Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Od początku wojny na Ukrainie do Polski przybyło ponad 1,75 mln osób

Z najnowszych danych Straży Granicznej wynika, że od początku wojny do Polski z Ukrainy przybyło 1,758 mln osób. Nadal niestety nie ustają ataki na polskie służby w rejonie granicy polsko-białoruskiej.

Od 24 lutego do Polski, z objętej wojną Ukrainy, przybyło 1,758 mln osób. Wczoraj funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili 82,1 tys. osób. Dzisiaj zaś do godziny 7 przyjechało 18,4 tys. osób.

Jak przekazał w poniedziałek rano Paweł Szefernaker wiceminister MSWiA, w pierwszej fali uchodźców mieliśmy do czynienia z osobami, które miały plan i miejsce docelowe, często rodziny tutaj w Polsce. Teraz do naszego kraju uciekają osoby, które nie mają żadnego planu, żadnej perspektywy.

– 1 mln uchodźców przyjechało do Europy przez dwa lata w czasach wielkiego kryzysu migracyjnego. Teraz do Polski w ciągu kilkunastu dni przybyło 1 740 000 osób z Ukrainy. Niemieckie MSW poprosiło nas o wstrzymanie specjalnych pociągów, które przygotowaliśmy dla uchodźców, bo stwierdziło, że powstaje u nich „wąskie gardło”. To pokazuje, że skala uchodźców zaskoczyła całą Europę – powiedział wiceminister.

W niedzielę na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 78 cudzoziemców. Duża grupa 38 os.(ob. Kuby, Gambii i Kamerunu) przekroczyła granicę na odcinku PSG Nowy Dwór. Dzisiaj były trzy siłowe próby przekroczenia granicy i zatrzymano 32 os.: obywateli Etiopii, Togo, Senegalu, Jemenu i Syrii.

(fot. lublin112.pl)

58 komentarzy

 1. Cieee chorobaaaa !!!

  Od początku wojny na Ukrainie do Polski przybyło ponad 1,75 mln osób…
  Jezu, żydowski królu Polski !!! Cieszę się jak nie wiem co, albo może jeszcze bardziej !!!
  (Bo inaczej i nie wolno)

  • Janina Łatka - Zdziurkom

   Rząd w naszym imieniu zaprosił nam drogich gości, to cieszmy się, że z dnia na dzień,
   jest ich coraz więcej, i że z uwagi na rosnącą inflację stają się coraz drożsi.

  • A co cie to obchodzi? Rozumiesz ich tragedię w ogóle? Nie. Przyjąłeś chociaż jednego do siebie? Nie. To stul dziub.

   • Janina Łatka - Zdziurkom

    Obchodzi mnie o tyle, że to nie rząd będzie ich karmił i utrzymywał, tylko polscy podatnicy (przynajmniej ci co jeszcze mają pracę, chcą pracować i muszą płacić podatki), głąbie.
    Ile ostatnio dołożyłeś do podatków ?

    • Odpowiedź była do @Cieee chorobaaaa !!! a odpowiada @Janina Łatka – Zdziurkom. To normalne jest? Zmieniacie sobie nicki. Siejecie strach i panikę. Dezinformacje. To wasze zadania. mam nadzieję, że większość się na tym pozna.

     • A gdzie tu widzisz dezinformacje, „ptoku” ?
      To normalne obawy o byt, normalnego Polaka/Polki.
      A czy straszy ? Jeszcze trochę, a czas to pokaże, jaką czkawką, albo i refluksem będzie wracać ta „karma”.

     • Jednak Kogut to tak naprawdę Kohut. A powiedz mi na czyją cześć na Ukrainie ogłoszono rok 2022? Czy choćby na taki wysiłek Polski go odwołano?

      • Jednak Jerzy to tak naprawdę Jeż. A powiedz mi na czyją cześć ogłoszono rok 2022 w Rosji?

       • Dlaczego odpowiadasz pytaniem na pytanie? Dobrze wiesz o co chodzi i próbujesz się wyślizgać z niewygodnej ci odpowiedzi. Prawdy nie zaszczekasz.

        • Bo nauczyłem się odpowiadać tak od Ciebie. To Twoje metody są. Zawsze znak zapytania na końcu. Ale nie napiszesz. Tylko A dlaczego? A kto? A po co?

    • „tylko polscy podatnicy” i o to chodzi, że większość Polaków jest za pomocą. Czyli buzia w kubeł.

   • Jedna z wielu matek Polek

    Xxx – naprawdę cię nie obchodzi, że zaproszeni „goście” z dnia na dzień, dosłownie i w przenośni,
    stają się coraz drożsi ???
    Niedługo tych „plusów” co dostajesz nie wystarczy ci na michę (a przy okazji i dla „gości”).
    Weź się do jakiejś pracy, może jakiś „gość”utworzy firmę, to u niego.

  • Jakbyś miał coś konkretnego do powiedzenia w temacie to byś pewnie mógł. Ale jak Twoim jedynym zamiarem jest szerzyć panikę, strach i dezinformację, to się boisz powiedzieć co myślisz. Tak jest różnica miedzy nami. Ja się nie boję swoich poglądów.

   • Nie rozśmieszaj mnie dziecko kogucie, myślisz, że toś tu pomysli, że masz jakieś swoje poglądy, prócz tych, które z mlekiem mamusi wyssałeś ???

 2. To już sen wariata. Owszem, zatrudniałem Ukraińców na czarno, Dobrze płaciłem to byli mili. Ale nigdy nie pomyślałem, że na Polskiej Ziemi ja będę parobkiem u Ukraińca.

  • Rypcum pupcum ciach !!!

   Ciiichoooo… bo cię tu zaraz za rasistę okrzykną.
   Klaszcz w łapki i podskakuj z radości (albo chociaż udawaj).

  • A jesteś? Bo na razie to wyglądasz na parobka Putina.

   • Kogut – walcz do końca i się nie poddawaj! Raz sierpem raz młotem….

    • Będę, trwał. Będę gonił tą hołotę. Jakby stanęli twarzą w twarz, to po pierwsze by się okazało, że jest ich dwóch trzech, a po drugie, że nie mają jaj żeby powtórzyć swoje poglądy w oczy.

     • Kohutem to ty może kiedyś byłeś. Teraz jesteś tylko kapłonem, żeby pożytku z ciebie więcej było.

      • jerzy, rozmarzyłeś się z tym pożytkiem z tego koguta. Chudy jakiś taki… nawet na rosół bym go nie chciał…

       • @Jeszy @hihi lotos – ja za stary ptak jestem żeby dać się obrazić w necie. Mnie ciężko zapienić, więc jak nie macie nic lepszego do roboty to możecie mnie obrażać, straszyć i co tam jeszcze macie w swoich metodach.

  • A czemu nie, jak będzie dobrze płacił?

 3. Dziadek ze Slamsowa

  Ostatnio nastała jakaś dziwna moda, żeby tych co z uciechy nie klaszczą w łapki i nie podskakują z uciechy na taką radosna wieść, że dekowników nam przybywa i niedługo niektórym Polakom zabraknie na michę, żeby mogli pomóc, nazywa się ruskimi trollami, abo wręcz utrzymankami Putina.
  Niech pomaga ten kto, chce, tan którego na to (jeszcze) stać – ale nikogo do tego nie przymuszajcie.
  Zwłaszcza tych kto (z różnych przyczyn) nie może, albo nie chce się „bratać”.

  • Bo Polakom nie zabraknie na michę. Nie chcesz pomagać nikt Cię nie zmusza. Tylko po co siejesz zamęt w szeregach tych co pomagają.?

 4. Czeka nas wojna domowa za jakiś czas,juz teraz ukraincy rządają lepszego socjalu niz my sami mamy,jedziemy pomagac to wybrzydają że jedzenie nie takie czy to że w jednym domu są 2 rodziny i jedna kuchnia,jak nie pasi to wracać do siebie,ludzie pomagajcie ale z głową,nie bądźcie naiwni

 5. Skoro tyle ludzi przybyło to dlaczego polscy wolontariusze muszą wszystko za nich robić ? Niech te kobiety gotują ,sortują dary ,robią kanapki ,to naprawdę wygląda frajersko z naszej strony .

  • Pan Anioł Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

   hmm – oj nagrabiłeś se u tych tu „prawomyślnych”, nagrabiłeś…
   Nie wiesz, że zgodnie z wymaganiami, masz się cieszyć (albo chociaż udawać) z tego co nam rząd zafundował ?
   Inaczej, przyjdą do Ciebie nocą i krzyżami w drzwi załomocą.

 6. To nie nasza wojna.

 7. Zablokujcie możliwość komentarzy. ruskich troli nie brakuje w komentarzach, jest to żenujące.

  • Tam Ara (stara)

   A niech ”siostry” i „bracia” wiedzą, że nie wszyscy ich kochamy, tak jak nakazuje rząd pod presją przepisów karnych.

  • Komentować to nie można u Ruskich.

 8. Anjela Solejukówna I (pierwsza)

  Takie zapraszanie gości dekowników, na polskim rządzie wymusił Putin, który nie mogąc zaatakować naszej Ojczyzny, zbrojnie, szatańsko wymyślił, że weźmie nas głodem i… nasłał nam tabuny „braci” i „sióstr”

  • I witamy kolejny nick. Bo jedna i ta sama osoba w kółko to samo pisze.

   • Kohut, jeszcze raz proszę, odpowiedz mi na czyją cześć ogłosiła Ukraina rok 2022? Czy mimo takiego wysiłku ze strony Polski odwołała? Zamurowało cię?

   • Kogut wyjmij paszport ,przypomnij sobie ojczysty język i jedź do swojego narodu walczyć na wojnie.

    • @kropka kropka kropka kropka – ja nie mam paszportu, język swój z nam z dziada pradziada. I pewnie jakbyśmy się spotkali to mój ród sięga korzeniami w polską ziemię o wiele głębiej niż Twój. Ale cóż w necie pluje się łatwiej.

 9. Ukraińcy mają u nas wszystko gratis.

 10. Kogut ,jestem na tym forum od początku ,większość nicków jak nie wszystkie pamiętam na długo przed wybuchem wojny ,za to twojego nie pamiętam ,pojawiłeś się niedawno i jedyne co robisz to uciszasz Polaków ,wesz to raczej ty zachowuje się jak putinoski troll ,bo to tam w Rosji jest cenzura i zamykanie ust . Zamiast tutaj zamykać nam usta idz rozładuj tira z darami dla Ukraińców bo wolontariuszy brakuje . Ps nie pytam czy płacą ci w dolarach czy co tam u was macie .

  • To nie forum, tylko portal informacyjny. A szlag mnie trafił na komentarze tu jakieś dwa lata temu. I widać, że jedna osoba potrafi wytknąć palcem wasze metody. Żal was ściska, boicie się. Bo jeden człowiek rozwala wam całą narrację. Możecie zmieniać nicki ile chcecie. Znajdę was.

   • Kohut, gdzie się swoje psy kąsają niech się obce nie wtrącają. Nie wygrasz, możesz jedynie poszczekać sobie a muzom.

    • A ja nie chce wygrać. Nie zależy mi na żadnym zwycięstwie. Ja tylko odpowiadam na wpisy, nic więcej. Jeszek to nie olimpiada.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo