powiat krasnystaw
Do 2 listopada obowiązywać będzie zmieniona organizacji ruchu w rejonie cmentarza w Krasnymstawie. Ruch ulicą Poniatowskiego na odcinku: od skrzyżowania z ul. Mickiewicza i ul. Szkolną – do skrzyżowania z ul. Okrzei dozwolony jest tylko w jednym kierunku tj. w stronę ul. Okrzei.

Powiat kraśnicki

W Kraśniku do 2 listopada obowiązywać będzie czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego w rejonie cmentarza parafialnego w dzielnicy starej miasta. Ruch jednokierunkowy został wprowadzony na ulicy Żytniej (wjazd od strony ul. Oboźnej). Dojazd do cmentarza od ul. Kościuszki możliwy jest od ul. Pułaskiego.
Powiat łęczyński

Organizacja ruchu została zmieniona tylko w obrębie cmentarza w miejscowości Kijany przy drodze nr 829. Na odcinku dojazdowym do cmentarza dla obu kierunków ruchu ustawiono znaki „inne niebezpieczeństwo” wraz z tabliczkami o treści: „Cmentarz” w odległości nie mniejszej, niż 500 m od cmentarza. W odległości ok. 100 m za wyżej wymienionymi znakami, po stronie drogi przeciwnej do cmentarza ustawiono dwustronne znaki „zakaz zatrzymywania”.

Powiat łukowski

Z uwagi na bardzo duże natężenie ruchu pieszych na ul. 700-lecia w Łukowie zostało wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto ustawiono znak ostrzegawczy inne niebezpieczeństwo” z tabliczką „PIESI”. W miejscowości Jedlanka przy drodze krajowej 76 na wysokości cmentarza po jego przeciwnej stronie obowiązuje zakaz zatrzymywania się.

Powiat opolski

Zmiany w organizacji ruchu obowiązują na drodze nr 832 w Poniatowej. W okolicy zjazdu na cmentarz wprowadzono zakaz zatrzymywania się i postoju.

Powiat puławski
W Puławach, na ul. Piaskowej, od skrzyżowania z ulicą Jaworową do skrzyżowania z ulicą Kombatantów wyłączone są dwa skrajne pasy ruchu, które zostały przeznaczone do parkowania samochodów. Ulica Budowlanych została wyłączona z ruchu dla autobusów komunikacji miejskiej. Autobusy będą się zatrzymywać na przystankach zlokalizowanych w obrębie skrzyżowania ul. Dęblińskiej i Budowlanych. W Kazimierzu Dolnym ulice Cmentarna oraz Dębowe Góry zostały wyłączone z ruchu. Na cmentarz można dotrzeć pieszo. Dozwolone jest bezpłatne parkowanie samochodów na Dużym i Małym Rynku. W Nałęczowie obowiązuje zakaz zatrzymywania się na drodze w rejonie cmentarza. Wprowadzono tymczasowe oznakowanie drogi.

Powiat zamojski

Zakaz zatrzymywania się wprowadzono przy ul. Peowiaków. Obowiązuje na odcinku od końca zatoki postojowej do skrzyżowania z ul. Przemysłową oraz po stronie cmentarza od ul. Przemysłowej do skrzyżowania z ulicą Zaremby.Dla zmotoryzowanych przygotowano parkingi przy ul. Orlicz-Dreszera, przy markecie Kaufland oraz na osiedlu Planty (wjazd od strony Urzędu Gminy Zamość, przy ul. Peowiaków). Dojazd na cmentarz w rejonie Cmentarza Komunalnego na Karolówce możliwy jest tylko od ul. Śląskiej. Na ulicy Braterstwa Broni obowiązuje jeden kierunek jazdy, z wyjazdem w miejscowości Chyża.

22:00
W miejscowości Malinowszczyzna na drodze wojewódzkiej nr 747 Bełżyce – Chodel dachował samochód osobowy.

21:20

Kolejny wypadek na obwodnicy Lubartowa. Na skrzyżowaniu z ul. Nowodworską zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejscu pracują policjanci i strażacy. Zablokowana jest połowa jezdni. Wprowadzono ruch wahadłowy.

20:00
Utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 76 Stoczek Łukowski – Łuków. W miejscowości Jamielnik zderzyły się dwa samochody osobowe. Zablokowany jest pas jezdni w kierunku Łukowa.

19:20
Zderzenie dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Łukowskiej i Pogodnej w Kocku. Na miejscu straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Są utrudnienia w ruchu.

18:30
Humorystycznie od Krzysztofa: W Bełżycach przygotowano koło cmentarza nowe miejsca parkingowe. Oczywiście wszystko zostało odpowiednio oznakowane:

60

(fot. nadesłane – Krzysztof)

17:49
Al. Witosa w Lublinie w kierunku Zamościa. Korek zaczyna się od wiaduktu z ul. Łęczyńską.

60
(fot. nadesłane- Aneta)

17:44

Utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 17 Lublin – Zamość. W miejscowości Łopiennik Dolny Kolonia samochód osobowy wypadł z drogi zatrzymując się w rowie. Na miejscu pracują policjanci. Zablokowany jeden pas jezdni.

Na al. Tysiąclecia w Lublinie, na wysokości Młyna Krauzego kolizja samochodu osobowego z ciężarówką. Niewielkie utrudnienia w ruchu.

17:20
W okolicach cmentarzy wielokrotnie wzrósł ruch pojazdów. Jak można było się spodziewać, bardzo dużo osób wybrało godziny popołudniowe aby udać się na groby swoich bliskich. Bardzo szybko parkingi i ulice w pobliżu nekropolii zapełniły się pojazdami, a większość kierowców utknęła w korkach. jak wyjaśniają policjanci, problemy komunikacyjne występują również na wielu innych ulicach i drogach. Powodem jest znacznie większy ruch niż zwykle, do tego w ostatnim czasie doszło do wielu wypadków i kolizji.

Na al. Witosa w Lublinie wciąż pracują policjanci, badający okoliczności wypadku przy przejściu dla pieszych na wysokości ul. Rolna Osada. W obu kierunkach utworzyły się ogromne korki. Wśród stojących w korku pojazdów, znów doszło do zderzenia. Tym razem na wysokości wiaduktu prowadzącego do Galerii Lubelskiej. Bardzo duże utrudnienia w ruchu występują również na ul. Filaretów, gdzie przy skrzyżowaniu z ul. Sympatyczną zderzyły się dwa auta. Do kolizji doszło też na al. Unii Lubelskiej, gdzie przy Tarasach Zamkowych, na szczęście niegroźnie zderzyły się renault i opel. Trzy pojazdy zderzyły się także na ul. Jana Pawła II.

Udając się na cmentarze, warto przesiąść się z własnych samochodów do pojazdów komunikacji miejskiej. Większość z nich nie notuje spóźnień i kursuje według rozkładów. Na niektórych liniach występują opóźnienia rzędu od kilku do kilkunastu minut. Warto pamiętać, że jutro uruchomione zostaną specjalne linie kursujące do cmentarzy. Przejazd nimi będzie bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych.

Linia nr 162 będzie kursować trasą: Abramowice – Abramowicka – Kunickiego – Wolska – Droga Męczenników Majdanka – Krańcowa – al. Witosa – Dekutowskiego – Droga Męczenników Majdanka – Majdanek. Linia nr nr 200 po trasie: Rondo Berbeckiego – al. Andersa – al. Spółdzielczości Pracy – Unicka – Podzamcze – al. Tysiąclecia – al. Solidarności – 3 Maja – Krakowskie Przedmieście – Lipowa – al. Piłsudskiego – Al. Zygmuntowskie – Fabryczna – Droga Męczenników Majdanka – Krańcowa – al. Witosa – Dekutowskiego – Droga Męczenników Majdanka – Majdanek, zaś linia nr 201 po trasie: Rondo Berbeckiego – al. Andersa – al. Spółdzielczości Pracy – Unicka – Podzamcze – al. Tysiąclecia – al. Solidarności – 3 Maja – Krakowskie Przedmieście – Lipowa – Narutowicza – Głęboka – Filaretów – Zana – al. Kraśnicka – Konopnica las

Popołudniowa sytuacja pod wybranymi cmentarzami w regionie:
109

110

111

112

100

102

103

106

107

114

115

116

(fot. lublin112)
2017-10-31 17:24:56 materiał aktualizowany

28 komentarzy

  1. W którym roku Milicja Obywatelska zaczęła organizować Akcję Znicz? Obecnie wiadomosci z historii PRL-u są usuwane skutecznie i trudno je znaleźć w internecie. Wydaje mi się, że w latach 70-tych, ale pewnosci nie mam, może ktoś pamieta?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska