Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Włamywali się do domów. Kradli biżuterię, a nawet okulary przeciwsłoneczne

Policjanci z Łęcznej zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do domów mieszkalnych. Złodzieje ukradli złotą i srebrną biżuterię oraz urządzenia elektroniczne o łącznej wartości ponad 11 tysięcy złotych.

Łęczyńscy policjanci zatrzymali włamywaczy, którzy okradli domy na terenie gminy Cyców i Puchaczów. Mężczyźni pod nieobecność domowników wyważali drzwi balkonowe, a następnie wchodzili do środka i kradli głównie złotą i srebrną biżuterię, elektronarzędzia, gotówkę, nie gardzili również okularami przeciwsłonecznymi.

Sprawcy włamali się do domów m.in. w Cycowie, Wesołówce i Turowoli. Łącznie ich łup wart był ponad 11.000 złotych.

Zatrzymani to trzej mieszkańcy Lublina: 23-latek, jego 20-letni wspólnik oraz osoba nieletnia. Dorośli włamywacze zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Prokuratura zastosowała wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Za kradzież z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

2017-11-01 09:55:18
(fot. Policja Łęczna)

14 komentarzy

  1. Szkoda że Parczewska Policja nie potrafi ustalić kto okrada mieszkania i domy w Parczewie. Kradną tylko złoto i gotówkę przy okazji plądrują mieszkania i domy.

  2. Droga Redakcji,
    Jeśli byłem ofiarą kradzieży o podobnym przebiegu jak „styl” tych panów, wiadomo policja szybciej zamknęła sprawę niż ubezpieczalnia się nią zajęła, czy jest możliwość zweryfikowania czy przypadkiem nie oni ukradli moje rzeczy?