Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ogród Botaniczny zmienił się w krainę światła i dźwięku. Jutro otwarcie Parku Iluminacji (zdjęcia, wideo)

Park Iluminacji „Botaniczna Podróż” to pierwsza tego typu atrakcja w Lublinie. Całość tworzy 30 km przewodów elektrycznych, które zasilają 20 tys. punktów świetlnych. Odwiedzać go będzie można już od jutra, 15 minut po zapadnięciu zmroku.

W piątek, 5 listopada, w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zostanie otwarty Park Iluminacji. Po zapadnięciu zmroku mieszkańcy będą mogli wybrać się w multimedialny spacer wśród drzew i krzewów ogrodu, podziwiając nie tylko ich wyjątkowe iluminacje, lecz również skorzystać z licznych, dodatkowych atrakcje świetlnych. Na najmłodszych czekają m.in. autobus, balon, czy samolot, w których można zrobić sobie niepowtarzalne zdjęcia.

Park nosi nazwę „Botaniczna Podróż”, gdyż organizatorzy zadbali również o aspekt edukacyjny. W trakcie spaceru będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących drzew i krzewów rosnących w lubelskim botaniku, podanych w przystępny sposób zarówno dla dzieci, jak i dorosłych pasjonatów przyrody, szczególnie dendrologii. Do tego dochodzi odkrywanie kolejnych krain wyczarowanych za pomocą światła, dźwięku i efektów multimedialnych.

Za całość odpowiada dolnośląska firma Lumina, które organizuje podobne atrakcje w różnych miastach Polski. Jak wyjaśnia Jan Szagdaj, prezes zarządu Luminy, koncepcja na tego typu atrakcję została ściągnięta z zagranicy. Tam już wiele lat temu dyrektorzy ogrodów botanicznych zauważyli, że mają piękną przestrzeń, która w żaden sposób nie jest wykorzystywana w okresie zimowym. Dzięki temu, że zimą wcześniej robi się ciemno, postanowiono za pomocą iluminacji pokazać ogrody w zupełnie inny sposób oraz wydobyć ich piękno.

Trasa ma blisko kilometr długości, jej przejście zajmuje około godziny, choć jak zaznaczono, osobom, które lubią robić zdjęcia, zajmie to sporo więcej. Park ma być otwierany 15 minut po zapadnięciu zmroku, a więc w zależności od miesiąca, między godz. 16:00 a 17:00. Ostatnie wejście zaplanowano o godz. 20:00. Odwiedzać go będzie można do lutego. Wstęp jest biletowany, od poniedziałku do czwartku bilet normalny kosztuje 23 zł, ulgowy 20 zł, a rodzinny 79 zł. W weekendy ceny są o 3 zł wyższe.

.

(fot. wideo – lublin112)

21 komentarzy

  1. Skąd taka cena za wstęp ? Każda lampa potrzebuje opiekuna jak w zoo? 28 zł kosztuje bilet do zoo, wiadomo prąd drogi ale trochę przesada

  2. Atrakcja może i fajna ale ceny zupełnie mogą odstraszyć. Poczekam jak na KDR bedzie można wejść za 50 zł i myślę że jest to górna granica cenowa. Jeżeli nie będzie oglądających to te wysokie ceny nic nie pomogą w rentowności przedsięwzięcia a tutaj nie jest zubożenie wschodnie i warunki zupełnie inne niż np Wrocław czy Warszawa.

  3. To tylko marnotrawienie prądu, czyli zanieczyszczanie powietrza.
    A cała ta instalacja to tylko kupa badzewia czyli śmieci.

  4. Miałem chęć pojechać z dzieciakiem ale zobaczyłem ceny i mi przeszło .jprdl

  5. Do tej pory wydawało mi się, że Ogród botaniczny to taki znak firmowy. Dobra i rzetelna marka. Pewnie i tutaj dotarła dobra zmiana. Świecidełka i instalacje w złym guście. To trochę tak jakby w renomowanym klubie jazzowym po godzinach wpuszczać, udających że śpiewają i grają, discopolowców z ich „koncertami”.

  6. A my byliśmy w przeciwieństwie do komentujących:) Nasz Ogród wygląda przepięknie, muzyka dodaje magii. Dzieci mega zadowolone, a atrakcja na pandemiczny czas godna polecenia. Odrobina Zachodu na naszym Wschodzie))

Z kraju