Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ogromne kolejki na stacjach, ceny paliw w górę, miejscami płatność tylko gotówką (zdjęcia)

W regionie na stacjach paliw nadal ustawiają się długie kolejki samochodów. Wszystko za sprawą wydarzeń na Ukrainie. Miejscami ludzie rozsiewają plotki, że zabraknie paliwa, a jego cena skoczy do 10 zł za litr.

Jak informują nas Czytelnicy w całym województwie lubelskim na stacjach paliw ustawiają się długie kolejki samochodów. Podobna sytuacja panuje również w samym Lublinie.

Niektóre paliwa w ciągu kilkunastu godzin podrożały na stacjach nawet o kilkadziesiąt groszy. Na stacjach zaś niektórych sieci, można płacić tylko gotówką, ponieważ są problemy z płatnościami kartą. Jak nam przekazano, wszystko przez przeciążenie sieci obsługującej płatności.

Wśród niektórych osób rozchodzą się plotki o tym, że paliwa zabraknie, a jego cena ma skoczyć do 10 złotych. Co więcej, ma być przeznaczone tylko dla służb mundurowych. Są to oczywiście nieprawdziwe informacje, niektóre ze służb posiadają własne stacje paliw. Koncerny też dementują informacje o ogromnym wzroście cen paliw.

Chętni za zakupy przyjeżdżają z kanistrami i dużymi pojemnikami, aby zatankować jak najwięcej paliwa. W rejonie stacji utworzyły się korki i jak mówią klienci, chcą zatankować, bo nie wiedzą, jak rozwinie się konflikt za naszą wschodnią granicą. Chcą być przygotowani na każdą ewentualność, a niektórzy mówią wprost, że czekają nas jeszcze większe podwyżki cen paliw i myślą, że w ten sposób zaoszczędzą parę złotych. Podobna sytuacja, jak w regionie, panuje w całym kraju.

– W związku ze wzrostem sprzedaży na naszych stacjach informujemy, że dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni. Dotyczy to rynku hurtowego i detalicznego. Apelujemy również o dokładne weryfikowanie źródeł informacji dotyczących dostępności paliw – poinformował w czwartek po południu Daniel Obajtek Prezes Zarządu PKN ORLEN.

(fot. lublin112.pl\nadesłane Łukasz, Hubert)

102 komentarze

 1. Warto wiedzieć, że temat nakręcił gość z Agro Unii pokazując paragon z jakiejś prywatnej stacji z ceną 9,99 oraz puszczając informację, jakoby dziś benzyna miała kosztować 15zł, pieniądze tracą na wartości, etc… Czyżby kolejny rosyjski troll? Komu ta panika jest na rękę?

  • Sztuczny tłok żeby podnieść ceny na stacjach paliw tak to jest już w tej polszy ktoś coś powie i robio takie tłoki

  • Olo, co jeszcze w TVP mówili??

   • Farmazonisz na hurtowniach paliw ceny od wielu dni nie wzrosły i paliwo jest dostępne. To tvp nakręciło tę panikę.

 2. KTOŚ WIE CZY JANUSZE CIĄGLE STOJĄ W KOLEJKACH?

 3. Jeździłem wieczorem ok. 18 i przy każdej stacji stado baranów. Dawno takiego cyrku zrobionego przez wieśniaków zamieszkałych przypadkiem w naszym mieście nie było. Cham istota głupia i niezbadana.

 4. Weźcie pod uwagę pracowników stacji paliw gdzie muszą non stop obsługiwać tych dzbanów

 5. Spokojnie, to tylko promocja że jak zatankujesz 20 l paliwa to dostaniesz pączka gratis.

 6. Licz sie ze slowami buraczku z klatki.

Z kraju