Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Odpalił race na meczu. Zdradziły go charakterystyczne buty

Podczas meczu piłki nożnej 23-latek odpalił race. Mężczyzna pod sektorówką zmienił przebranie i zamaskował twarz. Wpadł jednak w ręce policjantów, bo miał charakterystyczne buty.

Pod koniec sierpnia w trakcie meczu piłki nożnej na trybunie doszło do odpalenia rac przez jednego z „kibiców”. Jak ustalili policjanci, grupa mężczyzn, najpierw rozciągnęła na trybunie sektorówkę, pod którą niektóre osoby zmieniły ubranie i założyły na głowy kominiarki.

Po chwili jeden z nich, po zdjęciu flagi odpalił race. Następnie ukrył się w tłumie i wrócił do wcześniejszego ubrania. Mężczyzna liczył, że dzięki temu nie zostanie rozpoznany i nie poniesie odpowiedzialności za popełnione przestępstwo.

Mundurowi zabezpieczyli nagrania z monitoringu ze stadionu. Szczegółowe nagrania były skrupulatnie analizowane przez policjantów zajmujących się pseudokibicami z KMP w Lublinie. Funkcjonariusze, przeglądając zapisy z kamer monitoringu, zwrócili uwagę na charakterystyczne obuwie mężczyzny odpalającego race.

Jak się okazało, został on kilkukrotnie zarejestrowany przez kamery jeszcze przez założeniem kominiarki. Te ustalenia pozwoliły zweryfikować wizerunek sprawcy przestępstwa i ustalić jego dane. W trakcie przeszukania 23-latek twierdził, że nie ma nic wspólnego z tym zdarzeniem. Jednak buty pozostawione na szafie nie pozostawiały złudzeń. Mieszkaniec Lublina został zatrzymany, po czym usłyszał zarzuty i trafił pod dozór Policji. Dodatkowo otrzymał zakaz wstępu na imprezy masowe.

Policjanci przypominają, że zgodnie z ustawią o bezpieczeństwie imprez masowych, wnoszenie i posiadanie materiałów pirotechnicznych zagrożone jest karą do 5 lat więzienia. Natomiast podejmowanie czynności mających na celu utrudnienie rozpoznania osoby stanowi wykroczenie zagrożone karą ograniczenia wolności lub grzywną w kwocie nie mniejszej niż 2 tysiące złotych.

(fot. Policja Lublin)

6 komentarzy

  1. Zdradził go smród onuc.

  2. granat vel osioł

    > Kamerzysta, zrób zbliżenie na jego makalony

  3. Kibic motorku

  4. ciekawe 'ile rzuca’ xD

  5. „myślał”, że jest sprytny, ale na każdego sprytnego przypada przynajmniej jeden sprytniejszy

  6. Brawo jednego przestepcy bandyty będzie mniej w Lublinie haha a teraz tak serio to naprawde bardzo sprytna ta policja bo bylem na meczu i naliczylem ze race odpalalo okolo 20 osób a zlapali jedna… Wiec tych 19 pozostałych musi chodzić w białych adidasach wiec pilnujcie butów chłopaki ….RKS